konaného dne 19. 8. 2013

č. 495/RMČ/2013

k návrhu stanoviska městské části Praha 14 k návrhu dokumentu Celoměstské koncepce rozvoje informačních systémů pro potřeby hl. m. Prahy a městských částí na období 2013 - 2016

I. s e s e z n á m i l a

s připomínkami k návrhu Celoměstské koncepce IS

II. s c h v a l u j e

stanovisko městské části Praha 14 k návrhu Celoměstské koncepce IS dle přílohy č. 2

III. u k l á d á

Bc. Radku Vondrovi, starostovi městské části Praha 14

zajistit zaslání stanoviska městské části Praha 14 a připomínek k Celoměstské koncepci IS na Magistrát hl. m. Prahy

T: 28. 8. 2013

Bc. Radek Vondra
Ing. Mgr. Lucie Svobodová
zástupkyně starosty městské části Praha 14

Provede: Bc. Radek Vondra

Stanovisko Rady městské části Praha 14 k návrhu dokumentu Celoměstská koncepce rozvoje informačních systémů pro potřeby hl.m. Prahy a městských částí na období 2013 - 2016.

Rada městské části nesouhlasí s předloženým návrhem Celoměstské koncepce rozvoje IS pro potřeby hl.m. Prahy a městských částí na období 2013-2016.
Návrh federativního uspořádání zavádí duplicitní rozhodovací struktury k voleným orgánům a komisím/ výborům HMP a MČ, které jsou nepodložené a nemohou mít výkonnou pravomoc a odpovědnost. Návrh nezohledňuje faktické rozhodovací pravomoci a nevyrovnané disponibilní prostředky mezi hl. m. Prahou a městskými částmi.

Návrh předkládá pod iluzí rovnoprávného uspořádání model řízení bez konkrétních odpovědností a nejasných plnění závazků, který není žádnou zárukou změny současného tristního stavu.