Život na Praze 14

Komunitní centrum Kardašovská

Vítejte na stránce věnované Komunitnímu centru Kardašovská na Lehovci!

Naleznete zde podrobnosti o jeho široké programové nabídce, kontakty, fotogalerii a další informace.

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Nové komunitní centrum Prahy 14 nabízí široké spektrum pohybových, výtvarných či hudebních aktivit. Nechybí zde ani vzdělávací programy jako jsou besedy, přednášky, semináře zaměřené na různá témata či kurzy českého jazyka.
Nezáleží na věku – ať jste dospělý, dítě či senior, zde si přijdete na své.

Zajděte na divadelní představení, přijďte si zahrát stolní tenis nebo zatancovat. Jste výtvarný typ, rádi si zacvičíte či zazpíváte nebo jen tak nerušeně odpočíváte u hraní stolních her? U nás v KC Kardašovská můžete vše vyzkoušet.

Přivítá vás příjemné prostředí komunitního centra, ve kterém se můžete cítit dobře. Pokud máte potíže, jste v tíživé životní situaci, řešíte finanční krizi, hledáte práci či bydlení, nestyďte se obrátit na našeho poradce či právníka, kteří vám ochotně pomohou. V komunitním centru jsme tu pro vás!

Aktivity Komunitního centra Kardašovská jsou financovány z projektů, spolufinancovaných z Operačního programu Praha – pól růstu ČR:

 • Komunitní centrum Kardašovská II, registrační číslo CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000699, 1. 1. 2019 – 31. 12. 2020
 • Komunitní centrum Praha 14, registrační číslo CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000225, 1. 7. 2017 – 31. 12. 2018

 

 

Adresa

 • Kardašovská 626/5, Praha 14 – Lehovec, 198 00 (MAPA)

Kudy k nám

Klikněte na odkaz s videem „Cesta do Kardašovky“

 • První způsob je pro aktivnější jedince, kteří rádi chodí pěšky. Od metra Hloubětín, půjdete po ulici Poděbradská podél tramvaje, až dojdete k obchodu Iceland. Projdete okolo něj tak, abyste jej měli po levé ruce. Dáte se doleva k malému dětskému hřišti mezi novostavbami a stále rovně do ulice Kardašovská. Jakmile uvidíte nízkou bílou budovu vsazenou do panelových domů, jste správně!
 • Druhý způsob je pro ty, kteří přijedou tramvají. Nejlépe a nejjednodušeji se dostanete tramvají číslo 25 nebo 16, kterou jedete až na konečnou zastávku Lehovec. Jakmile vystoupíte z tramvaje, přejdete hlavní silnici a dáte se doprava podél panelového domu. Ukazatelé vám napoví a dovedou vás až k nám do KC. Jakmile uvidíte bílou nízkou budovu vsazenou do panelových domů, jste správně!
 • Třetí způsob je pro ty, kteří přijedu autobusem. Pokud pojedete například od Dolních Počernic nebo Černého Mostu, přijedete autobusem číslo 141 nebo 110. Vystoupíte na zastávce Sídliště Lehovec. Pak už je to jednoduché, pouze seběhnete dolů z kopce podél ukazatelů, které vás dovedou až k nám.
 • Čtvrtý způsob, kterým můžete dorazit je autem. Místo k zaparkování se tu najde vždy. Do ulice Kardašovská se vjíždí z Krylovecké ulice.

Zažít Kardašovskou jinak 2019!

V sobotu 21. září 2019 proběhla v KC Kardašovská akce Zažít Kardašovskou jinak. Již druhým rokem jsme měli připravený bohatý program pro malé i velké. Počasí nám přálo a akce se velmi vydařila. Přivítat jsme u nás mohli více než 300 návštěvníků. Všem přítomným moc děkujeme za spolupráci a skvělou atmosféru při společně stráveném odpoledni na Lehovci, a těšíme se zase příště v tak hojném počtu.

