Život na Praze 14

Komunitní centrum Kardašovská

Vítejte na stránce věnované Komunitnímu centru Kardašovská na Lehovci!

Naleznete zde podrobnosti o jeho široké programové nabídce, kontakty, fotogalerii a další informace.

Těšíme se na vaší návštěvu.

 

Rádi bychom Vás upozornili na aktuální harmonogram činností v záložce – Pravidelné aktivity. V případě zájmu se u nás zastavte, rádi Vám vše vysvětlíme. Vaše KC.

Divadlo – Jabloně – představení pro dospělé – 21.11.2017

Rukodělné činnosti – Enkaustika – malování voskem – 24.11.2017

Přednáška – Spotřebitelské právo – 30.11.2017

Kreativní dílny – Čert a Mikuláš – 2.12.2017

Mikulášská nadílka – akce pro děti – 5.12.2017

Divadlo – Nástřih – představení pro dospělé – 12.12.2017

Kreativní dílny – Vánoce se blíží – 16.12.2017

Komunitní centrum Kardašovská se 12. září 2017 otevřelo veřejnosti. V průběhu tohoto měsíce bude ještě fungovat v omezeném režimu, aktivity se naplno rozběhnou v říjnu. Těšíme se na vás! Máte-li už nyní zájem o bližší informace, obraťte se přímo na pracovníky centra (viz Kontakty níže).

Nové komunitní centrum Prahy 14 nabízí široké spektrum pohybových, výtvarných či hudebních aktivit. Nechybí zde ani vzdělávací programy jako jsou besedy, přednášky, semináře zaměřené na různá témata či kurzy českého jazyka. Nezáleží na věku – ať jste dospělý, dítě či senior, zde si přijdete na své. Zajděte na divadelní představení, přijďte si zahrát stolní tenis nebo zatancovat. Jste výtvarný typ, rádi si zacvičíte či zazpíváte nebo jen tak nerušeně odpočíváte u hraní stolních her? U nás v KC Kardašovská můžete vše vyzkoušet. Přivítá vás příjemné prostředí komunitního centra, ve kterém se můžete cítit dobře. Pokud máte potíže, jste v tíživé životní situaci, řešíte finanční krizi, hledáte práci či bydlení, nestyďte se obrátit na našeho poradce či právníka, kteří vám ochotně pomohou. V komunitním centru jsme tu pro vás!

Komunitní centrum Kardašovská je financováno z projektu Komunitní centrum Praha 14, registrační číslo CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000225, spolufinancovaného z Operačního programu Praha – pól růstu ČR.

 

Adresa

  • Kardašovská 626/5, Praha – Hloubětín, 198 00 (MAPA)

Kudy k nám

  • metro Hloubětín, pěšky cca 650 m po ulici Poděbradská do ulice Kardašovská
  • metro Hloubětín, tram 16, 25 do zastávky Lehovec, pak podchodem do ulice Kardašovská

Pondělí – čtvrtek: 8:30 – 18:00

Pátek: 8:30 – 15:00

Sobota, neděle: zavřeno

Zuzana Krejčí: koordinátorka aktivit, tel.: 734 782 953, email: Zuzana.Krejci@praha14.cz

Alžběta Křemenová: koordinátorka aktivit, tel.: 734 782 954, email: Alzbeta.Kremenova@praha14.cz

Nikola Šindler: poradce, tel.: 734 782 955, email: Nikola.Sindler@praha14.cz

Poradenská služba a právní poradenství

Každý z nás se může dostat do obtížné až neřešitelné životní situace. Obraťte se na nás a nechte si poradit odborníkem. Poskytujeme poradenství v následujících oblastech:

  • bydlení – udržení bydlení a hledání bydlení nového, dluhy, nájemní smlouvy a jiné
  • finanční situace – poradenství v oblasti půjček a splátkového kalendáře, informace o sociálních dávkách a jiné
  • zaměstnání – vyplňování formulářů, sepisování životopisů, doprovod při jednání na úřadu práce a jiné
  • pomoc při navazování spolupráce mezi rodinami a školou a předškolními zařízeními
  • pomoc v oblasti ochrany práv spotřebitelů

Poradce vám je k dispozici každý všední den od 9 do 17 hodin (v pátek do 15 hodin). Vedle výše uvedeného komunitní centrum organizuje kurzy finanční gramotnosti a přednášky spotřebitelského práva.  V plánuje je celkem 10 akcí zaměřených na tuto problematiku. Součástí poradenských služeb je poskytování právního poradenství s možností využití konzultace přímo u právníka, který je v komunitním centru k dispozici každý čtvrtek od 8 do 18 hodin.

