Samospráva ÚMČ Praha 14

Diskuze - Zastupitelstvo


DISKUZE K ČLÁNKU

51 Komentářů k “Diskuze – Zastupitelstvo”


  1. oveckaobecna napsal:

    Dobry den.
    Prosim Vas!
    V ulici před domem Mansfeldova 793/1 byvalo stani pro parkovani invalidy , které jiz zaniklo.
    Ale zustalo barevne dlazdeni pruhy.Prosim,premalujte je na 5 mist místo stavajicich 4 mist.
    Neni zde jak uz ani parkovat a s prominutim bezohlednost nekterych znemoznuje nam zaparkovat poněvadž se odkazuji na stare barevne znaceni mist pro stani. Dekuji za reseni/napravu/terebas namalovani pruhu mist pro 5 vozu .

    Ještě je tu problém s kontejnery na odpad.Ty kontejnery standartne nebrzdi a tim,ze stoji sklonu nam nici auta.
    Tento problém se tyka i protější parkovaci plochy. Tam by to chtelo bud nizkou prekazku třeba trubku,aby kolecka neprejela . Dekuji za nejake reseni a preji hezky den .Berankova

    PS: Dejte mi alespoň zpravu zda je to resitelne .

    • Oddělení komunikace napsal:

      Dobrý den, děkujeme za dotaz. Předáváme odpověď od příslušného odboru: Odbor dopravy a ochrany prostředí, Oddělení dopravy postoupí a podpoří Váš podnět na úpravu parkovacích míst v ul. Mansfeldova, u domu č.p. 793/1 majiteli tohoto pozemku, kterým je Hlavní město Praha. Záleží na rozhodnutí Magistrátu hl.m.Prahy, zda parkovací místa vyznačí. S pozdravem Oddělení komunikace

    • Oddělení komunikace napsal:

      Dobrý den, uvádíme doplnění k Vašemu druhému dotazu, který se týká problematiky kontejnerů. S ohledem na opakující se stížnosti občanů a vzhledem k tomu, že jsou nádoby vybavené brzdičkou, bude svozová služba upozorněna, aby kontejnery byly zabrzďovány. Bohužel však nelze vyloučit situaci, že dojde k manipulaci jinou osobou (občanem), který by měl kontejner zabrzdit. S pozdravem Oddělení komunikace

      • oveckaobecna napsal:

        Ještě jeden poznatek.Popelari brzdy kontejneru skutecne mackaji , ale co na nich mackaji když ani jedna brzda nefunguje nevim.Vsechny mají ovladaci patky brzd ohnute dolu a tudíž nefunkcni.Kontejnery jezdi.Bylo by vhodne ,aby si toto overil někdo z uradu fyzicky , aby nedochazelo pouze komunikaci , ze je něco kontrolovano ci , ze někdo odbrzdil atd podobne vymluvy . Mohu pripadne nafotit . Tento problém je dlouhodoby a ani upozornovani firmy AVE to nevyresilo .

        • Oddělení komunikace napsal:

          Dobrý den, předáváme odpověď odboru dopravy a ochrany prostředí: funkčnost brzdícího mechanismu na kontejnerech je v plné kompetenci svozové služby AVE CZ. Oprávněné připomínky občanů byly firmě předány k vyřešení a odstranění závad. Děkujeme za pochopení, s pozdravem Oddělení komunikace.

          • oveckaobecna napsal:

            Aktualni stav z 8.1.2015 20minut po odjezdu popelaru a trochu vetru . Hlavne at AVE netvrdi jak mají vse v poradku a jak to kontroluji . Toto je letity problém a na fotkách stavu brzd je to vice nez markantni . A vzhledem , ze jsou kontejnery na kopecku a mohou jezdit kam chteji asi není vic co dodat .

          • oveckaobecna napsal:

            fofo 2

          • oveckaobecna napsal:

            foto 3

          • oveckaobecna napsal:

            foto 4

          • oveckaobecna napsal:

            Jenom podotykam , ze na druhé protejsi strane jsou brzdy totez a stejny problém .

  2. oveckaobecna napsal:

    Dobry vecer . Brzdicky kontejnery opravdu mají,ale nefunguji.Spolecnost provozujici svoz byla nespocetne krat upozornovana a stejne s tim nic nedelaji . Jedine reseni je stavebni uprava , aby kontejner nestal v kopecku . Prumerne intelgentni clovek by toto umisteni nikdy neschvalil . I po zajisteni kontejnery snadno odjedou . Vymluvy spolecnosti o kontrolách jsou jen výmluvou a nezakladaji se na pravde . Resit skody na nasich vozidlech odmitaji a vymlouvaji se na to , ze někdo kontejner odbrzdil atd . Berankova

  3. oveckaobecna napsal:

    9.1.2015 Ráno / kontejnery alias všechny brzdí a to po kontrole nekym 🙂

  4. oveckaobecna napsal:

    Ono kdyby to stalo na rovine tzn vyndat dlazbu a srovnat do roviny tak by to bylo urcite taky jiné . A stacilo by uplne jen na sirku podvozku kontejneru a ne jen namalovat placek zlutou barvou jak pro nakladak . Preji hezky den .