Na veškeré fotografie z akce Zažít Kardašovskou jinak se stahují autorská práva!

Zažít Kardašovskou jinak 2018!

Nezapomenutelná akce nejen pro nás, ale snad i pro Vás! Díky všem, kteří se zúčastnili, protože jste byli senzační.
Taky děkujeme našemu externímu kameramanovi Janovi Štětinovi za natočení a sestříhání tohohle parádního videa.
Jen se sami podívejte.

Na video z akce Zažít Kardašovskou jinak se stahují autorská práva!

Fotogalerie

Běžná otevírací doba:

 • pondělí – čtvrtek: 8:00 – 18:00
 • pátek: 8:00 – 15:00
 • sobota, neděle: zavřeno

Romana Veselá: koordinátorka Komunitního centra Kardašovská

 • email: Romana.Vesela@praha14.cz

Alžběta Křemenová: koordinátorka aktivit

 • tel.: 734 782 954
 • email: Alzbeta.Kremenova@praha14.cz

Veronika Štogrová: koordinátorka aktivit

 • tel.: 734 782 953
 • email: Veronika.Stogrova@praha14.cz

Nikola Šindler: poradce

 • tel.: 734 782 955
 • email: Nikola.Sindler@praha14.cz

Pevná linka: 225 295 611 nebo 225 295 610
Objednání právního poradenství na tel. čísle: 734 782 955

Poradenská služba

Poskytujeme poradenství v oblastech bydlení (udržení bydlení a hledání bydlení nového, dluhy, nájemní smlouvy a jiné), finanční situace (poradenství v oblasti půjček a splátkového kalendáře, informace o sociálních dávkách a jiné), zaměstnání (vyplňování formulářů, sepisování životopisů, doprovod při jednání na úřadu práce a jiné) a pomoc v oblasti ochrany práv spotřebitelů.

 • poradce: Nikola Šindler
 • každé úterý mezi 8.00 – 18.00 v KC Kardašovská
 • ostatní dny po domluvě

Právní poradna

Pokud potřebujete problém probrat po právní stránce, více do hloubky, máte možnost využít právní poradnu.

 • poradce: JUDr. Ján Horňák
 • každou středu mezi 08.00 – 18.00 na úřadě MČ Prahy 14
 • každý čtvrtek mezi 13.00 – 18.00 v KC Kardašovská

Na jakékoliv poradenství v KC Kardašovská je nutné se předem objednat
na níže uvedených kontaktech:

 • nikola.sindler@praha14.cz
 • +420 734 782 955 / 225 295 610 / 225 295 611
 • Kardašovská 626/5, Praha 14 – Lehovec, 198 00 (MAPA)

Bez objednání klienty nepřijímáme. Děkujeme za pochopení.

Zaměřeno na seniory

Kurzy Taiji pro seniory

Pravidelným cvičením nás Taiji přivádí blíže dlouhověkosti. Zlepšuje kondici, pružnost i sílu a podporuje mentální schopnosti. Dle fyzioterapeuta Prof. Pavla Koláře je nejvhodnějším cvičením vůbec. Můžete s ním začít v každém věku, není kontraindikováno ani u nejvážnějších nemocí. Původem pochází z Číny a stojí na hluboké moudrosti starověkých taoistických mistrů. Jeho tradiční formy jsou složeny z pomalých kruhových pohybů, které si prostě zamilujete. Lektorka Mgr. Libuše Čadová Ph.D.

Kurzy sebeobrany pro seniory

V kurzech sebeobrany se senioři učí, jak se v případě ohrožení zachovat, co říkat a co vyjadřovat řečí těla, aby se útoku vyhnuli, případně jak útočníka zneškodnit. Je důležité umět se v krizové situaci ubránit, ale ne každý to umí. Zvlášť pokud jste staršího věku a fyzickou sílu už nemáte tak pod kontrolou. V kurzu sebeobrany se naučíte, jak používat  jednoduché chvaty, aby jste v případě ohrožení uměli zasáhnout. Kurzy sebeobrany pro seniory jsou přizpůsobené vašim fyzickým možnostem a zvládnout by je měl každý, kdo je fyzicky pohyblivý a mobilní. Lektorem je Václav Folejtar, instruktor Krav Maga.

