konaného dne 5. 8. 2019

č. 485/RMČ/2019

stanovisko Rady MČ Praha 14 ke zrušení speciální autobusové linky H1 v úseku Florenc - Černý Most

I. k o n s t a t u j e,

že zásadně nesouhlasí se zrušením vedení autobusové linky H1 v úseku Florenc - Černý Most, ke kterému došlo k 1. 7. 2019. Toto opatření má zásadní vliv na kvalitu života lidí s postižením na Praze 14 a zejména obyvatel domu zvláštního určení v ul. Kpt. Stránského.

II. požaduje, aby Magistrát hl. m. Prahy

- zajistil k 1. 9. 2019 dopravní obslužnost občanů s postižením zejména domu zvláštního určení posílením bezbariérových spojů na autobusové zastávce Bryksova (linka 224 nedisponuje dostatečnými kapacitami pro převoz více invalidních vozíků)

- posílil kapacitu služby doprava na zavolání

- doplnil nájezdy do souprav metra po celé trase linky B