Život na Praze 14

Diskuze - Park U Čeňku


DISKUZE K ČLÁNKU

31 Komentářů k “Diskuze – Park U Čeňku”


 1. katerinasilhan napsal:

  Dobrý den.
  Před rokem a půl jsme se přistěhovali do ulice Bryksova. Po celou dobu vidíme neustálé navážení materialu do prostoru budouciho (snad) parku. Ráda bych znala vyjádření ohledně budocnosti „parku“. Zatím spíš připomíná úložiště zeminy ze stavby. Předem děkuji za vyjádření. S pozdravem Šilhanová

 2. janc napsal:

  Dobrý den,
  zdá se, že park je již ve své původní podobě. A začíná se ukazovat, jak je aktuální provedení první etapy (tedy silně zredukované původně zamýšlené první etapy) nešťastné. Zejména se jedná o vstup do parku z ulice Arnošta Valeny (u ul. Marešovy). Byl zde zlegalizován vjezd auty k rybníku Martiňák po stávající cestě. Ta je samozřejmě zcela nevhodná, pokud se nadále s touto cestou počítá jako jedinou pro pěší. Je to tak, je toto konečný stav? Dle původního plánu první etapy měla vzninout paralelně cesta pro pěší, takže provoz aut by byl oddělen – to dávalo trochu logiku. Celý park je tedy velkým zklamáním, a to nejen s ohledem na toto velice nešťastné řešení průjezdu aut.
  A velice se přimlouvám o zavedení diskuze na těchto stránkách v její původní podobě! Je nad lidské síly procházet všechy články a hledat správné téma, pod které bych mohl vložit komentář. Současné provedení je velice nepřehledné!!! Kolik komentářů přibývalo dříve a kolik nyní v nových stránkách?

  • petrd napsal:

   Na tohle jsem chtěl zrovna taky reagovat. O víkendu jsem tam byl s malou dcerou na kole a nestačil jsem se divit. Je tam sice značka zákaz vjezdu, ale s povolením pro zásobování a vlastníky objektů. Kdo tohle povolil?! To tam budou jezdit auta mezi chodci??? A za další – plánujete tam mít neustále policejní hlídku, která to bude kontrolovat? Protože co si budeme povídat, dost pochybuju o tom, že tam budou jezdit jen ti, co to mají povolené, ale budou si to tam všichni zkracovat do Dolních Počernic. A není tam ani omezení rychlosti, takže teoreticky se tam může jezdit padesátkou? Jo, je mi jasný, že Praha 14 bude se bude zase vymlouvat, že to je věcí magistrátu. To mě jako občana nezajímá, já tam chci mít bezpečný průchod.

  • petrd napsal:

   A ještě se připojuji k požadavku na obnovení klasického diskuzního fóra. To, co tady za nehorázné peníze vzniklo je neskutečné (a to se ještě chlubili nějakou cenou). Chápu, že se zastupitelstvu hodí, že tu není kupa negativních diskuzí a komunikace mezi obyvateli, ale za naše peníze??? Tohle komentování pod články je úplně k ničemu. Přitom vytvoření alespoň jednoduššího diskuzního fóra není náročné, to to nemůžete zadat firmě, která stránky vytvářela (a jsem z oboru, takže vím, o čem mluvím)?

 3. tomdan napsal:

  Dobrý den,
  do parku chodím denně a plně souhlasím s tím co je napsáno v předešlé diskuzi. A ještě bych mě zajímala cena opravy laviček, které se opravovaly v září v té části, do které jsou nově vpuštěny auta. První tři opravené lavičky byly za dva dny po opravě jinými dělníky vytrženy a zmizely neznámo kam, na ostatní si můžete akorát tak lehnout jinak vám projíždějící auto přejede nohy. Tam kam auta nemohou zůstaly lavičky v původním stavu, takže převážně nepoužitelné. Kdo tu opravu vymyslel a kdo to zaplatí?

