Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Výluka autobusů

Městská část Praha 14 zveřeňuje aktualizované schéma výlukového provozu autobusových linek PID v souvislosti s uzavírkou ulice Českobrodská platné od pondělí 20. 3. 2017. Ke změnám organizace provozu autobusových linek dochází z důvodu změny organizace stavební činnosti v ulici Českobrodská. Oproti stavu od 11. 3. 2017 se mění pouze linky 109, 110 a 559. Jízdní řády linek 224 a 263 zůstávají v platnosti od 11. 3. 2017. Školní autobusová linka 559 bude zajišťovat i nadále spojení Hostavic se školu v Kyjích a na Sídliště Lehovec s tím, že v ranní špičce bude veden první spoj z Hostavic po objízdné trase přes Štěrboholy (shodně s linkou 110) a druhý ranní spoj bude začínat na zastávce Spolská. Oba pak pojedou dále ke zmíněným školám.

Schéma zde.

 


DISKUZE K ČLÁNKU

4 komentáře k “Výluka autobusů”


 1. jahodnicee napsal:

  Veškerá schémata jsou evidentně k ničemu. Celá rodina jsme pečlivě studovala schémata původní, a že to byla vyšší dívčí, kde jsme se dobrali toho, že 109 byla odkloněná o víkendu 11.3. a další odklon bude až koncem dubna. Do kdy bude tedy autobus 109 odkloněn? Je někdo, kdo je schopný mi to říct, aniž by se to měnilo během týdne.
  Schéma je poněkud nevěrohodné. Nebo se máme připravit na schéma : VŽDY PŘIPRAVEN? Počítat s časovou ztrátou během hledání zastávky po ránu, otevřené silnice pro odvoz dětí do škol atp.?

  • xmha napsal:

   109 má bohužel být odkloněna až do konce výluky :(. Jediná změna bude zrušení zastávky Kyjský hřbitov úplně na konci opravy, až se bude dělat křižovatka Broumarská a bude se jezdit okolo Rožmberskou na Jiráskovu čtvrť.

   Na zastávkách byly dnes ráno stejně staré informace, takže něco tam studovat bylo nanic… Do Hostavic na zastávku „směr Dolní Počernice“ přijel bus nadepsaný Hostavice, který jel do OC Čakovice :D. Jediné štěstí, že zatím na odklonové trase nejsou kolony, brzdí jen nesmyslně nastavené semafory, které preferují jízdu po Českobrodské, kde nic nejezdí.

 2. xmha napsal:

  Ještě bych se i zde zeptal, zda by nebylo možno zřídit zastávku Lomnická i ve druhém směru (tzn. posunout dříve vybudovanou provizorní zastávku před semafor. Aspoň trochu by to pomohlo lidem z okolí Lomnické.

  Dopravně se to snad může vyřešit tak, že levý odbočovací pruh by byl pro odbočení vpravo+vlevo a pravý odbočovací pruh výhradně pro BUS vpravo.

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...