Život na Praze 14

Rekonstrukce ulice Českobrodská

Od 11. března 2017 probíhá rekonstrukce ulice Českobrodská v úseku mezi křižovatkou s ulicí Broumarská a křížením s ulicí Lomnická. Oprava čeká přímo i křižovatku s Broumarskou. Podle aktuálních informací od realizátora mají práce trvat do 23. dubna 2017.

22. 3. 2017 – O aktuální dopravní situaci v ulicích Českobrodská a Hodějovská jednala pracovní skupina MČ Praha 14. Jednání se zúčastnili i starosta Mgr. Radek Vondra a místostarostka Ing. Ilona Picková. Městská část si uvědomuje, že rekonstrukce Českobrodské zasahuje do běžného života obyvatel Prahy 14 a že je nezbytné o ní s ohledem na tento fakt dostatečně informovat. To se ze strany realizátora (Magistrát hl. m. Prahy, respektive TSK hl. m. Prahy) odpovídajícím způsobem neděje. MČ se vynasnaží tento nedostatek v maximální možné míře napravit a mj. zveřejňovat průběžně získávaná data i na této webové stránce.

22. 3. 2017 – Městské části Praha 14 bylo oznámeno, že vzhledem k pokračujícím pracím mezi ulicí Travnou a areálem Coca-Coly výjezd z ulice Travná na Českobrodskou ve směru do centra již není možný. Upozorňujeme, že na vývoj stavby nemá městská část žádný vliv. Jedná se o akci Magistrátu hl. m. Prahy.

21. 3. 2017 – Po dohodě MČ s dodavatelem prací a s policií je umožněn výjezd z ulice Travná na Českobrodskou ve směru do centra. Uvedené bude trvat až do doby, než bude realizován úsek mezi Laktosem a Broumarskou. – již NEPLATÍ !!!

20. 3. 2017 – Rada městské části se na dnešním jednání detailně zabývala dopravní situací v oblasti Jahodnice a Hostavic, kterou vyvolala rekonstrukce ulice Českobrodská. Tématem bylo zejména zjednosměrnění Hodějovské, ke kterému došlo kvůli nezbytnému zajištění bezpečnosti v místě (ve špičkách zde docházelo k velmi nebezpečným situacím, při nichž byli ohrožováni nejen řidiči, ale i chodci) a které nyní řada občanů vnímá negativně. Rada pověřila místostarostku Ing. Ilonu Pickovou, do jejíž gesce doprava v Praze 14 spadá, aby s dalšími dotčenými úřady a orgány projednala možnost zprůjezdnění jedním pruhem z ulice Manželů Dostálových na Českobrodskou ve směru do centra. Městská část se od počátku rekonstrukce snaží operativně a v maximální možné míře reagovat na podněty obyvatel, hlavním však vždy bude zajištění bezpečnosti silničního provozu. Prosíme občany o trpělivost. O dalším průběhu prací a o dopravních opatřeních budeme informovat.

17. 3. 2017 – Aktualizace úprav provozu MHD: 1. mapa, 2. schéma výluky, 3. dočasná změna školní linky 559

17. 3. 2017 – V návaznosti na situaci kolem rekonstrukce ulice Českobrodská městská část Praha 14, po dohodě s Policií ČR a Magistrátem hl. m. Prahy, iniciovala zjednosměrnění ulice Hodějovská propojující Kyje a Hostavice. Důvodem opatření byl dopravní kolaps a další nebezpečné situace, které na Hodějovské (a zejména u výjezdu na ulici Broumarská) vznikaly a staly se příčinou mnoha stížností obyvatel i řidičů. Varianty, jak v místě zajistit bezpečnost, byly pouze dvě – Hodějovskou zjednosměrnit nebo zcela uzavřít. MČ zvolila první možnost. Děkujeme za pochopení.

13. 3. 2017 – Vzhledem k tomu, že řada řidičů nerespektovala značení a vjížděla do oblasti stavby, městská část Praha 14 požádala o součinnost Policii ČR. Policisté nyní hlídkují u všech vjezdů a výjezdů. Městská policie zároveň dohlíží na provoz v oblasti Jahodnice.

Úplné uzavření Českobrodské je rozděleno do etap:

1. etapa     13.3. – 26.3. úplná uzavírka Domanský – Lomnická
2. etapa    27.3. – 7.4. úplná uzavírka Domanský – Coca-Cola
2a. etapa   8.4. – 9.4.  úplná uzavírka Coca–Cola  – Lomnická
3. etapa   10.4. – 23.4. úplná uzavírka Broumarská – Coca-Cola

Zdroj: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

MČ Praha 14 bude výše uvedené na základě informací TSK hl. m. Prahy aktualizovat.

Objízdné trasy

 1. Trasa z Hostavic a Jahodnice přes Dolní Počernice do Kyjí a Hloubětína
 • V Dolních Počernicích zahnout na semaforu do ulice Národních hrdinů, pokračovat rovně ulicí Ústřední, ve Štěrboholech odbočit doprava do ulice Nedokončená a dojet až na křižovatku Českobrodská x Broumarská. (nejkratší, oficiálně neoznačená trasa)
 1. Trasa z Hostavic a Jahodnice přes Dolní Počernice do Hloubětína, centra města, Hostivaře, případně na Jižní spojku
 • V Dolních Počernicích v ul. Národních hrdinů zahnout doprava na nájezd na Štěrboholskou spojku.
 1. Trasa z Hostavic a Jahodnice přes Dolní Počernice na Černý Most a Horní Počernice 
 • Po Českobrodské jet směrem na Běchovice, před Běchovicemi zahnout doprava na Pražský okruh.

Podrobnosti týkající se MHD (včetně mapek) jsou umístěny i na označnících autobusových zastávek dotčených rekonstrukcí.

Milan Zach – Technická správa komunikací (Oddělení přípravy a realizace investic)
Telefon: 257 015 736
Email: milan.zach@tsk-praha.cz

Informační kancelář ÚMČ P14
Tel.: 225 295 270
225 295 561
Email: informace@praha14.cz

 


DISKUZE K ČLÁNKU

19 komentářů k “Rekonstrukce ulice Českobrodská”


 1. kareland napsal:

  Dneska je 20.3.2017, podle dopravních schemat by měl být umožněn výjezd z Jahodnice i z ulice Travná (1a etapa 13. až 26.3.), ale přes noc někdo změnil dopravní značení a výjezd je zablokován i když včera byl ještě možný.
  Jak to tedy je a co platí?
  Je to snad nějaký nový sport přeznačovat během noci silnice (viz. Hodějovská)?

 2. zaydlara napsal:

  Dobrý den, souhlasím s komentářem výše. Toto je absolutní vrchol, co se v souvislosti s rekonstrukcí děje. Nikdo nepochybuje o nutnosti rekonstrukce, ale přeznačování ulic přes noc tak, že najednou na druhý den není možné zavézt děti do školy a dostat se do práce dopadá hlavně na rezidenty!
  Proč není možné již dnes, 20.3., najíždět na Českobrodskou z Travné, proč není zajištěn průjezd přes Hodějovskou alespoň pro rezidenty Hostavic/Jahodnice, aby mohli zavézt děti do škol, které v Hostavicích nejsou?
  Proč byla přeorganizována MHD v rozporu s původním plánem? Ráno pak přijde člověk na zastávku a zjistí, že je proti plánu zrušena.
  Co rezidenty ještě čeká a kdo je za tyto změny zodpovědný?
  Děkuji za vyjádření kompetentní osoby – zatím vedené MČ14 na dotazy a výtky obyvatel pouze mlčí…

 3. jahodnicee napsal:

  Tak já mám veselejší příhodu, kolem 13:00h bylo možné projet kolem potravin Jahodnice na Českobrodskou. Kolem půl čtvrté už se hromadily zábrany, jedny šlo projet, u potravin do Travné byly zábrany, které na mou žádost byly odstraněny a šlo projet. Teď odpoledne jely děti na kroužek a upřímně netuším, jestli našly správnou zastávku. Od kdy se z hodiny na hodinu mění harmonogram stavby???
  Harmonogram práce, který se schvaluje dopředu a podle kterého se následně postupuje… u této stavby neexistuje?
  Proč kolem Říčan mohou lidé dostat předem letáky do schránky s přesným harmonogramem oprav a výluk a na Jahodnici to nejde?
  Poprosím o sdělení kompetentní osoby na TSK, včetně relevantního kontaktu. Myslím, že toto uvítají i ostatní sousedé z Jahodnice. Děkuji.