  5. zdenda napsal:

    Přátelé je Okurková sezóna , tak je víc času na zamyšlení.Co je náplní práce Městské policie? Většina to neví, což je zvláštní .Množí se totiž to , že mizí Popisná čísla /ta červená/ na objektech a nikdo to neřeší a asi ani nekontroluje. Je to problém po celé Praze. Co sledují policisté při svých pochůzkách nebo spíš projíždění v autech. Nebo třeba spanilé jízdy v noci po sídlišti vysokou rychlostí majitelů hlučných vozidel/ asi jde o testování? /. Nebo noční „sportovci “ na hřištích. Kdo se tím zabývá? Nebo stále platí , že největší problém P14 jsou „exkrementy“ ! ? Kdo zajistí údržbu vysazených stromů, nestačí jen“slavnostně“vysazovat a po té se nestarat. Je toho mnohem víc i to proč na P14 je tak nízká účast ve volbách. Vázne komunikace mezi občany a zastupitelstvem.

  6. hujer napsal:

    Vážené zastupitelstvo,
    bydlím ve Froncové a už se mi to zdá neúnosné co se týče dopravy.Hustota provozu v naší ulici a zároveň i v Pilské je šílená.Řidiči si bezdůvodně zkracují cestu kolem našich domů a to zvláště teď,když je částečně zavřená ulice Českobrodská.Nejenže je takový provoz hlukově neúnosný,ale řidiči nedodržují rychlost,zvláště pak tu omezenou na 30 km/h.Nejhorší je to ráno mezi 6 – 9 hod .
    Pak také večer,to je také dost hrozné,někteří řidiči to fakt přehánějí.Asi si neuvědomují,že tady bydlí lidi a parkují zde svá auta.Prosím tímto o nějaké radikální řešení a nebo častější kontrolu dopravní policie nebo strážníků MP Praha.Závěrem bych chtěl říct,že nám nevadí projíždění vozidel řidičů,kteří zde nebo v blízkém okolí bydlí,ale aby tudy lítaly auta z okolí Prahy jen proto,že jsou jejich řidiči líní chvilku čekat na světlech to mi je fakt proti mysli.
    S pozdravem Mayer Jan.

  7. barusinka1502 napsal:

    Dobrý den.
    Bydlíme v Bojčenkově ulici na Černém mostě, máme 1,5roku starého syna a zjistila sem že pro takhle malé děti tu chybí pořádné hřiště, ono i pro ty straší tu hřiště téměř není myslím s prvky které by děti řádně využili. Za barákem máme jen basketbalové koše (které mimo jiné kortbv létě hrozně ruší, jelikož na té sttaně máme ložnici a když jsou otevřená okna a děti si tu hází do 22hodin tak je to dost mazec, že se člověk ani pořádně nevyspí) a je tak plno místa i na jiné vyžití, proč tyto místa nevyužijete na dětská hřiště?? Myslím že spoustu rodičů by to ocenilo.
    Děkuji za odpověď a zamyšlení

  8. pavelrozkovec napsal:

    Dobrý den, mohl bych se zeptat z jakých důvodu jsou uzamčena hřiště pro děti.

    Mochovská: Pokud mám správné infomace, toto hřiště bylo poměrně nedávno revitalizováno za značného finančního přispění MČ Praha 14 a mělo být nejen pro školu, ale i pro veřejnost! Nadále však zůstává zamčené.

    Hřiště u Kyjského rybníku: U restaurace U rybníka. Tam nevím jestli uzávěra stále ještě trvá, každopádně na ceduli není jakékoliv vysvětlení.

    Předem vám děkuji za odpověd.

    S pozdravem P. Rozkovec

    • Oddělení komunikace napsal:

      Dobrý den,
      děkujeme za Vaše dotazy, co se týká Mochovské, domníváme se, že máte na mysli sportoviště v areálu Speciální základní školy Tolerance. Toto sportoviště pod městskou část Praha 14 nespadá a na jeho rekonstrukci nebyly z rozpočtu poskytnuty žádné finanční prostředky. Z tohoto důvodu MČ nemůže ovlivnit, zda je či není hřiště přístupné veřejnosti.

      K Vašemu dotazu, který se týká provozu hřiště u restaurace U Rybníka, můžeme tlumočit stanovisko Správy majetku Prahy 14. Provozovatel přilehlé restaurace má plochu hřiště, která však nepředstavuje dětské hřiště ve smyslu veřejného prostoru, pronajatou na základě Nájemní smlouvy.
      Plochu tedy užívá dle svého uvážení a v souladu se zákony.

      Děkujeme za pochopení, s přáním hezkého dne, Oddělení komunikace.

