Cestopisná beseda: Jordánsko – království skalních chrámů a Mrtvého moře

Vstup: zdarma Kč
Vhodné pro: BEZBARIÉROVÉ
Pořadatel: kckardasovska

Z mezinárodního letiště královny Alia se ještě za noci přesouvají na východ slunce k biblické hoře Nebo, odkud shlédnou Mrtvé moře a biblické město Sodoma. Poté přejíždí do termálních lázní v Ma´In, kde si užijí očistu ve vodopádu o teplotě 65°C. Zaplavou si v Mrtvém moři a vyzkouší si místní vyhlášený bahenní zábal. Další den vyráží na túru proti proudu řeky ve Wádí Mudjib a křižácký hrad Karak, který je 1600 m n.m. Poté se dopraví k nejznámějšímu Jordánskému skalnímu městu Petra, kde stráví 2 dny. Následující den zamíří do Měsíčního údolí známého jako Wádí Rum. Závěr cesty si užívají potápěním pod hladinou Rudého moře v přístavním městě Aquaba. Poslední večer bloudí ulicemi napříč hlavním městem Ammán, přičemž zavítají jak do chudinské čtvrti na kopci Jabal al Ashrafiye, tak do milionářské ulice Rainbowstreet. Celou besedou vás provedou Petr Kvarda a Pavel Chlum. Pouze na přihlášení.

Další akce

Pokračovat na seznam akcí