 4. travnatravna14 napsal:

  Připojuji se k předcházejícím komentářům. To, co se kolem rekonstrukce děje, je absolutní chaos. Projedu celou Travnou, abych až v ústí do Českobrodské zjistila, že je oproti plánu neprůjedná…Představte si, že obyvatele dotčených oblastí musí denně dojíždět práce a jejich děti do školy. Teď je již večer 20.3. a na těchto stránkách je stále původní harmonogram, který je nám všem k ničemu. Paní místostarostka Picková na Jahodnici asi nikdy nebyla, jinak by neposílala obyvatele včetně školních dětí na náhradní zástávku u Jahodnice, žádné osvětlení a pěkná pustina je cesta skrz zahrádkářskou kolonii. K aktualitě z 20.3. – ulice Manželů Dostálových je jednosměrná a neústí do Českobrodské. Špatnou organizací komplikujete nemalé části voličů život. Žádám o okamžité zveřejnění platného harmonogramu prací.
  Děkuji za všechny z Jahodnice

 5. prisera napsal:

  Zdravím, i já bych se připojil s komentářem:
  dnes je již 21. března a na stránkách prahy 14 je stále původní harmonogram.
  Bohužel musím konstatovat, že původní harmonogram je i na stránkách TSK (která má stavbu na starosti)

  Zdá se, že se k té změně nikdo moc nehlásí a asi ví proč…

  Ať mi, prosím, ten co to schválil, řekne jak se rozumně dostat do ulice Manželů Dostálových – ten systém jednosměrek je strašná past (řekl bych, že to byl jeden z důvodů proč se to původně řešilo na etapy)

 6. jahodnicee napsal:

  21. 3. 2017 – Po dohodě MČ s dodavatelem prací a s policií je umožněn výjezd z ulice Travná na Českobrodskou ve směru do centra – viz včerejší usnesení Rady MČ. Uvedené bude trvat až do doby, než bude realizován úsek mezi Laktosem a Broumarskou.
  Toto je cca 15 minut stará fotka. Opět auta, která musí vycouvávat z Českobrodské. Opravdu si myslíte, že tímto je umožněn průjezd Českobrodskou z Travné?

 7. mxaxrxcxexlx napsal:

  Dobrý den, opravdu je to tak těžké zjistit a podávat přesnější informace. Z již dost zkomplikované situace dokážete Vaším tragickým přístupem a totální dezinformovaností dokonat totalní chaos!!!!!! Každý den podáváte informace úplně jiné, na cestu není možné se ani připravit aniž by člověka ráno nečekalo překvapení v podobě přeznačení atd. Navíc avizovaná uzavírka a neprůjezdnost není stále řádně označena!!!!!! Tragedie
  Kučera

  • Oddělení komunikace napsal:

   Dobrý den, je nám líto, ale můžeme předávat informace pouze podle toho, jak je dostaneme od realizátora stavby (tím je hlavní město Praha, potažmo TSK hl. m. Prahy). Městská část Praha 14 není realizátorem, je tudíž rovněž odkázána na informování od jiného subjektu. Děkujeme za pochopení. Oddělení komunikace

 8. mxaxrxcxexlx napsal:

  Působíte jak komadno amatérů

 9. alena napsal:

  Žádám o informaci, proč nebyla upravena cesta za zahrádkami mezi ulicemi Nedokončená x Manželů Dostálových a Stružná, která by jednoznačně zjednodušila vjezd a výjezd z Jahodnice?
  Rekonstrukce Českobrodské v celém úseku mezi Lomnickou a Broumarskou je naprostý nesmysl.
  Proč není prováděna po úsecích mezi ulicemi Lomnická a Baštýřská a další úsek Bařtýřská a Broumarská, aby nedocházelo k naprosto nesmyslným situacím, jako je zjednosměrnění Hodějovské směrem od Kyjí? Nikde to nebylo předem avizováno. Pro hostavické naprostá katastrofa. A výroba jedné cedule – „Vjezd pouze pro rezidenty Hostavic a Jahodnice“ – obrovský problém????
  Proč rekonstrukce úseku 1,2 km trvá 1,5 měsíce? Protože je to v ČR standard? Proč se na rekonstrukci nepracuje alespoň ve 2směnném provozu?
  A dále, proč na dopravní mapě je na křižovatce Broumarská x Českobrodská označena uzavírka s tím, že: „Českobrodská; Praha; uzavřeno; stavební práce; osazení podzemních kontejnerů na tříděný odpad, vybudovaní zpomalovacího prahu“?? Dotaz: na této křižovatce někde uprostřed budou vybudovány kontejnery na tříděný odpad?????
  Proč někdo nezajistil informování obyvatel Jahodnice a Hostavic například za pomoci poštovních doručovatelek vyvěšením letáků do domů, že bude Českobrodská uzavřena a jaká opatření budou zapotřebí, aby se k tomu občané mohli vyjádřit a dohodnout s realizátory nejpříznivější oaptření??????
  Cesta ke stanici U Jahodnice a samotná stanice – nepřipraveno, bláto, tma, ryhle jezdící auta sršící při mokru špínu, za sucha prach, malý prostor nástupiště.
  To je naprostá neschopnost všech zainteresovaných realizátorů rekonstrukce, divme se pak, že oprava dálnic trvá tak dlouho. V této republice se nedělá nic pro obyvatele!!!

 10. jahodnicee napsal:

  22. 3. 2017 – Městské části Praha 14 bylo oznámeno, že vzhledem k pokračujícím pracím mezi ulicí Travnou a areálem Coca-Coly již výjezd z ulice Travná na Českobrodskou ve směru do centra již není možný. Upozorňujeme, že na vývoj stavby nemá městská část žádný vliv. Jedná se o akci Magistrátu hl. m. Prahy.
  ZNOVU VÁS PROSÍM O ZVĚŘEJNĚNÍ KOMPETENTNÍCH OSOB, Z TSK, PŘÍPADNĚ MAGISTRÁTU, KTEŘÍ MAJÍ TUTO AKCI NA STAROSTI. JIŽ NEŽÁDÁM KONTAKTY, POSTAČÍ JMÉNA, KONTAKTY SI OBSTARÁME SAMI. DĚKUJI.

 11. Oddělení komunikace napsal:

  Dobrý den, v diskuzi pod příspěvkem ke zjednosměrnění Hodějovské (Oznámení) jsme dopoledne uvedli kontakt na pracovníka Technické správy komunikací (Oddělení přípravy a realizace investic) pana Milana Zacha, který za TSK zastává na stavbě dozor. Jeho je po dohodě s TSK možné kontaktovat s dotazy. Telefon: 257 015 736. Děkujeme. Oddělení komunikace

 12. jahodnicee napsal:

  ZÁKLADNÍ ÚDAJE
  Stručný popis: Souvislá údržba komunikace
  Termín: 11.3. – 28.4.2017

  Zhotovitel: Colas CZ a.s.
  Projektant: D-Plus a.s.
  TDI TSK Milan Zach

  Začátek: Broumarská
  Konec: Zastávka bus Lomnická
  Délka opravy: 1,1 Km

  DOPRAVNÍ OMEZENÍ
  Termín: 11.3. – 28.4.2017

  Dopravní omezení:

  0.etapa: 11.3.-12.3 úplná uzavírka Coca-Cola – Lomnická

  1.etapa: 13.3. – 26.3. úplná uzavírka Domanský – Lomnická

  2a.etapa: 27.3. – 7.4. úplná uzavírka Domanský – Coca-Cola

  2.etapa: 8.4. – 9.4. úplná uzavírka Coca–Cola – Lomnická

  3.etapa: 10.4. – 23.4. úplná uzavírka Broumarská – Coca-Cola
  http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/o-spolecnosti/mapa-staveb

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...