Život na Praze 14

Aplikace Moje 14

Praha 14 má mnoho podob. Snoubí v sobě velká sídliště, historické obce, rozvojová území, komunitní ostrůvky i přírodní a kulturní zajímavosti. Toto a mnoho dalšího, včetně pravidelné porce různorodých informací, v sobě spojuje nová aplikace Moje 14. Společně s jejím spuštěním na začátku dubna 2022 odstartovala a i příhodně nazvaná dlouhodobá kampaň Všechny tváře Čtrnáctky.Citát místostarosty Prahy 14 Jaromíra Krátkého_výzva k využití aplikace Moje 14

„Jedná se o unikátní projekt ušitý na míru pro naší městskou část – vznikal s námi a pro nás, místní obyvatele. Aplikace je ZDARMA,“ řekl místostarosta Jaromír Krátký, který má IT v gesci.

JAK A PROČ APLIKACI STÁHNOUT?

Aplikaci můžete stáhnout buď přes uvedené QR kódy nebo přes tradiční obchody s aplikacemi Google Play (Android) a App Store (iPhone).

QR kódy pro stažení aplikace Moje 14

 

Bez zdlouhavého vyhledávání budete dostávat informace o dění v městské části, příspěvkových či neziskových organizacích, o dopravních omezeních, mimořádných událostech, čištění komunikací nebo třeba o termínech a poloze kontejnerů na velkoobjemový odpad.

 

„Maminky mohou zabrousit na mapu dětských hřišť nebo se podívat, kdo kde organizuje vhodné volnočasové aktivity, příznivci kultury prozkoumají tipy na koncerty, lidé, kterým se nic hledat nechce, ale uvítají automatický přísun praktických informací, ocení možnost nastavení notifikací – například pro mimořádné události v dopravě. Aplikace toho umí hodně – a čím více jí budete využívat, tím lépe se přizpůsobí vašim individuálním potřebám,“ vyjmenoval místostarosta Krátký.


VÝHODY APLIKACE MOJE 14

Výhodou „Mojí 14“ je její propojení s informacemi z jiných pražských organizací, resp. čerpání z různých otevřených dat, která aplikace mění v informace a v pro vás potřebné znalosti. Její nedílnou součástí je také možnost hlášení podnětů ke zlepšení, například k odstranění nepořádku či opravě poškozeného městského mobiliáře. O vyřešení požadavku uživatel následně dostává zpětnou vazbu.  Moje 14 plně nahrazuje dříve využívanou aplikaci Mobilní Rozhlas. Do ní již městská část již žádné aktuality nerozesílá a na konci školního roku 2021/2022 místní provoz tohoto kanálu zcela ukončí.

Na participaci v projektu spolu s předními IT dodavateli získala Praha 14 finance z evropského Operačního programu Praha – pól růstu. Aplikace Moje 14 již byla oceněna odborníky. Získala prestižní ocenění v podobě 1. místa v kategorii měst v soutěži „Egovernment The Best 2021“.


VÍCE O KAMPANI VŠECHNY TVÁŘE ČTRNÁCTKY

 

Kampaň Všechny tváře Čtrnáctky - letákKampaň Všechny tváře Čtrnáctky odráží nejen různé podoby Prahy 14 – pro odlehčení symbolicky ztvárněné nejrůznějšími „věcmi“ ve veřejném prostoru, které připomínají lidské obličeje, ale také různorodé potřeby jejích obyvatel.

Každého zajímá něco jiného a Moje 14 se tomu umí přizpůsobit. Stačí si v aplikaci nastavit, jaké informace chcete dostávat a ona vám je bude nabízet. S kampaní se nyní budete na webu, Facebooku, ale i v ulicích setkávat dlouhodobě.