konaného dne 5. 2. 2018

č. 79/RMČ/2018

k vyjádření městské části Praha 14 k podnětu na pořízení změny Územního plánu sídelního útvaru hlavního města Prahy na pozemcích parc. č. 908/1 a 905/2 kat. území Hostavice

I. b e r e n a v ě d o m í

podnět na pořízení změny Územního plánu sídelního útvaru hlavního města Prahy na pozemcích parc. č. 908/1 a 905/2 kat. území Hostavice

II. n e s o u h l a s í

s podnětem na pořízení změny ÚP SÚ hl. m. Prahy na pozemcích parc. č. 908/1 a 905/2 kat. území Hostavice ve vlastnictví žadatele, spočívající ve změně funkčního využití ZMK, NL a ZP na funkční využití SO6 jižně od ul. Arnošta Valenty pro farmu a park zvířat.

Navrhovaná změna umožní intenzivní využití plochy přírodního charakteru pro hospodářskou činnost zaměřenou na chov zvířat různého druhu s doplňující výstavbou zázemí; vyvolá zvýšenou dopravu a to včetně negativního dopadu do přilehlé bytové zástavby; umístění je mezi okolními zemědělskými pozemky, kde chybí koncepční řešení v širších souvislostech.

Mgr. Radku Vondrovi, starostovi městské části Praha 14

odeslat usnesení Rady MČ Praha 14 odboru územního rozvoje MHMP