  9. oslednicka napsal:

    Dobrý den,
    upravte prosím ulici Lednickou v Kyjích:
    1) pozemek sousedící s tratí (č.poz. 2839) je totálně vyježděný kamiony, které na obecním pozemku nemají absolutně co dělat. Splavuje se odtud bahno dolů ke splavu a obec to přehlíží. Situace je tragická a není to žádná novinka.
    2) já i sousedé bychom uvítali vybudování chodníku na výše zmíněném pozemku podél trati. Jsme nuceni chodit po neosvětlené silnici, ráno je velký provoz a vzhledem k prachbídné údržbě sahá vzrostlá votava metr od kraje vozovky. Brzo tam někoho srazí auto nebo kamion, jelikož ráno i večer tudy chodí desítky lidí na vlak. Přitom pozemek podél trati je městský a za malé náklady přímo vhodný k vybudování cesty pro pěší.

    Díky

    • Oddělení komunikace napsal:

      Dobrý den,
      předáváme odpověď místostarostky Ing. Ilony Pickové, která má v gesci dopravu a životní prostředí:

      Dobrý den,
      dotčený pozemek přejal magistrát od SŽDC. Opakovaně jsem vznášela požadavek na zabránění vjezdu kamiónů do zelené plochy. Nyní mám předjednány panely z parku U Čeňku, zde se bohužel realizace stále protahuje a zatím nejsou k dispozici.
      Co se týče chodníku v Lednické, tak je zpracována studie, kde je naprojektován chodník po straně, která přiléhá k nové výstavbě. Usiluji o to, aby byla v příštím roce zpracována dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení.

      Ilona Picková

      S pozdravem Oddělení komunikace

      • oslednicka napsal:

        Paní Picková,

        nezbývá mi, než provést bilanci Vaší činnosti. Je to již 8 měsíců co jste „předjednala“ jakési panely z Čeňku, ale situace na místě je zcela identická jako mnoho let předtím. Mezitím si firmy v okolí stihly vybetonovat díry na obecním nelegálně využívaném pozemku, aby v bahně neuvízly jejich kamiony (nejednou jsem viděl). Asi předjednávaly aktivněji.

        K věci: co hodláte ve věci v dohledné době udělat, abyste zvýšila bezpečnost obyvatel? Tráva lemující Lednickou má aktuálně 150cm, chodník nikde, osvětlení nikde, občané chodí po silnici kde jezdí kamiony a uhnout mohou ledatak do onoho křoví. Připadá vám to normální?

        Zatím jediná vaše aktivita, kterou jsem zaznamenal, je umístění obtěžujících zpomalovacích prahů a velice nechutné zjednosměrnění ulic v Kyjích. Takto si tedy práci zastupitele nepředstavuji.

        • Městská část Praha 14 napsal:

          Dobrý den, děkujeme za příspěvek. Informovali jsme se u paní místostarostky Ing. Ilony Pickové na aktuální situaci. Jak již určitě víte, vlastníkem travnatého pásu v Lednické je Magistrát hl. m. Prahy. To výrazně komplikuje situaci v tom, že MČ nemůže sama konat, ale je odkázána na postup jiné instituce / úřadu. Uvědomujeme si, že nečinnost v této věci trvá dlouho a že je situace pro občany nepříjemná. Původně bylo s městem dohodnuto, že na zábrany, které by vjezdu kamionů na plochu zabránily, budou použity panely ze staré cesty v parku U Čeňku, kde Magistrát už řadu měsíců slibuje dobudování chybějících (a původně slibovaných) hřišť a chybějící cestní sítě s osvětlením. Vytrvalé urgence v tomto případě bohužel nijak nepomáhají, město neustále jen posouvá termíny s odkazem na stále se objevující provozní či technické komplikace. Vzhledem k tomu, že čekat na panely se už jeví jako neúnosné, připravila Ing. Picková několik dalších alternativních návrhů, jak vjezdu kamionů na pás zabránit a předložila je na Magistrátu (řešeno s magistr. Odborem správy majetku). Prosíme o trpělivost. Přestože to tak z pohledu občana nemusí vypadat, do toho, aby se situace v místě zlepšila, městská část vkládá velké úsilí. S pozdravem Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

  10. kozel napsal:

    Dobrý den, prosím o nápravu v následující věci. V ulici Pospíchalova se už několik měsíců dělají nové chodníky. Firma která to provádí, zaparkovala svou maringotku, skladové kontejnery, plotové zábrany a další kovové bedny u rybníka Aloisov, v místech kde normálně parkovala auta. Každodenní rachot bereme jako nutné zlo a netrpělivě očekáváme kdy se přesunou jinam, jsme z toho hluku už všichni na nervy. Ovšem co se nestalo, firma sice už dělá chodníky o kilometr dál, ale nikam se nepřestěhovala. A tak neustále dováží nový materiál, který pak zase převáží o kilometr dál, jejich zaměstnanci si tady udělali soukromé parkoviště, neustále přijíždí a odjíždí a hluk snášíme my. Řežou tady žulové obrubníky, což dělá největší rachot. A nejlepší je když náklaďák přiveze nějaký materiál. Řidič nechává běžet nepřetržitě motor, klidně i tři hodiny a přitom v autě vůbec není. Kontroluje je vůbec někdo ?!!!!!! Nedělají to už nějak dlouho? A hlavně ať už se konečně přesunou tam kde dělají, tady už jsou dávno hotovi !!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. dvorakova01 napsal:

    Dobrý den,
    denně musím používat přechod pro chodce na ulici Slévačská – Vajgarská a použití tohoto přechodu se rovná adrenalinovému sportu. Řidiči ve valné většině chodce považují za překážku na silnici. Automaticky přidávají na rychlosti před vjezdem na přechod, aby nemuseli zastavit a dát přednost chodci. Po vstupu na přechod občas musím utíkat, občas zůstat stát uprostřed a někdy se raději rychle vrátit. Někteří řidiči jsou opravdu šikovní a objíždějí mne na přechodu elegantním obloukem do protisměru. Bohužel stoupá počet řidičů, kteří chodce vůbec nezaregistrují. Když jsem skončila na kapotě auta vyjíždějícího ze Slévačské ulice a rozhodla jsem se Vám napsat. Mohli byste zvážit možnost na tomto přechodu vybudovat semafory?
    Děkuji za Váši odpověď.
    Dvořáková Bronislava

  12. radhauz napsal:

    Dobrý den Byla by možnost toto realizovat Zvýšit bezpečnost a komfort pěší dopravy a cyklodopravy
    Vybudovat nový chodník s cyklostezkou+veřejné osvětlení od obraciště v Hostavicích podel vozovky Pilská (Lomnická) směr k ulici Českobrodská k Jahodnici +vybudovat tunel pod Malešickou tratí Přímo na proti přechodu od supermerketu Albert
    Zrušit původní chodník se zábradlím podel kumunikace Pilská(Lomnická) mezi železničními mosty + upravit a rozšířit vozovku a to i nájezd a vjezd z ulice Pilská(Lomnická). Podel nově vybudovaného chodníku s cyklostezkou osadit ukazatele cyklostezek + osazení stromořadí podel celého nově vybudovaného chodníku s cyklostezkou
    1.Bude tak umožněn lepší provoz pro vozidla v ulici Pilská mezi železničními mosty
    2.Bude tak umožněn lepší vjezd a výjezd z ulice Pilská na ulici Českobrodská
    .3 Bude tak vyřešena lepší bezpečnost pro projíždějící cyklisty
    4.Chodník zámková dlažba. Cyklostezka asfalt
    5.Možnost osazení dvou laviček

    Děkujem S pozdravem občané Hostavic a p.Novotný

  13. radhauz napsal:

    Dobrý den Byla by možnost toto realizovat Zastřešení zastávky Novozámecká v obou směrech + osazení laviček. Zde odkaz na zastřešení zastávek https://www.pontte.cz/autob…/autobusove-zastavky-convi.aspx… které by odpovídalo normám vč. vyhlášky č.398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb
    1.Zlepší se tak a zpříjemní doba čekání na příjezd autobusu který při dnešní husté dopravě jezdí se zpožděním
    2 Lavička zpříjemní čekání obzvláště starším občanům kteří jí
    velice rádi ocení

    Děkujem S pozdravem občané Hostavic a p.Novotný

  14. radhauz napsal:

    Dobrý den Šlo by to vyřešit docela závažný problém Odpadní vpust z Laktosu (ALIMPEX FOOD a.s) do Hostavického potoka

    • radhauz napsal:

      Dobrý den Byla by možnost toto realizovat .OKOLÍ HOSTAVICKÉHO POTOKA (MEZI LUCINKOVOU ULICÍ A VIDLÁKEM) A ROKYTKY
      nebezpečné! (panely, odkryté kanály), minimální starost o zeleň a opět vzhledem k narůstajícímu počtu obyvatel a dětí zejména, se okolí potoka jeví jako velmi nebezpečné. Bylo by potřeba zvážit jeho celkovou obnovu a úpravu.
      Zlepšení kvality bydlení nabízí i možnost výzdoby obce: v současnosti není žádná.
      Návrh: zakoupení vzrostlého jehličnanu cca 2,5 – 3 metry s následným umístěním na zeleni na prostranství parku Vidlák. Dá se poté využívat při příležitostech jako jsou vánoční svátky, Velikonoce, či jiné kulturní události v obci. Dále navrhujeme také vánoční výzdobu na lampách veřejného osvětlení – nyní opět není žádná, nebo minimální.
      Ochrana, údržba, označení místní historické zvoničky a jejího okolí (Pilská ulice, u školy
      – zatím je údržba v rukou místních obyvatel
      Rádi bychom byli nápomocni například při významných obecních oslavách – založení obce, MDD atd. Dále navrhujeme ve spolupráci s MČ Praha 14 pořádání akce pro děti:maškarní rej, či lampiónový průvod Hostavicemi

      Děkujem S pozdravem občané Hostavic a p.Novotný

  15. radhauz napsal:

    Dobrý den Šlo by to vyřešit docela závažný problémZajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicích / Dolních Počernicích v ulici Novozámecká

