Život na Praze 14

Dobrá praxe, zajímavé odkazy

Aplikace Kam s ním? nabízí snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně „zbavit“ svého odpadu. Projekt má ambici v budoucnu integrovat všechna dostupná data těchto míst.

 

 

 

Kam s tím? Užitečné informace o odpadech a jejich třídění a to formou, která je srozumitelná. Web také přináší různé zajímavosti ze světa odpadů.

 

 

 

Kam to vyhodit? je unikátní databáze umístění odpadu spoluvytvářená uživateli.

 

 

 

 

Projekt REMOBIL je neziskový projekt sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů.  Je určen pro všechny typy subjektů včetně občanů a funguje v celé České republice. Hlavním cílem je změna stavu, kdy se telefony hromadí v domácnostech a znamenají tak do budoucna environmentální problém. Zároveň se z každého telefonu přispívá 10 Kč na charitativní účely a díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin. To v součtu znamená například významné úspory vody a snížení produkce ekvivalentu CO². Oboje vzniká nebo se spotřebovává při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu, například nových mobilních telefonů.

 

Nevyhazujto je internetový portál, který nabízí svým uživatelům možnost darovat či získat věci za odvoz, tedy zdarma. Nosnou myšlenkou portálu je dát nepotřebným věcem druhou šanci, nevyhazovat je, ale smysluplně je využít někým druhým. Na jedné straně jsou tedy ti, kteří potřebují uvolnit místo ve svých bytech sklepích a garážích, ale nechce se jim jejich staré věci jen tak vyhazovat, či prostě jenom nemají čas je odvézt a vyhodit. Na straně druhé jsou pak ti, kterým se takové věci můžou hodit, kteří je rádi a smysluplně využijí. Portál tedy pomáhá jedněm šetřit místo a čas, druhým peníze a životní prostředí zbavuje zátěže vyhozeného.

 

  Arnika je česká nezisková organizace, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Věří, že přírodní bohatství není pouze darem, ale také závazkem uchovat jej do budoucna. Svoji činnost opírá o tři pilíře – zapojení veřejnosti, odborné argumenty a komunikaci s médii.

 

 

 

Na webu Převlíkárna se dozvíte, kde koupit udržitelnou módu, etickou a ekologickou módu, lokální designovou tvorbu, oblečení ze second-handu a vše ostatní, co se týká slow fashion. Cílem těchto stránek je také šířit povědomí o stinných stránkách módního průmyslu a napomáhat k jejich změně.

 

 

 

Reduca je rozcestník pro všechny, kteří chtějí redukovat odpad ve své domácnosti.