Život na Praze 14

Kalendář akcí

< Zpět
15. 11.
19:00

Biograf Kyje – Nerodič

Z multiplexů se vracíme do biografů

Už 15. listopadu obnovíme tradici kyjského kina, která sahá až do meziválečných let. Tentokrát budeme promítat přímo v KD Kyje. Doufáme, že do nového roku vstoupíme s pravidelným programem plným zajímavých filmů. Nebudeme promítat pouze digitálně, ale dáme si i pořádné retro se 16mm filmem. Kino může být nevšední zážitek a všechny tak zveme, aby se k nám přidali a zapojili se i do filmového klubu. Více informací se dozvíte na místě.

————————————————————————————————

Nerodič

Dokumentární film Jany Počtové s názvem Nerodič má silné téma, které se týká každého z nás a které každý z nás řešil, řeší nebo bude řešit. A možná i několikrát. Rodina měla vždy jasnou podobu – přeci máma, táta a děti. Dnes už má rodina až překvapivé množství různých jiných podob. A stále více lidí si klade otázku, která odporuje našemu nejzákladnějšímu instinktu . . . zda se vůbec stát rodičem.

Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec? Dokumentaristka Jana Počtová natočila intimní sondu do rodičovství a partnerství dneška. Film Nerodič ukazuje šest různých příběhů, šest názorů na rodičovství a s nimi šest různých forem rodin. Někdo z nich se pro své pojetí rodiny rozhodl, někdo k ní postupně došel, pro někoho nebyla jiná volba a někomu to prostě nevyšlo. Někdo by to možná udělal jinak, jiný si stojí za svým, někdo je šťastný a jiný zas frustrovaný. Všichni ale svým příběhem zastupují řadu jiných příběhů a rodin, které jsou těm jejich podobné.  „Proč se mi rozpadla rodina?“„Seženu otce ke svému dítěti?“, „Zvládneme to v patchwork rodině?“„Proč mít vůbec děti?“„Nechtěla jsem si pořizovat dítě bez otce, tak jsem se rozhodla pro adopci.“, „Jsme ženy a právě spolu čekáme třetí dítě.“  Nerodič není o známých lidech nebo známé cause, je „pouze“ o nás.

Režisérka Jana Počtová se ve svých filmech dlouhodobě zabývá mezilidskými, partnerskými nebo rodinnými vztahy. Nerodič volně navazuje na celovečerní snímek Generace Singles, který se v roce 2011 stal 2. nejúspěšnějším dokumentem roku, obdržel Cenu spolku kinařů, cenu na festivalu Finále Plzeň a účastnil se také řady zahraničních festivalů.

Více informací

  • Autor:
  • Datum konání akce: 15. 11. 2017 19:00
  • Cena: zdarma Kč
Šimanovská 47, Kyje, 198 00 Praha-Praha 14, Česko