Čtrnáctka podle vás

Aktuality

Návod k elektronickému hlasování

Už tento pátek 15. listopadu 2019 budete moct rozdat své hlasy projektům, které Vás zaujaly. Zde je prozatím naleznete návod k elektronickému hlasování:

1) Hlasování je určeno pro všechny osoby bydlící či pracující na území MČ Praha 14, které dosáhly 15 let věku. Hlasování je zabezpečeno a je plně anonymní a BEZPLATNÉ. V aplikaci nejprve vyplníte telefonní číslo a po kliknutí na tlačítko „POŠLETE MI KÓD“ Vám prostřednictvím SMS přijde unikátní PIN kód. PIN kód následně zadáte do aplikace a po kliknutí na tlačítko „VSTOUPIT“ můžete začít hlasovat.
2) V prvním kroku se Vám zobrazí stránka pro hlasování o malých projektech a následně přejdete na stránku, kde můžete udělit hlasy projektům velkým.

Hlasující může udělit až 3 kladné hlasy a 1 záporný hlas u „malých projektů“ (do 200 tisíc korun) a až 2 kladné a 1 záporný u „velkých projektů“ (do 2 milionů korun). Každému projektu v dané otázce lze udělit vždy jen jeden hlas, ať už kladný nebo záporný. Oba hlasy mají stejnou váhu, ale záporných je méně a lze je uplatnit až po užití alespoň dvou hlasů kladných, aby nedocházelo k čistě negativnímu hlasování. Hlasující nemusí rozdělit všechny své hlasy.

3) Po rozdělení hlasů pro velké a malé projekty se dostanete do sekce „Dotazník“, kde jsou další doplňující otázky.
4) Pro odeslání Vašich hlasů je zapotřebí kliknout na tlačítko „ODESLAT“. Váš hlas je nyní započítán.
5) V případě zájmu můžete rovněž vyplnit Vaši e-mailovou adresu a výsledky hlasování Vám budou zaslány přímo na Váš e-mail. E-mailové adresy nejsou propojeny s konkrétními hlasy a slouží pouze k zaslání výsledků a informování o dalších participativních projektech MČ Praha 14.

Hlasování využívá Janečkovu hlasovací metodu (D21). Více o metodě ZDE

Loading Facebook Comments ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *