konaného dne 4. 5. 2020

č. 221/RMČ/2020

k zmírnění ekonomických dopadů pro subjekty na území městské části Praha 14 v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR (epidemie koronaviru)

I. s o u h l a s í

s tím, že po dobu vyhlášeného nouzového stavu, na základě usnesení vlády České republiky ze dne 12. března 2020 č. 194 z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s výskytem koronaviru/označovaným jako SARS CoV-2/ a následných souvisejících přijatých karanténních opatření a v souvislosti s usnesením vlády České republiky ze dne 15. března 2020 č. 215 (zákaz volného pohybu osob) městská část Praha 14 jako pronajímatel:

1. nebude účtovat nájemcům (či jiným uživatelům majetku svěřeného městské části Praha 14) úroky z prodlení za případné opožděné finanční plnění plateb nájemného za období od 1. března 2020 a nebude z důvodu pozdních plateb přistupovat k výpovědím příslušných smluv

2. bude přijímat žádosti těch nájemců (či jiných uživatelů majetku svěřeného městské části Praha 14), kteří byli omezeni v důsledku vyhlášeného nouzového stavu na odpuštění případně snížení nájemného a jiných plateb nebo stanovení splátkového kalendáře počínaje měsícem březen 2020 a bude rozhodovat o těchto žádostech

Uvedené se nevztahuje na subjekty, které mají vůči městské části Praha 14 dluh vzniklý před 1. březnem 2020 a na ty subjekty, které vedou s městskou části Praha 14 soudní řízení týkající se majetku svěřeného městské části Praha 14, a na ty subjekty, které nehradí povinné platby z jiného důvodu, než jsou omezení přijatá v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem.

Jiřímu Zajacovi, místostarostovi městské části Praha 14

zajistit, prostřednictvím odboru správy majetku, veškerá právní jednání související s provedením výroku č. I tohoto usnesení

T: ihned

Mgr. Radek Vondra