Trénování paměti

„Týden dlouhý, paměť krátká“, praví jedno krásné české pořekadlo. Potrénujete svou mysl, aby tolik nezapomínala, a užijete si u toho ještě spoustu legrace. Jeden kurz činí cca 12 lekcí, čili přibližně 3 měsíce. Lekce vedou lektorky z organizace Právě Teď! o. p. s., které mají bohaté zkušenosti.

Počítačové kurzy

Počítačové kurzy nabízíme aktivním seniorům, kteří se chtějí naučit novým dovednostem s počítačem.
Počítačové kurzy vede Ing. Miroslav Rada, zkušený učitel a lektor. Jeden kurz činí cca 12 lekcí, čili přibližně 3 měsíce.

Výlety po Praze

Výlety jsou od nového roku 2019 součástí Mezigeneračního klubu MIXÉR. Výlety jsou vhodné pro aktivní seniory, rodiče s dětmi v kočárku nebo s dětmi, které aktivně chodí. Trasy jsou plánované do 6 kilometrů.

Zpívání pro radost

Rádi zpíváte? Přijďte do komunitního centra a zazpívejte si spolu s kytarou. Zpívání pro seniory vede pan Ing. Miroslav Rada, kterého znáte z našich počítačových kurzů. Aktivita je určena především pro seniory.

Kondiční cvičení

Pokud se fyzicky necítíte nejlépe, přijďte na kondiční cvičení pro seniory.
Cvičení probíhá kombinací lehké jógy, protahování, posilování a relaxace.

Rukodělný kroužek

Rukodělný kroužek je určený pro seniory, kteří mají výtvarného ducha, rádi tvoří,
malují, učí se nové dovednosti, techniky, jsou aktivními lidmi a mají rádi společnost druhých.

Klub společenských her

Pokud máte volnou chvíli a nevíte jak ji využít, přijďte si zahrát Společenské hry.
V komunitním centru máte k dispozici spousty deskových, společenských a karetních her.
Přiveďte kamarády, kamarádky, děti nebo vnoučata a stravte tak společně pěkný den.

Pro rodiny a děti

Pěvecký sbor – pro děti od 10 let

Náplň pěveckého sboru tvoří převážně zpívání za doprovodu piana a občasné výuky hudební teorie. Pěvecký sbor je vhodný pro děti, které raději zpívají v kolektivu než sólově a mají chuť učit se novým věcem. V pěveckém sboru se děti učí zpívat lidové i populární písně, muzikálové, zahraniční i gospely. Učí se základním technickým dovednostem ve zpěvu a intonačním technikám. Pěvecky sbor vede Alžběta Křemenová, lektorka hudebních kroužků.

Výtvarný kroužek – pro děti školního věku

Výtvarný kroužek je určen pro děti ze ZŠ. Děti mají možnost rozvíjet své estetické cítění a nadání. Naučí se poznávat zákonitosti barev, jejich míchání, práci se stínováním od obyčejných tužek přes uhel a práškový grafit, perokresbu apod. Věnovat se budou nejen kresbě, malbě, ale i jiným výtvarným technikám, jako je třeba moderní kaligrafie nebo horký embossing. Kroužek vede Veronika Štogrová, absolventka výtvarné školy.

Příprava na školu pro děti 5 – 7 let

Příprava předškolních dětí se zaměřuje na bezproblémový vstup do základní školy. Pracuje se s dětmi v malých skupinách, ve kterých se dá pracovat jak se vzájemnou kooperací, tak s individuálním přístupem, ke každému dítěti zvlášť. Je zaměřena na rozvoj následujících oblastí – motoriky, grafomotoriky, kresby, zrakového vnímání a paměti, sluchového vnímání a paměti, vnímání prostoru. V rámci konzultace se s rodiči charakterizují cíle a směry, na které by se měli s dětmi zaměřit.

