Zdroj: Spectrum Praha

Evropský triumf softballistů z Černého Mostu

Národní tým softballistů obhájil zlatou medaili na mistrovství Evropy, které se tentokrát konalo v Havlíčkově Brodě. Velký úspěch je to mimo jiné pro oddíl Spectrum Praha z Černého Mostu, který reprezentovalo sedm hráčů. Dva trenéři z oddílu – Tomáš Kusý a Petr Novák -, navíc reprezentaci vedou.  Na fotografii zleva: Tomáš Petr, Tomáš Voborník, Aleš Jetmar, Petr Vácha, Tomáš Klein, Patrik Kolkus, David Mertl, Petr Novák a klečící Tomáš Kusý.

DISKUZE K ČLÁNKU

2 Komentářů k “Evropský triumf softballistů z Černého Mostu”

1. Ivan Klein napsal:

Gratuluji všem Mistrům Evropy z naší městské části!

Na Praze 14 není tolik sportů, které by se mohly pyšnit tolika zlatými medailisty. Ze 17ti členné soupisky hráčů tvoří borci ze Spectra, jak vidíme, téměř polovinu, přesně 7 !

Navíc softballový oddíl Spectrum hraje jako jediný na naší městské části již přes 15 let nejvyšší možnou soutěž v Čechách. Z toho od roku 2007 pravidelně získává Extraligové medaile a v letech 2011 a 2012 se stal konečně i Mistrem ČR.

Pod tíhou těchto argumentů, bych se přimlouval u radních Prahy 14, jestli by se nemohlo počítat v příštím rozpočtu s dotací na zázemí oddílu jako jsou šatny, sprchy pro hráče a kancelář pro trenéry. Pomůže to nejen oddílu, ale i Praze 14 a přilehlému okolí, neboť členy oddílu tvoří především mládež a podpora mládeže je to hlavní, o co nám všem jde. Dostat mládež z ulic a od počítačů k aktivní organizované činnosti je dnes privilegovaný trend naší společnosti. A k tomu je nejvhodnější všeobecná podpora dlouhodobě úspěšného oddílu ve svém regionu. (viz.spolupráce radních Prahy 8 se softballovým oddílem Joudrs)

Jako jeden z nejúspěšnějších extraligových a 2.ligových oddílů jsou na Spectru, bohužel, nejžalostnější podmínky zázemí, co u nás v nejvyšších softballových soutěžích jsou…

Naštěstí se již podařila rekonstrukce hřiště jako takového, za což je třeba veřejně poděkovat naší radnici, takže se po mnoha letech mohla nejvyšší softballová soutěž vrátit z exilu na Joudrs zpět na Čerňák, kam již přes 25 let existence oddílu patří. Mládež tak může znovu vidět „doma“ své sportovní vzory a postupně tak opět může stoupnout i zájem o tento místní veleúspěšný sport, jak tomu bylo před vynuceným odchodem hrát Extraligu na jiném hřišti.

Předem děkuji všem radním za pochopení a vstřícnost.

• Oddělení komunikace napsal:

Dobrý den,
      děkujeme za příspěvek. Jsme velmi rádi, že zásadní finanční podpora radnice, která byla v posledním roce klubu poskytnuta, nese své ovoce. Pokud to bude možné, městská část klub ráda podpoří i v dalších letech.

Oddělení komunikace