Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Ocenění Dobrovolník Prahy 14, popisek ke snímku: Ukrajinští uprchlíci jsou ubytovaní i v bytech Prahy 14. S jejich zařizováním pomáhal radní pro sociální
oblast Martin Kouklík

Nominujte Dobrovolníka Prahy 14. Do konce května

Navrhněme Dobrovolníka Prahy 14!
Poděkujme lidem za jejich dobrou vůli!

Koronavirová pandemie a příliv uprchlíků z Ukrajiny ukázaly, kolik lidí je ochotných pomáhat druhým bez nároku na odměnu. Celou řadu dobrovolníků máme i u nás, v Praze 14. Někteří se zapojili nedávno – zejména v souvislosti s uvedenými krizemi, jiní už roky pomáhají v sociálních službách, zdravotnictví či třeba v ekologicky zaměřených organizacích.

Protože si nezištných, laskavých lidí moc vážíme a chceme jim za jejich pracovitost a nesobecký přístup k životu poděkovat, rozhodli jsme se uspořádat první ročník akce Dobrovolník Prahy 14. Prostřednictvím příběhů nominovaných obětavců chceme nejen zviditelnit přínos jejich práce, ale také dodat odvahu těm, kteří o aktivní pomoci bližním teprve uvažují.

Nyní potřebujeme vás, milí sousedé! Víte o někom, kdo by si ocenění Dobrovolník Prahy 14 zasloužil? O někom, jehož obětavost by neměla zůstat bez povšimnutí? Dejte nám o tom vědět!

Nominace na titul Dobrovolník Prahy 14 přijímáme on-line do 31. května 2022, stačí vyplnit a odeslat tento nominační formulář.

Nominaci může podat fyzická i právnická osoba. Podmínkou je, aby dobrovolník působil v Praze 14, bydliště zde mít nemusí. Nezáleží ani na tom, zda pracuje v neziskové organizaci či pomáhá nezávisle.

Vyhlašujeme dvě kategorie ocenění:

  • za dlouhodobé působení ve prospěch druhých či okolí,
  • za mimořádný čin nebo činy vykonané v roli dobrovolníka.

V každé z kategorií budou uděleny tři hlavní ceny. Slavnostní vyhlášení oceněných proběhne v červnu. Další informace najdete v květnové Čtrnáctce a zde, na webu MČ Praha 14.

Martin Kouklík, radní pro sociální oblast

Zveřejněno: 5. 4. 2022