ÚMČ P14

Mobilní aplikace pro život

Přivolejte Zdravotnickou záchrannou službu či Horskou službu stiskem jednoho tlačítka – prostřednictvím aplikace Záchranka. Po stisknutí nouzového tlačítka (na území ČR) se začne vytáčet číslo 155 a zároveň se záchranářům odešle nouzová zpráva s polohou odesílatele a dalšími informacemi o něm. Posádka vyjede na pomoc po následně navázaném telefonickém spojení.

Pokud se člověk, který potřebuje pomoc, nachází na horách, aplikace Záchranka to podle GPS signálu sama rozezná a odešle nouzovou zprávu i horské službě v dané oblasti. Internetové připojení není pro správnou funkci systému zapotřebí.

Neslyšící mohou komunikovat prostřednictvím tlačítka „nemohu mluvit“, které je v levém dolním rohu aplikace. Neslyšící by v zájmu své bezpečnosti měli mít informaci o této vadě uvedenou v osobních údajích v sekci „můj profil“. Pokud si v profilu uživatel zatrhne: neslyšící/vada řeči, nemusí pak již pro vyvolání tabulky pro specifikaci stavů mačkat tlačítko “nemohu mluvit”. Tato tabulka je mu zobrazena po stisknutí nouzového tlačítka automaticky.

Téměř ve všech krajích (Královehradeckém, v Praze, Pardubickém, na Vysočině, v Ústeckém, Karlovarském, Libereckém a Jihomoravském) budou následně z dispečinku komunikovat s neslyšícím pomocí SMS.

 APLIKACI SI MOHOU ZÁJEMCI STÁHNOUT ZDE: https://www.zachrankaapp.cz/