 


Zaměřeno na seniory

Rukodělné činnosti:

Procvičíte si motorické schopnosti rukou, objevíte smysl pro detail a podpoříte svého kreativního ducha.

PC Kurzy:

Práce na počítači je dnes již nedílnou součástí každodenního života. Proto máte jedinečnou možnost rozšířit své znalosti formou dalšího vzdělávání a udržet si přehled s dobou.

Kondiční cvičení:

Ve zdravém těle, zdraví duch! Udržování správné fyzické kondice je velmi důležité pro podporu našeho zdraví i životního stylu. Společně se protáhneme, zacvičíme i zrelaxujeme. Cviky budou maximálně přizpůsobené Vašim schopnostem a možnostem.

Trénování paměti:

„Týden dlouhý, paměť krátká“, praví jedno krásné české pořekadlo. Potrénujeme svou mysl, aby tolik nezapomínala a užijeme si u toho ještě spoustu legrace. (OTEVŘENO OD PROSINCE)

Konání společenských her

V naší „odpočinkové místnosti“ je připraveno velké množství karetních, deskových i jiných her, které potěší Vás i Vaše kamarády.

Pro rodiny a děti

Cvičení rodičů s dětmi:

Pomozte svým dětem, aby se naučily, jak důležitý a zdraví prospěšný je pohyb. Vyberte si lekci odpovídající věku vaší ratolesti a přijďte.

Lekce tance:

Miluje vaše dítě hip – hop a chce se ho naučit? Tak ať dorazí na naše lekce tance. Vede je zkušený lektor, který zájemce naučí základní prvky klasického hip – hopu. Vítáno je každé dítě ve věku od 11 do 15 let s chutí do pohybu a tance.

Cvičení maminek:

Pokud chcete být opět aktivní a cítit se dobře a sebevědomě, neváhejte a využijte této nabídky. Cvičení je zaměřeno na posilování a tvarování celého ženského těla. Během lekce si posílíte a protáhnete hlavní svalové skupiny a problémové ženské partie. Využívají se při ní převážně prvky Pilatesovy metody, jógy a klasického posilování. Při cvičení dojde také na rehabilitační míče a overbally.

Klub maminek:

Klub maminek je jako stvořený pro maminky s dětmi, které se chtějí rozptýlit a přijít na jiné myšlenky. Přijďte si k nám odpočinout od každodenní rutiny, popovídat si s ostatními maminkami a vyměňovat zkušenosti.

Hravá hodinka:

Zajímáte se o různé výtvarné techniky? Baví Vaše děti kreslení, malování a vyrábění? Jste kreativní a rádi trávíte se svými dětmi čas tvořením? Pak je Hravá hodinka přímo pro Vás. Program je určen pro rodiče s dětmi předškolního věku.

Odpolední škola:

Chodíte do školy a potřebujete pomoct? Přijďte si napsat domácí úkoly nebo se doučit látku, kterou jste ve škole prošvihli. Příjemné a klidné prostředí centra je vám plně k dispozici, stejně jako pedagogičtí pracovníci, kteří každému žákovi rádi pomohou.

Stolní tenis – neustále

Pokud máte volnou chvíli a nevíte jak s ní naložit, přijďte si do komunitního centra zahrát stolní tenis. Máme zde pro vás nachystané stoly, které můžete využívat prakticky v jakoukoliv hodinu a jakýkoliv den. Stačí pouze přijít.

Divadelní představení – 1 x za měsíc – úterý nebo čtvrtek

Přijďte se podívat na zajímavá divadelní představení, která budou probíhat jednou měsíčně. Představení jsou vhodná pro jakoukoliv věkovou kategorii, od dětí po seniory. Přijďte s námi strávit pěkné odpoledne.

Tematické výstavy – neustále

Z komunitního centra se stane malá galerie fotografií, amatérských obrazů či výtvarných děl např. dětí z mateřských škol Prahy 14. Výstavy zde budou probíhat neustále a průběžně se měnit.

Fair Trade – 3 x beseda, 2 x férová snídaně – úterý nebo čtvrtek

Znáte Fair Trade? Neznáte? Tak to byste si neměli nechat ujít připravované besedy na toto téma. Je to způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům možnost uživit se vlastní prací za důstojných a férových podmínek. Navíc pro vás chystáme také „Férové snídaně“, na nichž budete mít možnost ochutnat Fairtradové produkty.

Přednášky o ochraně přírody – 10 přednášek – úterý nebo čtvrtek

Každý z nás může přispět k lepšímu fungování přírody. Ať už je to třeba tříděním odpadů, používáním ekologických prostředků na úklid či rozumným využíváním energií v našich domech. Připraveno je deset na sebe navazujících přednášek.