    Hostavice a Dolní Počernice jsou – přesněji byly – klidnými a bezpečnými sousedskými a rodinnými čtvrtěmi, kde součásti života je spousta dětí na ulicích, maminky s kočárky, starší spoluobčané, rodinné akce, cyklisté atd. Bohužel již tomu tak není a to zejména z důvodu neřešení enormního nárůstu silniční dopravy.
    Největší dopravní zatížení, kde se situace neustále zhoršuje, je v ulici Novozámecká, která se díky silničnímu propojení Horních a Dolních Počernic stala součástí alternativních komunikací k Pražskému okruhu / Štěrboholské spojce a Českobrodské.
    Téměř každý z celkem cca. 5 000 obyvatel Hostavic / Dolních Počernic, kdo chce využít PID na nádraží Praha – Dolní Počernice, musí přejít ulici Novozámeckou, kde v úseku Hostavic NENÍ JEDINÝ FUNKČNÍ PŘECHOD PRO CHODCE. Je taková situace normální!?
    V části úseku ulice Novozámecká je sice omezena rychlost na 30 km/h, tu ale reálně většina projíždějících motoristů nedodržuje a toto opatření je nedostatečné. Nezřídka se stává, že přecházející občané na poslední chvíli uskakují před rychle a bezohledně se řítícími automobily.
    Nejhorší situace je zejména v ranních hodinách, kdy ulicí Novozámeckou téměř nepřetržitě projíždějí kolony rychle jedoucích řidičů spěchajících do práce a využívajících propojení Horních a Dolních Počernic jako alternativu k Pražskému okruhu. V této době je velmi nebezpečné pokoušet se ulici přecházet.
    Jaká opatření povedou k nutnému zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicích / Dolních Počernicích v ulici Novozámecká:
    1. Zřídit dostatečné množství bezpečných přechodů pro chodce, nejlépe včetně semaforů.
    2. Pravidelně, nejlépe v ranních hodinách, zajistit policejními hlídkami dodržování pravidel silničního provozu.
    4. Zavést kamerové měření rychlosti.
    5. Instalovat zpomalovací semafory.
    6. Zřídit oblast maximálně povolené rychlosti na 30km/h.
    … případně zavést další dopravně / bezpečnostní opatření.

    Děkujem S pozdravem občané Hostavic a p.Novotný

  16. radhauz napsal:

    Dobrý den Byla by možnost toto realizovat Zajistit automat na jízdenky zastávka Hostavice Osadit hodiny na obraciště v Hostavicích a na obraciště na Jahodnici V parku Vidlák a u železniční zastávky Praha Dolní Počernice osadit mapu Městské části Praha 14 se směrovkami směr rozhledna Doubravka Osadit ukazatele ulic případně vyměnit poškozené cedule s názvy ulic a osadit cedule začátek Městské části Praha 14 v ulicích V Ráji,Záblatská,Novozámecká,Českobrodská.Osadit nástěnku MÚ Praha 14 na Lipenské náměstí

    Děkujem S pozdravem občané Hostavic a p.Novotný

  17. radhauz napsal:

    Dobrý den Byla by možnost toto realizovat Problém Vozovky od křižovatky Dřínovská -Jezdovická k Vozovce Hodějovská to se musí vidět to nelze popsat docela problém Vybuduvat veřejné osvětlení podel chodníku vchod park Pilská-Dřínovská chodník je po tmě!Opravit rozpadlé obruby v ulicích Pilská-Novozámecká+oprava chodníků v ulici Novozámecká Udělat celkovou opravu Chodníků a nájezdových ploch obrub a vozovek v lokalitě Hostavice Jahodnice Vybudovat přechod v ulici Novozámecká-Lipenské náměstí a u zastávky Novozámecká křižovatka Novozámecká-Hruškovská Vybudovat chodník v ulici Včelničná Vybudovat asfaltovou cyklostezku od křižovatky Českobrodská- Broumarská směr Laktos Kyje (Alimpex)osadit semafor u přechodu na ulici Českobrodská u Alimpexu s nájezdovou plochou .Vybudovat přechod s nájezdovou plochou na křižovatce Českobrodská – Broumarská-Nedokončená s cestou pod železniční most směr ulice Nedokončená k BUS 208 zastávce U Jahodnice

    Děkujem S pozdravem občané Hostavic a p.Novotný

  18. snorova napsal:

    Dobrý den,pozoruji už řadu let,že pokud napadne sníh nebo je námraza,tak se o to starají od po-pá od 7-15h,jinak ráno,večer a o víkendu máte smůlu.Konkrétně tento víkend(na Černém mostě),v sobotu nasněžilo,lidé se tu chudáci kloužou a nikdo nikde,hlavní cesta k metru,která je MČ,k CČM a přilehlé domy,schody… ,nemluvím o neudržovaném úseku kolem polikliniky Parník.No a na neděli to zmoklo, a to aby si všichni vzali brusle.Lituji invalidy na vozíku,slepý,seniory,kteří by dnes neměli ani vycházet ani vyjíždět.Ráno od po-pá na ČM vidím skupinku žlutých vest,dnes(neděle) tu byli nahoře nad metrem v 9h. 5 min-něco jako zametali,ale jinak není nikdo nikde.
    Paradox je na tom ten,jakmile napadne sníh,u vás u úřadu je uklizeno i malý stroj (auto s kartáčem)na to máte,ale projděte se do okolí,ke škole Bří. Venclíků,k Albertu,k metru,k busu na Hejtmanskou…,to je katastrofa.Za úklid na chodníky fakt ušetříte.
    Příkladem by vám měla být Praha 8.Před 14 dny při teplotě 4C nad nulou v 6:30h na suchý chodník jede proti vám malý sypač.Poklepala jsem si na čelo,co to je za nápad,pán zastavil a zeptal se a odpověděl,že to mají v popisu práce,ale vůbec jim nedošlo,že žádný sníh ani námraza nebyla a ani o tom víkendu.
    Moc bych si přála za všechny občany naší městské části,abyste tuto situaci začali řešit,nejen z kanceláře,kam vstoupíte suchou botou z auta a napíšete,že tolik a tolik jste vynaložili prostředků a jaké komunikace jsou udržované,ale že se podíváte,jak se lidem po chodnících v tomto nečase chodí a že je potřeba toto napravit.
    S pozdravem Šnorová

    • Městská část Praha 14 napsal:

      Dobrý den, děkujeme za Váš podnět. Vámi uváděné komunikace (hlavní cesta k metru Černý Most a k CČM) jsou ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy (1. pořadí). Podnět se stížností na úklid byl zaslán TSK k přímému vyřízení. Dále doplňujeme, že úklid chodníků je umožněn vyhláškou hl. m. Prahy pouze v době od 7 do 17 hodin. S pozdravem a přáním pěkného dne Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

  19. daemonarch napsal:

    Oprava povrchu vozovek „Za Horou“
    Dobrý den, je v plánu a jestliže ano, kdy, oprava stávajícího povrchu vozovek „Za Horou“ – např. ulice Třešňová, Jednostranná, Aloisovká?
    Děkuji Černý

  20. jaroslavnovotny napsal:

    Dobrý den, dovoluji si vznést kritiku na pár posledních úprav na komunikacích u sídliště Jahodnice. V ulici Travná vyrostly tři nové patníky, které zúžili komunikaci kvůli cyklistům. Ani jednoho jsem však zde za celý rok projíždět neviděl. Je zhoršená bezpečnost, protože řidiči, kteří mají špatný odhad, často jezdí mnohdy za středem vozovky a protijedoucí, tak musí nečekaně brzdit.
    Dále na křížení ulic Travná a Bajgarova jsou ubrána dvě parkovací místa. Pokud byl důvod takový, aby bylo do křižovatky více vidět z ulice Bajgarova, tak se opět nemohu s tímto důvodem ztotožnit. Vidět je zde téměř stále stejně a stejně tak musíte téměř zastavit, aby se dalo zcela bezpečně odbočit. Řeším to proto, že při příjezdu v nočních hodinách je tu už tak plno a není kde zastavit. Ubírat parkovací místa tedy není úplně na místě.
    V ulici Českobrodská u Laktosu je nově semafor pro přechod. Ten opět nic neřeší. V místě není vidět. Problém chodců vyřeší veřejné osvětlení, které se chystáte nainstalovat. Semafor tak tvoří jen další překážku na komunikaci s posouvá ranní kolonu blíže do obytné zóny u Domanského. Ráno se tak nedá najet z ulice Travná na Českobrodskou ve směru do centra. Navíc v noci zamalované vodorovné značení černou barvou se jeví jako platné bílé značení. Kdo to tu nezná, tak může být lehce pomýlen a opět to nepřispívá bezpečnosti v tomto místě.
    V ulici Lomnická u Alberta. Jaký důvod má „nově“ nakreslená zebra uprostřed komunikace. To jsou naprosto vyhozené peníze. Takových bezdůvodných oprav a úprav vidím na silnicích a nejen na nich nespočet. Dle mého názoru máte rozpočet, který musíte za každou cenu utratit. Nebo jaký je důvod k těmto nesmyslným úpravám?
    Děkuji Novotný

    • Oddělení komunikace napsal:

      Dobrý den pane Novotný,
      balisety v ulici Travná chrání prostor pro sjezd nebo nájezd cyklistů na nebo z chodníku a zvyšují tak celkovou bezpečnost v tomto prostoru zejména s ohledem na nemotorové účastníky silničního provozu.
      Parkovací místa v křížení ulic Travná a Bajgarova byla zrušena po konzultaci s dopravním inženýrem Dopravního inspektorátu PČR a to z důvodu špatných rozhledových poměrů v křižovatce. Díky nekázni řidičů parkovala vozidla až v oblouku křižovatky a významně tak zhoršovala rozhledové poměry.
      Světelný semafor byl na komunikaci v ulici Českobrodská umístěn mj. i z podnětu občanů lokality. Značně se tímto krokem zvýšila bezpečnost zejména pěších účastníků provozu. Zařízení je řízeno pouze požadavkovým ovladačem chodci, není zde nastaven signalizační plán, který by provoz zastavil automaticky, i když se přechod chodec nechystá použít. Výstavba prodloužení veřejného osvětlení je plánována, problém je ve značné časové náročnosti, kterou si všechny kroky realizace vyžadují (projekt, získání stanovisek, vyjádření nebo povolení všech dotčených subjektů atd.). Výstavba SSZ byla nejrychlejším a maximálně efektivním řešením této situace. Podnět ohledně vodorovného značení jsme předali správci komunikace TSK Praha.
      Vodorovné značení v ulici je v tomto místě instalováno pro zajištění bezpečného odbočení/napojení zejména cyklistů do/z ul. Pasecká.

