Život na Praze 14

Fit Studio D slaví úspěch

15.12.2017
Fit Studio D slaví úspěch

Jak to u většiny sportu bývá, největším vrcholem je MISTROSTVÍ SVĚTA. Letos se konalo v krásném holandském městě Leiden. I tam se černomostecký klub Fit Studio D vypravil bojovat a zakončit tak sezónu, která byla v roce 2017 více než úspěšná.
V České republice je konkurence v aerobiku velmi vysoká a nominovat se na ME či MS je opravdu oříšek. Jsme rády, že se můžeme pyšnit výbornými závodníky, kteří si nominaci na MS vybojovaly. Pro některé z nich to nebyl zrovna lehký úkol a trávily spousty a spousty hodin. Jak říká naše dlouholetá trenérka Míša Mádrová, chce to dřít, věřit a jít si za svým snem.

 Již po druhé Fit Studio D reprezentoval na MS tým kadetek, v kategorii aerobik petite pod vedením Míši Madrové a to ve složení: Kateřina Soukupová, Markéta Ryšavá, Aneta Moravečková, Natálie Šimáková a Adéla Soukupová. Jejich letošní choreografie měla neuvěřitelný náboj a kde koho zvedla ze židle. Děvčata se stala, už podruhé, vicemistryněmi světa.

Titul vicemistrů světa si ovšem neodvezli jen děvčata z kadetského petitu. Získal ho i náš krásný pár Michal Toman s hostující Markétou Koblerovou, pod vedením Dáši Zitové a Pavla Sirotka. A lounské trio v kategorii sportovního aerobiku ho vybojovaly děvčata Kristýna Zahradníčková, Adéla Citová a naše Lucie Veličková, která v Lounech už několikátým rokem hostuje.

Velkým překvapením byla zdařilá sezóna týmu seniorek, také v kategorii aerobik petite ve složení: Kateřina Martínková, Lucie Veličková, Klára Gregorová, Kateřina Kučerová a Karolína Landová. Svou sezónu s choreografií SIA zakončily v Holandsku krásnou bramborovou medailí.

Toť úspěchy světové, tím ale tento článek nelze zakončit a rády bychom vyzdvihly pro nás ten největší letošní úspěch. Jak už bylo zmíněno, v sezóně 2017 se Fit Studiu D dařilo nad očekávání a můžeme se tedy pyšnit neuvěřitelným umístěním v rámci všech klubů v České republice. V Top Ten jsme se umístily na úžasném 3. místě! Ocenění bylo předáno na Galavečeru při výročí 25 let Fisafu – Českého svazu aerobiku, kde jsme nemohly chybět.

 

Za takto úspěšnou sezónu patří velké díky našim závodníkům, kteří dřou a dělají tento sport s láskou, což je znát na první pohled! Samozřejmě i rodičům, kteří své ratolesti podporují, motivují a jsou jim vždy oporou.

Podpory dostává i klub a výsledků by se nedostalo nebýt skvělého týmu trenérů, jmenovitě: Dáši Zitové, Míši Mádrové, Ivči Růžičkové, Žofie Zitové, Verči Maršálové, Lucky Ajchlerové a Michala Tomana.

Teď nás čeká nácvik nových choreografií a nabírání sil do nové sezóny 2018! Věříme, že bude minimálně taková jako v roce 2017!

Fit Studio D

Předešlé aktuality

Informace o novinkách na Plechárně a v jejím okolí

Na základě dotazů občanů si dovolujeme doplnit informace o připravovaných novinkách v okolí volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě. Už před několika týdny byl z levého horního rohu oploceného areálu (u hl. dveří do budovy Plechárny) odstraněn altánek s dětským koutkem, který byl již starý a kvalitativně nevyhovoval. Místo něj na jaře v této části venkovní plochy „vyroste“ moderní kontejnerová kavárna, která bude vedle kávy nabízet i kvalitní občerstvení. Aktuálně se v souvislosti s touto akcí připravuje projektová dokumentace pro stavební povolení. Provozovatelem nové kavárny bude společnost Grabneta, s. r. o., která již nyní za využití plochy městské části odvádí nájem. Děti o „svůj“ koutek nepřijdou.