  • Oddělení komunikace napsal:

   Dobrý den, děkujeme za vaše příspěvky k parku U Čeňku. To, jak dnes vypadá realizace tohoto tolik medializovaného projektu, zástupce městské části velmi trápí. Park U Čeňku buduje Magistrát hlavního města Prahy na svých pozemcích a městská část napíná všechny síly a využívá všechny zákonné možnosti, které má k tomu, aby bylo území zrevitalizováno tak, jak hlavní město Praha slibovalo. Bohužel, navzdory veškeré snaze dosavadní četná jednání k uspokojivému výsledku nevedla. O aktuálním stavu projektu pravidelně referujeme v časopise Čtrnáctka. Dotazy týkající se dopravní situace v místě prověříme a budeme vás informovat. Velmi oceníme, když dotazy týkající se parku U Čeňku, budete směrovat nejen na městskou část, která je v tomto případě víceméně pouze prostředníkem, ale přímo i na realizátora, tedy na Magistrát hlavního města Prahy. Stran diskuzního fóra uvádíme, že návrat k jeho původní podobě městská část v tuto chvíli nechystá. Diskuze je možná pod články i v rámci diskuzních vláken v jednotlivých sekcích. Děkujeme za pochopení, s pozdravem a přáním pěkného dne Oddělení komunikace.

 4. mdom napsal:

  Dnes jsem se šel projít po nové in-line dráze a musím konstatovat, že nevypadá špatně i když nedostatky by se našly. Rád bruslím, takže dráhu určitě využiji.
  Všiml jsem si ale jedné věci, která je nebezpečná a do budoucna bude zdrojem konfliktů. Na přístupu od sídliště je jedna nevýrazná cedule s pokyny o chování na dráze. A šmytec. Nic moc, že? Nepřehlédnutelné označení dráhy (třeba výrazné nápisy a piktogramy na zemi) plus tabule s pravidly o pohybu na dráze musí být přece na každém přístupu na dráhu. Také piktogramy průběžně na dráze by nebyly k zahození.
  Vzhledem k ceně parku si myslím, že označení už je zaplacené. Přístupy jsou tři, takže KVALITNÍ A VÝRAZNÁ REALIZACE by neměla dlouho trvat.

 5. mdom napsal:

  Hodnotil jsem jenom bruslařskou dráhu, ne celý projekt. Vezmu-li to z pohledu původního projektu, tak výstavba POUZE dráhy je průšvih a výrazně mění pravidla. V původním projektu jsou kromě dráhy chodníky. Teď se pěší zóna stala právě z dráhy, takže došlo k jejímu znehodnocení. Lidi budou mezi Černým Mostem a Dolními Počernicemi používat právě dráhu a bude tam husto. Pejskaři, maminky s kočárky, děti na kolech, spousta pěších. Dráha tedy de facto postavena nebyla, protože přebírá funkci chodníků, které postaveny nebyly. A to nemluvím o dalším omezení původního projektu.
  Když si člověk představí cenu stávajícího parku, která se pohybuje v desítkách milionů korun(a to navíc ještě sloužil jako úložiště stavebních odpadů), tak ho nutně musí napadnout, že to je další zlodějina našich zastupitelů a je jedno, na které úrovni.

  • Oddělení komunikace napsal:

   Dobrý den, jak jsme již uvedli, Vašemu rozhořčení rozumíme. Už dříve jsme také na tomto místě zveřejňovali odpověď v níž stojí, že zástupce městské části velmi trápí, jak park U Čeňku, respektive jeho první etapa vypadá. MČ napíná všechny síly k tomu, aby bylo území zrevitalizováno tak, jak hlavní město Praha, tedy realizátor projektu, slibovalo. Bohužel ale musíme konstatovat, že vyhlídky v tomto ohledu moc dobré nejsou. Alespoň zatím. Velmi oceníme, když své podněty budete směrovat nejen na MČ, která je v tomto případě spíše prostředníkem, ale také přímo na Magistrát hlavního města Prahy. S pozdravem Oddělení komunikace

   • riderx napsal:

    Psal jsem o podání informací na Magistrát, dnes mi dorazila odpověď že to předávají do kompetence MČ Praha14 :/

    • Oddělení komunikace napsal:

     Dobrý den, můžete prosím dopis, který jste adresoval Magistrátu hl. m. Prahy, poslat na podatelnu UMČ P14 (elektronicky) s žádostí, aby byl předán Oddělení strategického plánování a komunikace? Probereme uvedené s příslušným odborem a budeme Vás o stanovisku MČ ve věci tohoto konkrétního dopisu informovat. Obecně zatím můžeme konstatovat jen to, že park U Čeňku je magistrátním projektem a není nám tudíž jasné, co by v souvislosti s ním mělo být v kompetenci MČ. Děkujeme za upřesnění, s pozdravem Oddělení komunikace

 6. […] „13.10.2015 (17:03)Psal jsem o podání informací na Magistrát, dnes mi dorazila odpověď že to předávají do kompetence MČ Praha14 :/ […]

 7. mdom napsal:

  Všiml jsem si, že se vytvářejí v „parku“ louže a to ještě moc nepršelo. Jak se zdá, tak pod tenkou vrstvou ornice jsou navezeny nepropustné vrstvy. Jsem zvědav, jak ty louže budou veliké, až začne pršet doopravdy.

