Život na Praze 14

SENIOŘI

Den seniorů v KC Kardašovská

Senioři v Kardašovské

Mezinárodní den seniorů letos připadl na pondělí. Pro všechny rodiče a prarodiče byl na tento den v Komunitním centru Kardašovská připraven pestrý program. Dopoledne probíhalo oblíbené trénování paměti, tentokrát formou divadla, a mělo velký úspěch. Kolem poledního pak následovalo společné vaření oběda. Připravili jsme si chutný kuskus s curry kořením, grilovanou zeleninou a sýrem cottage. Jídla bylo dost, takže si pochutnali nejen senioři, ale i všichni další příchozí.

Po obědě část návštěvníků trávila siestu hraním deskových her, oblíbené byly  zejména scrable nebo člověče, nezlob se. Skupinka šikovných žen se mezitím v kuchyňce pustila do přípravy chlebíčků na večer. Začalo to přípravou tří pomazánek, hermelínové, vajíčkové a budapešťské, a pokračovalo mazáním na plátky veky a bohatým kreativním zdobením. Od 17 hodin pak celodenní akce vyvrcholila hudební produkcí skupiny Pražská  trojka, která zahrála k poslechu i k tanci lidové polky a valčíky i zlidovělé songy populární a country hudby. Zpočátku parket ovládl jeden kurážnější pár, ale nakonec tančili komplet všichni, včetně zaměstnanců. Celkově dorazilo zhruba 30 lidí a myslíme, že akci si všichni moc užili.

Tým KC Kardašovská

(termín zveřejnění: 4. 10. 2018)


DISKUZE K ČLÁNKU

První komentář k “Senioři v Kardašovské”


  1. jaromirvit napsal:

    Dobrý den, jen bych rád upozornil, že existuje i Mezinárodní den osob se zdravotním postižením – 3. prosince. Na invalidní důchodce se zapomíná asi nejvíce a kdykoliv se píše, či mluví o důchodcích, mluví se o seniorech, což je k invalidním důchodcům nefér. Přitom mají život ze všech skupin obyvatelstva nejtěžší. Vždy, když se bude psát či mluvit o lidech v důchodu, nepoužívejte termín senioři, ale raději například termín penzisté. Invalidní důchodci jsou i mezi lidmi, kteří ještě k seniorskému věku nedosáhli. Děkuji.

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...