Život na Praze 14

Kalendář akcí

< Zpět
20. 5.
13:00

Černý Mošt 2017

Pokud svoje sousedy jenom míjíte, přijďte je potkat. Připravili jsme další ročník sousedské slavnosti Černý mošt s koncerty čtyř kapel, se stánky s jídlem a s bohatým programem pro děti, který je zabaví na šest hodin (což ocení každý rodič).

Začínáme 20. května ve 13 hodin.

Ukážeme vám, co dělá Plechárna, a dáme vám možnost setkat se s lidmi, kteří vlastními silami zlepšují a zkrášlují místa, kde bydlí, nebo dokonce vytvářejí vlastní programové aktivity. Můžete se tak inspirovat a vymyslet, jak sídliště na Čerňáku udělat ještě lepším, než už je.

Co vás na Černém moštu čeká?

~ Jídlo z lokálních restaurací – otevřeme několik gastro stánků pro všechna hladová břicha

~ Nalijeme vám i prvotřídní domácí mošty

 

Hudba

Připravili jsme čtyři koncerty od 13hodin. Kromě USB jsou to všechno místní kapely, takže budete mít možnost poznat i černomosteckou kulturní scénu.

~ USB – Universal Swing Brothers

~ Pozor zlý pes

~ MK3

~ Lucy4Music

 

Aktivity pro děti

Od 13 do 19 hodin, tedy po celou dobu slavnosti, otevřeme několik atrakcí pro vaše děti, abyste měli čas si popovídat se sousedy.

~ Neposedný dětský koutek

~ Jahodová dílna

~ Skákací hrad

~ Dětské kino

~ Půjčovna sportovního náčiní pro všechny malé hyperaktivní olympioniky

 

Seznámení s Plechárnou

Nabídneme několik ukázkových kurzů a dílen z programu Plechárny, které už běží, nebo na které se můžete těšit až od září.

~ Otevřená hodina skateboardingu

~ Otevřená hodina jógy

~ Ukázka boxu

~ Ukázka hip hop street dance

~ Cirkusová dílna

~ Otevřená dílna

~ Zahradnická dílna komunitní zahrady, budeme sázet slunečnice

~ Graffiti dílna, kterou plánujeme pro seniory, ale přidat se může kdokoli

 

Divoký workshop

Můžete pomoct zkrotit prales, co nám straší za plotem. V rámci projektu Divočina budeme zkrášlovat zemi nikoho hned vedle Plechárny. Je bohužel plná odpadků a náletových stromů. Chceme z ní udělat příjemný park. Tím, že nám místní pomohou, získají k místu i vztah a park pak bude patřit opravdu všem obyvatelům Černého Mostu.

 

Inspirace od těch, co už něco změnili

Takzvaní city-makers nejsou úřady, co stavějí chodníky, ale občané, kteří si uvědomili, že sami musí přijít s nápady na zlepšení života v místech, kde žijí. Jsou to aktivní odpovědní lidé, kteří revitalizují veřejná prostranství a vytvářejí projekty pro ostatní obyvatele. Na Plechárně je můžete potkat, inspirovat se a pak třeba vymyslet co s Černým Mostem, aby se vám na něm líbilo o něco více.

Bryksova 1002/20, Černý Most, 198 00 Praha-Praha 14, Česko