 8. herb napsal:

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat jestli bude v dohledné době zprovozněno osvětlení chodníků.

  Děkuji za odpověď.

  S pozdravem

  TH

 9. mdom napsal:

  Už jste si s magistrátem vyjasnili, komu park patří, kdo ho má v kompetenci? O té nejasnosti víte už od půlky října, takže už je čas mít jasno.

  • Oddělení komunikace napsal:

   Dobrý den, park U Čeňku patří Magistrátu hlavního města Prahy, respektive hlavnímu městu Praze. K předání pozemku do správy MČ Praha 14, které by městské části umožňovalo a zároveň nařizovalo se o park starat (což by vzhledem k jeho stavu a rozměrech bylo pro MČ za současné situace z finančního hlediska neúnosné), nedošlo. Pokud se situace v budoucnu změní, budeme občany informovat. S pozdravem Oddělení komunikace

 10. ivan napsal:

  Dobrý den,
  v rámci diskuze o JINÉM článku „O sídlištích v Galerii“ diskutujeme i přehlednost webu a územní rozvoj včetně Parku u Čeňku.
  Aby se otázky na MČ případně neopakovaly a protože nevím, jak jinak vlákna navázat, dovoluji si část diskuze vkopírovat do tohoto vlákna viz níže.

  S pozdravem
  Ivan Korčák
  —————————————————–
  Dobrý den paní Berná,
  děkuji za odpovědi.

  Mám dva dotazy.
  1_Souhlasím s panem starostou Vondrou, že připravované změny územním plánu (Metropolitní plán) může ovlivnit kvalitu života obyvatel v dalších letech. Jak také pan starosta píše v posledním vydání časopisu „Čtrnácka“, někdy kolem dubna tohoto roku bude městská část sepisovat připomínky k těmto změnám.
  Jak se tedy budou moct obyvatelé P14 VČAS DOPŘEDU vyjádřit k těmto připomínkám, které bude MČ podávat? Čeho se budou připomínky týkat?
  Aby to nedopadlo jako obyčejně, že městská část navrhuje či schvaluje změny územního plánu a teprve následně dělá pouze formální setkání s veřejností, kdy již nemají obyvatelé šanci prosadit svůj názor (např. případy developerské výstavby Canaba či Rajský vrch)?
  I jenom návrh změn znamená velké nebezpečí, že nejrůznějšími tlaky a „lobismem“ zase ubyde za pár let zeleně na úkor často předimenzované výstavby.

  2_Když se zdůvodňovalo zrušení původního diskuzního fóra v rámci nového webu, byla zmiňována jeho malá přehlednost.
  V novém webu není přehlednost vůbec žádná. V původním diskuzním fóru jsem si mohl zobrazit všechna vlákna najednou, včetně případných nezařazených dotazů.

  Např. vaše odpověď na informace o akci Park Čeněk: …Připravované akce jsou na webu MČ v sekci Nová výstavba. Objeví se tam však nejdříve při projednávání záměrů v poradních orgánech (komisích Rady). Informace o akcích jsou pak tedy rovněž součástí zápisů z jednání těchto poradních orgánů, které jsou také k dispozici na webových stránkách MČ…
  Takže to znamená, že i u této akce je již první fáze po kolaudaci, v této sekci nebudou žádné informace a každý si je musí „někde“ najít a stále procházet všechny zápisy a smlouvy na webu, jestli se tam náhodou neobjeví nějaké informace týkající se této akce?

  Na webu je:
  • v sekci O Praze 14/Územní rozvoj/Nová výstavba je u akce park u Čeňku uvedena jen mapička.
  • Na úrovní Územního rozvoje je jiná složka Park u Čeňku. Tam je okopírovaný článek ze „Čtrnáctky“ a dvě mapičky (žádné smlouvy, harmonogramy, odhadovaný další vývoj)
  • Na úrovní Územního rozvoje je další složka Diskuzní fórum – O Praze 14, kde je položka Park u Čeňku – opět prázdné.
  • Na stránce http://www.praha14.cz/ Nejdiskutovanější články je Diskuze – Park u Čeňku (tato diskuze zase není uvedena v sekci Diskuzní fórum – O Praze 14).
  V tom z mého pohledu je totální zmatek a zásadní zhoršení přehlednosti informací.