Společné vaření – 1x za 2 měsíce – úterý nebo čtvrtek

Baví vás vaření? Umíte uvařit českou klasiku, případně jakékoliv jiné, třeba i exotické jídlo? Přijďte ukázat, co v kuchyni umíte. Společně vše uvaříme, ochutnáme a ke každému jídlu si řekneme i zajímavé informace.

Bezpečně on-line pro školáky – 1 x za měsíc –  v úterý nebo ve čtvrtek

Cílem semináře je informovat školáky nejen o zábavě na internetu, ale také o rizicích, která jsou s ní spojena. Děti se dozví více informací o moderních komunikačních zařízeních a o tom, jak se zachovat při kyberšikaně. Zjistí také, na koho se ve složitých situacích obrátit. Hovořit se bude třeba o Facebooku, Instagramu, SnapChatu, Badoo, hrách a mnohém dalším.

Bezpečně on-line pro rodiče a prarodiče – 1 x za 3 měsíce v úterý nebo ve čtvrtek

Internet je součástí našeho každodenního života. Zahrnuje spoustu zábavy, nových informací, díky sociálním sítím zjednodušuje komunikaci, ale skýtá také řadu nebezpečí. Přijďte se dozvědět více informací o rizicích, která hrozí dětem při používání internetu a při online komunikaci, získat přehled o nejnovějších trendech, o online službách a mnoho dalšího. Semináře jsou určené nejen rodičům, ale i prarodičům. Probíhat budou jednou za tři měsíce.

Kreativní dílny a workshopy – plánováno 9 sobot

Přijďte k nám se svými dětmi a společně si vyrobte dárek či jinou drobnost na aktuální téma (Vánoce, Velikonoce, Halloween a další). Odpočinete si, pobavíte se, naučíte se techniky jako kreslení, šití, drhání a plstění nebo si osvojíte řadu dalších rukodělných dovedností.

Kurz ČJ pro dospělé – středa od 16:30 do 18 hodin, čtvrtek od 16:30 do 18 hodin

Častým problémem integrace cizinců je neznalost jazyka. V komunitním centru máte možnost využít kurzy Českého jazyka pro dospělé. Naučíte se zde jeho základy. První kurzy jsou plánovány na začátek roku 2018.

Semináře pro cizince (právní pomoc) – 5x během celého projektu v úterý nebo ve čtvrtek

Cyklus pěti seminářů pro cizince, jejichž cílem je informovat o nejdůležitějších právech a povinnostech souvisejících s pobytem na území České republiky.

Cestopisné besedy – 1 x za 2 měsíce v úterý nebo čtvrtek

Cílem besed bude poznávání kulturních, sociodemografických, přírodních, náboženských a jiných odlišností zemí jako je Rusko, Ukrajina, Vietnam, Čína, Slovensko či Bulharsko. Přijďte si poslechnout zajímavé informace o lidech kolem nás, nebo se nechat unést vyprávěním dobrodružných zážitků cestovatelů. Součástí besed je i diskuze.

Klub pěstounů – 10 x setkání (pondělí od 14 do 15 hodin)

Komunitní centrum se stane zázemím pro setkávání a podporu náhradních rodičů a žadatelů o náhradní rodinnou péči. Cílem je sdílení vlastních radostí a starostí s pěstounskou péčí a diskuse nad aktuálními potřebami. Mezi ty patří třeba identita dětí v náhradní rodinné péči či kontakt s biologickými rodiči.

Zpívání pro radost – 20 hudebních produkcí (úterý)

Rádi zpíváte či tancujete? Přijďte do komunitního centra a zazpívejte si spolu s harmonikou, kytarou či jiným hudebním nástrojem. Volba písní bude záviset převážně na vás, proto nemějte obavu z neznámého. Aktivita je určena především pro naše seniory, ale vítáni jsou všichni.

Přednášky o zdravém životním stylu pro každého z nás

Přednášky jsou určeny rodičům a seniorům obecně, cílit však budou i na lidi, kteří trpí poruchami příjmu potravy. Na rodiče bude cílit pět seminářů zaměřených na zdravou výživu a zdravý životní styl školáků a předškoláků. Mezi hlavní témata bude patřit vhodný jídelníček, typické chyby a mýty ve stravování a obezita. Pro seniory bude připraven cyklus taktéž pěti přednášek, na nichž se zájemci dozvědí více o vhodné stravě, pohybu, denním režimu, mentálním tréninku nebo o možnostech předcházení různým onemocněním. Přednášky pro rizikové skupiny budou zaměřeny na problematiku příjmu potravy (bulimie a anorexie) a na nebezpečí, která jsou s těmito onemocněními spojená. I v tomto případě půjde o pět setkání.