Život na Praze 14

Večerní svěrácká 10

8.6.2015

První ročník Večerní svěrácké 10 přilákal v sobotu 6. června na Černém Mostě na start 146 běžců. Tropické teploty zmírnil podvečerní start a zázemí v partnerské Plechárně, která běžcům poskytla chladné útočiště. Vedro ale dokázalo závodníkům jinak příjemnou trať pořádně opepřit.

V hlavním závodě na deset kilometrů zvítězil Víťa Pavlišta z Pomalých kluků, který neměl soupeře. „Trať byla dost náročná, ale líbila se mi. Druhé kolo už jsem trochu vypustil, bolela mě noha a také vedro si vzalo své,“ řekl Pavlišta.  Letošní mistr republiky na maraton a půlmaraton doběhl v čase 34:43. Druhý skončil za 36:17 Petr Lohr závodící za Praha(Hypgarden), bronzovou příčku obsadil Jan Kopecký z Hvězdy SKP Pardubice časem 38:01. „S klukama ze Svěráku se znám z Liberce, navíc můj brácha David je něco jako přidružený člen, takže jsem přijel rád,“ okomentoval svou účast Pavlišta.

Mezi ženami zvítězila na hlavní trati Nataša Hnátková závodící za Libiš (46:40), na druhou příčku vystoupala Lenka Haramulová z Prahy 5 (47:16), třetí skončila Lucie Samlerová z AC Slovan Liberec v čase 48:58.

Zatímco v hlavním závodě se na start postavilo přes sto běžců, na poloviční trati vyběhlo 41 závodníků. Nejrychlejším mužem byl Jan Valášek ze Spartaku Praha 4 (17:59), druhý doběhl Tomáš Mach z týmu Ztělesněné zlo (18:43), na třetí příčce skončil italský běžec Davide Cretaro z DHL ITS Running Club (20:16).

Mezi ženami proběhla pětku nejrychleji Hana Kotlářová (24:42) z Liberce, druhá a třetí skončily běžkyně PSK Olympu Praha Rebeka Krčálová (26:15) a Žaneta Kohoutová (27:12).

Housle, pivo a svěráky

SK Svěrák pojal svůj první závod po svém – vedle samotného běhu se soustředil na doprovodný program a detaily. „Vlastní závod plánujeme už dva roky, pečlivě jsme zvažovali lokalitu i samotnou koncepci závodu. Věříme, že naše desítka, která je krosová a zároveň pár metrů od metra, si najde i v příštích ročnících alespoň tolik běžců jako letos,“ říká jeden z organizátorů Ondřej Píša.

Běžcům na trati v kritickém stoupání hrála naživo houslistka – členka oddílu. Každý předem přihlášený závodník získal kromě originální tašky s logem závodu také Večerní svěráckou 10° – pivo uvařené varnsdorfským pivovarem Kocour. V prostoru Plechárny se pak mohli běžci občerstvit palačinkami z Creperie na cestě a dopřát si točené pivo. Atmosféru afterparty dokreslila hudební produkce Jiřího Špičáka z Radia Wave. Absolutní vítěz zvedl nad hlavu unikátní trofej – zlatý svěrák z dílny Miroslava Sedláčka. Vítězové všech kategorií pak odcházeli obdarováni malými dřevěnými svěráčky od Radka Hodbodě.

——————–

Poděkování partnerům
Volnočasové centrum Plechárna
generální partner Decathlon Černý Most
partneři: ROYAL BAY, Knižní klub, Atex, Kocour pivovar Varnsdorf, ASEKOL, RUN magazín, Radio Wave

——————–

O SK Svěrák – Pražský běžecký klub vznikl v roce 2013. Aktuálně má 15 členů v takřka vyrovnaném poměru žen a mužů.  SK Svěrák trénuje Na Děkance. Hojně závodí jak v Česku, tak v zahraničí, zvláště „pouťáky“ v Praze a okolí patří mezi nejvyhledávanější klubové závody. V roce 2015 uspořádal oddíl první ročník Večerní svěrácké 10. Více o oddílu zde: www.sverak.sk

Zde naleznete fotogalerii ze závodu (autor Jiří Šeda).

Zde jsou ke stažení kompletní výsledky.

Předešlé aktuality

Mobilního svoz elektroodpadu

Společnost Asekol, třídíme staré elektro naplánovalo na květen (20. - 25. 5.) a červen (10. - 14. 6.) další kolo odvozu vysloužilých elektrospotřebičů přímo s odnosem z Vaší domácnosti!Od června již nebude automobil v odpoledních hodinách stát na jednom místě. Automobil bude celý den vyzvedávat objednávky, které si domácnosti objednají prostřednictvím aplikace (Svoz elektra) nebo telefonicky na našem dispečinku (na tel. 234 235 236). Objednejte si ZDARMA svoz pomocí aplikace. Google Play https://play.google.com/store/apps/details… Apple App Store https://apps.apple.com/…/svoz-elektra-asekol/id6447253438 Využít můžete taktéž pevné odběrové místo: stání odpoledne 13-15 stání odpoledne 13-15 stání odpoledne 13-14 stání odpoledne 13-15 Týden Datum počátku a konce Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Městská

Zveřejněno: 7.5.2024