  Děkuji za informaci a s pozdravem

  Ivan Korčák

  • Oddělení komunikace napsal:

   Dobrý den, připomínky, které bude k Metropolitnímu plánu MČ dávat (samozřejmě až vůbec dostane jeho koncept), budou – jak je uvedeno ve Vámi citovaném rozhovoru s panem starostou – vycházet ze schváleného Strategického plánu rozvoje na roky 2015 až 2025, k němuž na konci roku 2014 radnice pořádala několik veřejných projednání a občané tudíž měli možnost do dokumentu vnášet své názory a připomínky. Jaký bude časový prostor pro další projednání, tedy projednání přímo konceptu Metropolitního plánu, záleží zejména na jeho pořizovateli, kterým je hlavní město Praha. Pokud půjde o v současné době avizovaných (a z pohledu MČ pro tak důležitý dokument nesmyslných) 30 dnů, bude projednání omezené.
   K dalšímu dotazu: Odpovědi na dotazy v rámci diskuzního fóra se objeví v té části diskusního fóra nebo jako komentář pod článkem v informačních (zpravodajských) rubrikách, kam pisatel svůj dotaz napsal. Znamená to, že i kdyby svůj dotaz napsal do komentáře ke článku, který s danou tématikou nesouvisí, odpověď se objeví v komentáři právě u tohoto článku. Samozřejmě je lepší, když tazatel pro dotaz či příspěvek využije článek či vlákno diskusního fóra, které souvisí s danou problematikou, nicméně pokud tak neučiní, respektujeme to a odpověď umisťujeme tam, kde z logiky toho, kde byl dotaz položen, předpokládáme, že ji jeho autor bude hledat. Jinak máte pravdu, že informace o parku U Čeňku jsou na webu trochu roztříštěné, to napravíme – samostatnou složku Park U Čeňku zrušíme a informace v ní obsažené přesuneme do sekce Nová výstavba. S pozdravem Veronika Berná, Oddělení komunikace

 11. arealcihadla napsal:

  Vážený pane,

  děkujeme za Váš zájem o výstavbu Parku U Čeňku. První etapa výstavby byla dokončena, Magistrát HMP má však zájem v projektu pokračovat na dalších etapách. V tuto chvíli probíhá předprojektová a projektová příprava další etapy. Zde půjde o doplnění první etapy o dětské hřiště, hřiště pro seniory a další síť stezek včetně doplnění zeleně. Na obsahu zadání jsme spolupracovali se zástupci MČ Praha 14. Zahájení výstavby této navazující etapy předpokládáme ještě v průběhu tohoto roku.

  S pozdravem
  Vít Hofman
  Tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy
  Tel: +236 002 080
  E-mail vit.hofman@praha.eu

 12. janc napsal:

  Dobrý den,
  v první řadě bych chtěl požádat o zřízení obecné diskuze na stránkách Prahy 14 tak, jak to bylo u před léty. Je velice obtížné najít příslušný článek, kam dotazy psát. Důkazem toho je to, že jako dejdiskutovanější články jsou stále „vánoční svoz odpadu“. Dříve byla diskuze daleko živější…
  A teď konkrétně: prosím o prověření staveniště hřiště v severní části parku U Čeňku. Nezdá se mi v pořádku, že staveniště není nijak oploceno, není nijak zamezeno přístupu lidem. Náhodný kolemjdoucí vlastně ani nepozná, zda se jedná o finální stav nebo se stále buduje. Hlavní problém vidím v tom, že v okolí se povalují barely s chemikálií, která je používána při tvoření dopadových ploch. Tyto barely jsou opět volně přístupné, některé nové, některé již otveřené a přitom dle piktogramů na nich se jedná o nebezpečnou chemickou látku (konkrétně poškozující vnitřní orgány)!!! Přitom na chřištích (nedokončených, to ale není nijak označeno) si již hrají děti. Obecně mi budování hřiště přijde jako dosti amatérská práce.
  Jiné téma – bohužel nevím, kam to napsat, proto píši sem (třeba mi poradíte, kam mám komentář napsat lépe) – je rekonstrukce Ocelkovy ulice. Bohužel se touto rekonstrukcí konzervuje současný stav na mnoho let dopředu. Nebývalo by vhodnější zredukovat současné 2 pruhy každým směrem na jeden (nerozumím smyslu dvou pruhů, kde je max. rychlost 50 km/h s častým zůžením do jednoho), zkrátka ubrání vyasfaltované plochy ulice, přidání zeleně, vybudování promenády pro pěší, cyklostezky apod.? Je součástí rekonstrukce i středový travnatý (zanedbaný) pás?

Napsat komentář