Zveřejněno: 30.11.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Adventní koncert v Galerii 14

Vánoce klepou na dveře! Přijďte nasát vánoční atmosféru do Galerie 14 ve středu 13. prosince 2023 od 18.30 hodin. Vystoupí soubor UNIQUE QUARTET. Zazní skladby od A. Dvořáka, B. Bartóka, Á. Piazolly a směs koled. Vstup volný. Zveřejněno: 28. listopadu 2023

Zveřejněno: 28.11.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Lokální fórum na Černém Mostě II

Přemýšlíte někdy nad tím, kde se vidíte za deset let? Plánujete, jak toho dosáhnout? Stejné otázky si nyní klade i městská část Praha 14 – jen se jimi zabývá v širším kontextu a chce do toho zapojit veřejnost. Příští rok končí platnost stávajícího strategického plánu městské části, a proto se již nyní zabýváme tvorbou nového. Od začátku roku 2023 realizujeme projekt s názvem ‚Strategie udržitelného rozvoje 25+‘, který má za cíl definovat směr, jakým se bude Čtrnáctka ubírat další desetiletí. Chceme společně s vámi, místními obyvateli, vytvořit nový strategický plán, který bude fungovat, brát v úvahu dlouhodobou udržitelnost a zejména

Zveřejněno: 27.11.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Zimní údržba silnic, ulic a chodníků v Praze 14

Při péči o komunikace v zimním období Praha 14 postupuje podle plánu zimní údržby, schváleného radou MČ pro období od 1. 11. 2023 do 31. 3. 2024. „Samozřejmě, jak už bylo mnohokrát řečeno, ne všechny místní plochy, chodníky a komunikace spravuje městská část. Řada z nich spadá pod Magistrát hl. m. Prahy, potažmo pod TSK hl. m. Prahy, jejichž zástupci odpovídají za sjízdnost a schůdnost vlastněných či svěřených komunikací,“ uvedla místostarostka Prahy 14 Soňa Tománková, která má dopravu v městské části v gesci. Při zimní údržbě se postupuje od těch nejdůležitějších tahů po ty nejméně vytížené. Přehled jednotlivých komunikací a jejich správců najdete na k tomu

Zveřejněno: 27.11.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Informace ke stávce učitelů – 27. 11. 2023

Do stávky učitelů, která je ohlášena na pondělí 27. 11. 2023, se zapojí i zaměstnanci některých základních a mateřských škol v Praze 14. Informace o tom, která zařízení budou s ohledem na situaci v tento den uzavřena, zákonní zástupci naleznou na webových stránkách jednotlivých stávkujících škol. Výňatek ze stanoviska Ministerstva školství ČR Právo na stávku je zaručeno Listinou základních práv a svobod. Stávkovat tedy může jakýkoliv zaměstnanec školy, i její ředitel, který je rovněž zaměstnancem. Při ohlášení stávky (ze zákona nejpozději tři pracovní dny před stávkou) ředitel školy dle obdržených informací posoudí, zda je možné zajistit v daný den výchovu a vzdělávání alespoň

Zveřejněno: 24.11.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Dopravní omezení v Hloubětíně

Upozorňujeme občany, že v termínu od 27. 11. do 19. 12. 2023 bude Technická správa komunikací provádět modernizaci dopravního značení v ulicích Průmyslová, Kbelská a Kolbenova. Z tohoto důvodu dojde na uvedených místních komunikací ch k postupným uzavírkám částí jízdních pruhů v obou směrech. Děkujeme za pochopení a trpělivost. Zveřejněno: 23. listopadu 2023    

Zveřejněno: 23.11.2023
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktuality