Život na Praze 14

KULTURA

Koncert pro Motýlek

Srdečně vás zveme na koncert krásných muzikálových, filmových a populárních melodií z per takových autorů jakými byli G. Gershwin,  A. L. Webber, F. Loewe, R. Friml, J. Ježek a další. Těšit se můžete např. na nádhernou píseň Marie Magdalény z rockové opery Jesus Christ Superstar, na vyznání mládence Tonyho dívce Marii z muzikálu West Side Story,  filmovou melodii z oskarového filmu Forrest Gump, či pár melodií s moudrými texty pánů Voskovce a Wericha. Věříme, že každý
z posluchačů si v programu nalezne něco i z mnoha dalších časem prověřených hudebních skvostů, které ho potěší a vytrhnou na chvíli z každodenní reality.

Elin Špidlová je zpěvačka známá z několika hlavních rolí na nejprestižnějších muzikálových scénách nejen v Praze. Prošla punkem, anglickou nezávislou scénou, folkem, muzikálem, jazzem, klasikou. Ráda spojuje prvky klasicky vedeného hlasu s popovou hudbou a její repertoár je velmi bohatý. Vzdává hold především „velkým“ českým písním a skladbám.

Vladimír Jelen jako člen profesionálních souborů účinkoval na významných domácích
a zahraničních pódiích. Má široký repertoár skladeb mnoha hudebních stylů – gregoriánský chorál, moderní interpretace české lidové hudby nebo duchovní hudba starších období. V současnosti se věnuje koncertní interpretaci operních i operetních árií a písní klasických muzikálů.

Veronika Ptáčková je vynikající sólistkou i vyhledávanou komorní hráčkou doma i v zahraničí. Vyniká technickou precizností a díky schopnosti improvizovat je ceněnou hráčkou také na populární scéně. Spolupracuje s předními pěvci Státní opery v Praze, doprovází sborová tělesa, natáčí pro Český rozhlas. Vyučuje na klavírních kurzech, skládá, aranžuje a věnuje se autorské hudbě.

Kdy: 13. září 2018 v 18 hodin,

Kde: Kulturní dům Kyje, Šimanovská 47, Praha 14

Večerem provede patronka Motýlku, moderátorka Ester Janečková.

Vstupné 200 Kč, vstupenky na www.kdkyje.cz

Výtěžek koncertu je určen na financování ojedinělých služeb pro děti s handicapy.

Komunitní centrum Motýlek poskytuje sociální služby 17 let. Ročně v něm nachází podporu několik set klientů i s rodinami, jejichž život vyžaduje specifický přístup ať už z důvodu zdravotního postižení či sociálního vyloučení, nebo potřebují pomoc při řešení náročných životních událostí.

KC Motýlek bylo oceněno Kontem Bariéry za přínos k integraci dětí se zdravotním postižením.

Těšíme se na Vás.
Hana Urbanová, ředitelka, a kolektiv pracovníků
www.motylek.org

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...