Logopedie pro děti

Kolektivní  logopedie  je zaměřená hlavně na prevenci, správný vývoj řeči a upevňování nacvičených dovedností. Děti se při ní navzájem motivují, hrají různé logopedické hry, soutěží, učí se navzájem poslouchat, cíleně rozvíjet řeč a komunikovat ve skupině. Systém kolektivního cvičení je podobný jako individuální práce, zahrnuje cvičení motoriky mluvidel, rozvíjení dalších oblastí pro správný vývoj řeči a upevňování nacvičovaných prvků v logopedických říkadlech a písničkách. Lektorkou je Ilona Šindlerová, logopedický asistent.

Kroužek stolního tenisu – pro děti školního věku

Kroužek stolního tenisu pro děti má za cíl věnovat se zájemcům o tento sport a rozvíjet jejich schopnosti. Pro nováčky poskytnout rady a základy techniky, pro pokročilé trénovat a vést ke zlepšení jejich výkonnosti. Kroužek povede poradce komunitního centra Nikola Šindler za přispění profesionálního hráče, který bude pomáhat s vedením kroužku. Pravidelně se budou konat turnaje ve stolním tenise. Pokud byste si chtěli stolní tenis zahrát i mimo kroužek domluvte se osobně nebo telefonicky předem: 734 782 955

Cvičení rodičů s dětmi

Máte malého či většího neposedu? Je aktivní a neví coby? Přijďte si společně zacvičit.
Cvičení je určeno rodičům a dětem, kteří si chtějí společně zacvičit, rádi tráví společný čas, jsou aktivní a mají rádi společnost dalších dětí. Lekce jsou hravou formou, tak aby se děti zabavily. Skupina pro děti od 0 do 2 let je spíše pro méně aktivní děti. Skupina od 2 do 3 let je pro děti, které raději běhají a jsou více aktivní.

Street dance I. a II.

Rozvíjí přirozenou dětskou schopnost radostného pohybu. V lekcích je kladen důraz na individuální pohybové dispozice a přirozený taneční výraz. Po krátké rozcvičce formou hry si děti procvičí jednoduché taneční kroky, případně jednoduché akrobatické prvky. Poslední část je věnována choreografii na populární písničku, která naučí děti synchronizovat části těla s rytmem a procvičí jejich obratnost. S menšími dětmi lektorka společně tvoří příběh, díky kterému si prvky lépe pamatují. Lektorkou je Kika Skutková, profesionální tanečnice a učitelka tance.

Hoop dance – tanec s obručí

Už jste slyšeli o hoop dance nebo také hooping či hula hoop? Tak neváhejte a doražte na lekci tancování s obručemi. Ať je vám 5 nebo 105, hooping je zábava pro každého jedince, který se rád hýbe a neví co se sebou. Pokud nemáte vlastní obruč, nevadí, půjčíte si u nás. Lekce vede naše zkušená lektorka Veronika Štogrová, která Vám protáhne tělíčka!

Cvičení pro ženy – CORE trénink

Pokud chcete být opět aktivní, cítit se dobře a sebevědomě, neváhejte a využijte této nabídky. Cvičení je zaměřeno na posilování a tvarování celého ženského těla, hlavně středu tzv. CORE. Využívají se při ní převážně prvky Pilatesovy metody, jógy a klasického posilování.

Klub maminek

Otevřený prostor pro všechny rodiče i prarodiče, kteří chtějí trávit čas se svými dětmi i jinak než doma a mají chuť sdílet své radosti i starosti s dalšími rodiči. Každé pondělí od 15 – 17 hodin v herně.