      MČ P14 nyní připravuje dopravní studii zahrnující celou lokalitu Jahodnice, která zohledňuje aktuální dopravní stav a požadavky na zajištění, co možná nejlepší dopravní dostupnosti celé lokality.

      Srdečně zdravím, Lucie Hlavačková, ÚMČ.

      • jaroslavnovotny napsal:

        Dobrý den, teoreticky jste mi to vysvětlila krásně. Nyní si to běžte prakticky zkusit. Běžte se zde projít. Spočtěte si, kolik kolařů tu denně projede. Já jsem tu neviděl ani jednoho. Rád bych Vás poprosil o demontáž těchto patníků.
        Dopravní inženýr tu bydlí, že to dokáže posoudit? Ono od stolu se to řídí krásně. Ovšem situace s výhledem je, jak jsem psal, úplně stejná. Nevidíte téměř o nic dál. Stejně musíte zastavit před projetím křižovatkou.
        Za vysvětlení situace kolem semaforu děkuji.
        Závěrem bych poznamenal, že pokud někdo neumí jezdit na kole nebo autem, tak by měl jezdit MHD.
        Všechno to stojí peníze a využití to nemá. Obecně pruhy pro cyklisty na Praze 14 opravdu smysl nedávají. Pár tisíc kilometrů jsem sám na kole ujel i po silnicích první třídy. V pohodě se dá jezdit i bez samostatných pruhů, které stejně řada lidí nedodržuje…
        S pozdravem Jaroslav Novotný

        • jaroslavnovotny napsal:

          Rád bych Vás poprosil o komentář! Rozdávat pokuty Vám jde velmi pěkně. Ty peníze které jsem Vám přispěl můžete věnovat tomu, že zde vybudujete nová parkovací místa. Jak je to s Vietnamcem, který zde zřejmě vlastní obchodní centrum Jahodnice? Platí pronájem míst, před jeho obchodem? A kdo platil jejich zřízení?
          Kdo zaplatil venkovní posilovnu u sokola? Zatím jsem tam neviděl jedinou duši.
          A co se takhle zamyslet nad nesmyslným sekáním v době sucha? Nechte trávu vyrůst, ať zadrží více vláhy…
          Jaroslav Novotný

          • Městská část Praha 14 napsal:

            Dobrý den, pane Novotný,
            pokuty za špatné parkování nedává městská část, ale Městská policie hl. m. Prahy, která tyto posílá ke správnímu řízení na Magistrát hl. m. Prahy (konkrétně jde o Odbor dopravněsprávních činností). Nová parkovací místa jsou tam, kde je to možné, postupně vytvářena. Realizuje je buď městská část (na plochách, které to umožňují a které má ve správě – těch však bohužel není mnoho) nebo hl. m. Praha (resp. Magistrát hl. m. Prahy). Například v loňském roce vzniklo v rámci rekonstrukce ul. Ocelkova, kterou prováděla přísp. organizace hl. m. Prahy Technická správa komunikací hl. m. Prahy (mj. i na podnět MČ) více než 430 nových parkovacích míst. Aktuálně pak začíná výstavba nového P+R parkovacího domu na Černém Mostě, který přinese více než 800 nových míst (akce Magistrátu hl. m. Prahy). Je jasné, že ani realizace nových parkovacích míst věc zcela neřeší, protože aut je zkrátka čím dál více a město má jen určité kapacity. Parkování obecně je velké téma, kterým nejen hl. město, ale i MČ intenzivně zabývají.

            Co se týká prodejny v ul. Travná – vlastníkem pozemku pod prodejnou a zároveň vlastníkem objektu jako takového je nikoliv městská část, ale soukromá osoba. Vlastník objektu má od městské části pouze pronajatou plochu, kterou využívá jako parkoviště pro zákazníky prodejny.

