konaného dne 23. 9. 2019

č. 567/RMČ/2019

k vyjádření městské části Praha 14 k projednávané "územní studii průmyslové zóny Štěrboholy, Praha"

I. s e s e z n á m i l a

se zpracovanou "územní studií průmyslové zóny Štěrboholy, Praha", jehož území je vymezené ulicemi U Technoplynu, Nedokončená, Štěrboholská radiála a Průmyslová

II. p o ž a d u j e

1. prověřit šířkové uspořádání nové komunikační sítě, dopravní zatížení, dodržení norem a technických podmínek, aby obslužnost průmyslové zóny byla funkční;dopravněinženýrské podklady jsou nedostatečné, i předkladatel přiznal, že kapacita křižovatek nemusí vyhovět dopravním intenzitám. Propojením ulic U Stavoservisu, Průmyslová a Zamenhofova vzniká nebezpečná zkratka, která umožní objíždět kolony, tím hrozí přelévání dopravy do komunikace Nedokončené a ohrožuje i dalšínavazující komunikace na území Prahy 14.

2. doplnit dopravní intenzity i na komunikaci Nedokončená s ul. U Technoplynua u dalšího napojení s uličním profilem U05 severně od bloku B07

3. vyhodnotit i další možné varianty protažení tramvajové trati. Tramvajová trať ve studii je vedena nelogicky velkou oklikou bez možnosti přestupu na autobusovou linku vedenou ulicí Nedokončenou. Tramvajovou trať je třeba dovést k ulici Nedokončené, přičemž vhodnější přivedení tramvajové trati je z ulice Teplárenské, kde je stabilizován záměr TT v platném územním plánu s navrhovaným ukončením pouhých 0,4 km od hranice řešeného území.

4. změnit navrženou funkční plochu v jihovýchodní části z VN-F (blok B07) na SV-E

5. řešit opatření z navrhované průmyslové zóny ke zmírnění dopadů na bytovou zástavbu Jahodnice (u složek životního prostředí s očekávaným významným vlivem - ovzduší a hluk)

6. rozšířit plochy zeleně, zřídit podél cyklostezky na cyklotrase A24 a navazující severojižní propojce je třeba zřídit liniový park s návazností na vodní plochu

7. podmínit výstavbu I. etapy vybudováním napojení na Štěrboholskou radiálu a jejím přemostěním