Život na Praze 14

RŮZNÉ

25 let DUHY

Cesta Společnosti DUHA nebyla od vzniku v roce 1992 vždy jednoduchá, musela se potýkat i s problémy jako byl například nedostatek financí, ale byla to zcela jistě cesta smysluplná. Společnost DUHA jako první v Praze založila chráněné bydlení, později Centra denních služeb a dnes tu stojí stabilní nezisková organizace s moderním smýšlením, která poskytuje ještě třetí sociální službu Podpora samostatného bydlení. Všechny tři zmíněné sociální služby vedou dospělé lidi s mentálním znevýhodněním k co nejsamostatnějšímu životu, a to podle jejich individuálních potřeb. Důležitou roli v životě klientů hrají samozřejmě všichni zaměstnanci Společnosti DUHA.

Ti všichni 15. června 2017 symbolicky rozkrojili dort s láskou upečený pro tuto příležitost klienty v CDS NOVÁ DUHA, které je umístěno na Černém Mostě. Důležitá přání do dalšího čtvrtstoletí Společnosti DUHA vyslovila ředitelka Eva Brožová, krátké projevy a přání všeho dobrého a hodně zdraví zazněly i od klientů Společnosti DUHA.

Dopolední program na Plechárně neměl chybu. Oslavě přálo počasí, a tak se venku sportovalo, fotily se památeční fotografie ve fotografickém koutku (tam vládla během kostýmování obzvlášť dobrá nálada), rozjela se diskotéka a ti odvážnější si užili i karaoke. Celý program pro připravilo duo klaunů Mireček a Leontýnka, za což jim mnohokrát děkujeme. Vědí, jak se slaví 25 let zvesela. Velký díl práce odvedli asistenti Centra denních služeb, kteří se pro slavnostní den proměnili v profesionální obsluhu u občerstvení, sportovní trenéry, fotografy a také zpěváky, kteří svým klientům zazpívali oslavnou píseň. Ti je naopak odměnili krátkým divadelním představením.

Nebylo lehké se s krásným dnem rozloučit, ale zůstanou nám krásné vzpomínky. Podle klientů Společnosti DUHA bychom měli slavit každý rok, tak možná se sejdeme na Plechárně dříve než za dalších 25 let. Děkujeme Městské části Praha 14 za bezplatné zapůjčení prostoru Plechárna.

Kontakt pro média:

Mgr. Margita Losová |fundraising a PR
T:(+ 420) 724 034 356
E: losova@spolecnostduha.cz

Společnost DUHA, z.ú.

sociální služby pro dospělé osoby s mentálním znevýhodněním
Fügnerovo náměstí 5, 120 00 Praha 2
www.spolecnostduha.cz | www.facebook.com/SpolecnostDUHA

www.novorocenky-pomahaji.cz | www.duhovapradelna.cz

Foto: archiv Společnosti DUHA, z. ú.

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...