Život na Praze 14

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Dny Země 2016

Další ročník tradiční jarní akce Dny Země, na kterých městská část spolupracuje s místními základními i mateřskými školami a neziskovými organizacemi, se povedl. Série setkání zaměřených na prohloubení ekologické výchovy a na podporu ochrany životního prostředí byl letos součástí kampaně Chceme tu mít čisto, v jejímž rámci městská část spoluorganizuje také řadu dobrovolnických úklidů.

Během letošních Dnů Země mohli zájemci zavítat na různé workshopy, kde se například naučili vyrábět nové věci z materiálů, které jsme zvyklí vyhazovat nebo si vyrobili masku z recyklovatelných surovin. Hlavní část programu – Den Země Prahy 14 – vypukl 21. dubna v 10 hodin. Na prostranství před stanicí metra Rajská zahrada si děti i dospělí mohli zasoutěžit, vyslechnout různé zajímavosti z oblasti ekologie a péče o životní prostředí a užít si bohatý doprovodný program.

Na připraveném pódiu vystoupily děti z místních základních a mateřských škol. Stánky tu pak kromě škol měli také společnost Eko-kom nebo třeba Dům dětí a mládeže. Pro všechny účastníky byly připravené odměny.

V rámci kampaně se uskutečnila celá řada dílčích akcí. Mimo jiné také přednáška s názvem Co je to odpad, na níž Praha 14 spolupracovala s Centrem Černý Most. Nabídla nejen zajímavé informace, ale také prohlídku odpadového hospodářství tohoto obchodního domu.

 

 

Napsat komentář