MIXÉR – tematicky zaměřený mezigenerační klub

Jak z názvu napovídá, MIXÉR  má spojit všechny generace dohromady, od dětí po seniory. V MIXÉRU si budeme číst, vyrábět, zpívat, chodit na výlety a dozvídat se zajímavé informace ze života okolo nás. Každou středu od 9 do 11 hodin. Konkrétní program MIXÉRU je součástí měsíčního programu.

Tvořivá hodinka – pro rodiče s předškolními dětmi

Zajímáte se o různé výtvarné techniky? Baví Vaše děti kreslení, malování a vyrábění?
Jste kreativní a rádi trávíte se svými dětmi čas tvořením? Pak je Hravá hodinka přímo pro Vás.
Program je určen pro rodiče s dětmi předškolního věku.

Odpolední škola

Potřebuješ se naučit, ale nevíš jak na to? Potřebuješ pomoct, ale nechceš na to být sám? Máš možnost si domluvit individuální doučování s učitelem Jaroslavem Soukupem. Příjemné a klidné prostředí centra je ti plně k dispozici.

Divadelní představení pro děti, dospělé a seniory

Přijďte se podívat na zajímavá divadelní představení, která jsou určena nejen dětem, ale i dospělým a seniorům.
Spolupracujeme se spoustou zajímavých divadelních souborů a divadel, proto o témata nebude nouze.

Tematické výstavy

Z komunitního centra se stane malá galerie fotografií, amatérských obrazů či výtvarných děl např. dětí z mateřských škol
Prahy 14. Výstavy zde budou probíhat neustále a průběžně se měnit.

Fair Trade

Znáte Fair Trade? Neznáte? Je to způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům možnost uživit se vlastní prací za důstojných a férových podmínek. Chystáme také „Férové snídaně“, na nichž budete mít možnost ochutnat Fairtradové produkty.

Přednášky o ochraně přírody

Každý z nás může přispět k lepšímu fungování přírody. Ať už je to třeba tříděním odpadů, používáním ekologických prostředků na úklid či rozumným využíváním energií v našich domech.

Komunitní vaření

Baví vás vaření? Umíte uvařit českou klasiku, případně jakékoliv jiné, třeba i exotické jídlo?
Přijďte ukázat, co v kuchyni umíte. Společně vše uvaříme, ochutnáme a ke každému jídlu si řekneme i zajímavé informace.

Kreativní dílny a workshopy (některé soboty)

Přijďte k nám se svými dětmi a společně si vyrobte dárek či jinou drobnost na aktuální téma (Vánoce, Velikonoce, Halloween a další). Odpočinete si, pobavíte se, naučíte se nové techniky nebo si osvojíte řadu dalších rukodělných dovedností.
Všechny výrobky si pak odnesete domů, kde Vám budou dělat radost a připomínat pěkné chvíle.

Cestopisné besedy

Cílem besed bude poznávání kulturních, sociodemografických, přírodních, náboženských a jiných odlišností zemí jako je Rusko, Ukrajina, Vietnam, Čína, Slovensko či Bulharsko. Přijďte si poslechnout zajímavé informace o lidech kolem nás, nebo se nechat unést vyprávěním dobrodružných zážitků cestovatelů. Součástí besed je i diskuze.

Přednášky o zdravém životním stylu pro každého z nás

Přednášky jsou určeny všem věkovým kategoriím. Mezi hlavní témata bude patřit vhodný jídelníček, typické chyby a mýty ve stravování, obezita, vhodná strava, pohyb, denní režim, mentální trénink atd.

Zaměřeno na komunitu

Kurz ČJ pro cizince – pro slovansky mluvící dospělé

 • Úterý: 18:00 – 20:15 hodin
 • Čtvrtek: 18:00 – 20:15 hodin
 • V komunitním centru Kardašovská: Kardašovská 626/5, Praha 14 – Lehovec, 198 00 (MAPA)

Semináře pro cizince

Cyklus pěti seminářů pro cizince, jejichž cílem je informovat o nejdůležitějších právech a povinnostech souvisejících s pobytem na území České republiky.