            Venkovní posilovna u TJ Sokol Jahodnice je akcí TJ Sokol Jahodnice – Sokol si ji zde vybudoval sám a na svém pozemku. Ohledně sekání trávy – prosím, přečtěte si článek, který jsme na toto téma zveřejňovali nejen na webu MČ, ale i v časopise Čtrnáctka. Zde je odkaz: https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/pece-o-zelen/. Doplňujeme k tomu, že s ohledem na sucho (zaznívá i v článku) městská část na méně frekventovaných místech ve své správě sekání výrazně omezuje – týká se to tzv. rokle v Centrálním parku, dále části pozemku mezi ulicemi Vajgarská, Broumarská a Sklenská a části parkové plochy v ul. U Hostavického potoka.
            Přeji Vám příjemný den.
            Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

  21. jivy napsal:

    Dobrý den,
    kdy bude letošní čtvrté jednání zastupitelstva Prahy 14?
    Doposud nebyl zveřejněn termín a konec roku se kvapem blíží. Vzhledem k tomu, že občané by měli mít podklady k dispozici 14 dnů předem, mi to vychází na 24. prosince, případně na Silvestra…

    S pozdravem
    Jiří Vyhnalík

    • Městská část Praha 14 napsal:

      Dobrý den, pane Vyhnalíku, jednání ZMČ se uskuteční 17. prosince od 15 hodin v Galerii 14. Termín je uveden na webu MČ (v aktualitách na hl. straně webu a doplnili jsme také do přehledu v sekci Samospráva – tam to bylo se zpožděním, omlouváme se), zároveň byl termín zveřejněn v prosincovém vydání časopisu Čtrnáctka. Program jednání se ze zákona zveřejňuje týden před jednáním, bude tedy na webu zveřejněn 10. prosince. S pozdravem a přáním pěkného dne Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

  22. vitaks napsal:

    Dobrý den, měl bych dotaz. Existuje tabulka s dalšími termíny Zastupitelstva MČ Prahy 14? Případně kdy Zastupitelstva v roce 2020 proběhnou? Zde: https://www.praha14.cz/samosprava/zastupitelstvo/terminy-jednani-zastupitelstva/ jsem nic nenalezl, očekávám tedy správně, že termíny ještě nejsou domluvené?
    Děkuji, Vít Zeman

  23. oslednicka napsal:

    Dobrý den,
    Je pravda, že se Praha 14 chystá vyštvat veterinární kliniku na Parníku stanovením likvidačního nájmu? Prosím o vyjádření.
    1) Pokud ano, co je cílem tohoto opatření a kdo konkrétně za tím stojí?
    2) Došlo k veřejné diskuzi s občany na toto téma?
    3) Služby současné kliniky jsou nadstandardní a ostatní čtvrti mohou tuto službu P14 závidět (viz recenze na internetu). Čím nahradíte občanům současnou veterinu pokud tato odejde?
    4) Neměla by obec podobné služby pro své občany, daňové poplatníky, podporovat a rozvíjet? Existuje nějaký plán nebo koncepce?

    Děkuji, Čejková

    • Městská část Praha 14 napsal:

      Dobrý den, paní Čejková,
      děkujeme za dotazy. Není pravda, že se MČ Praha 14 pokouší z Polikliniky Parník „vyštvat“ veterinární kliniku ani to, že by této klinice nastavila likvidační nájem. Veterina v místě zůstává stejná, jako zde byla. S nájemcem je jednáno stejně jako se všemi ostatními, a to již několik měsíců a tak, aby byl spokojen. Výše nájemného je z jeho strany odsouhlasena. S pozdravem a přáním pěkného dne Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

  24. karel55 napsal:

    Dobrý den, je fajn, že se dá na tomto „hrozném“ webu najít konečně diskuze, která je zaměřena na zastupitelstvo a ne na úředníky. Hrozný proto, že mě jako obyvatele Černého Mostu opravdu nezajímají problémy na Jahodnici nebo Lehovci, tak jako je, nezajímají naše problémy. Naším problémem je:
    1) Neřešené parkování v prostorách sídliště a to i přes skutečnost, že parkovacích míst je tu dost. Jen by bylo potřeba přistoupit k regulaci tak, jak se děje nejen v jiných městských částí Prahy, ale i v jiných městech a obcích.
    2) Absolutní nezájem a neřešení vyhlášky o volném pohybu psů ze strany městské části.
    3) Špína a nepořádek v ulicích a parcích. Naprostá absence pracovníků technických služeb.
    4) Neřešená bezpečnost obyvatel a ochrana jejich majetku, nedostatečný kamerový systém
    5) Naprostá absence strážníků MP
    Děkuji Karel Holcman

  25. hesty napsal:

    Dobry den, bude prosim znovu projednavano zavedeni parkovacich zon? Aut je v Praze cim dal vice a je to samozrejme problem i lokalit jako Cerny Most, Rajska Zahrada apod. Pokud vim, tak je mozne udelat ruzne rezimy zon – napriklad ZPS plati pouze PO-PA 08-18, coz by jiste zamezilo prave odstavovani vozu v ulicich sidlist (navic ve chvili kdy byl postaven parkovaci komplex k tomuto ucelu) ale zaroven by se tim neomezila moznost napriklad navstivit pribuzne, pratele po pracovni dobe/vikendu/svatku. Pri vhodnem nastaveni rocniho poplatku a zvyhodneni pro seniory apod. verim, ze by toto melo u verejnosti podporu. Prijem z tohoto urcite vzhledem k osidlenosti lokalit by nebyl zanedbatelny a mohlo by se investovat napriklad do opravy propadlin v ulici Bryksova apod. Dekuji predem za vyjadreni postoje MC a nastineni strategie.

Napsat komentář