KONTAKTNÍ MÍSTO PRO BYDLENÍ PRAHA14

Na kontaktní místo pro bydlení se může obrátit kdokoliv, kdo např.:

• Dostal výpověď z nájmu či má nejasnosti ohledně podmínek nájemní smlouvy a uvítal by právní konzultaci.
  • Bydlí v nevyhovujících podmínkách a hledá standardní bydlení.
  • Má špatné rodinné, sousedské vztahy nebo vztahy s majitelem bytu a potřebuje zprostředkovat adekvátní podporu.
  • Je zadlužený a potřeboval by konzultaci ohledně dluhů spojených s bydlením.
  • Má nedostatečný příjem a rád by znal, zda může mít nárok na některou ze státních sociálních pomocí.
  • Má zdravotní či sociální problémy a potřebuje zajistit adekvátní službu.
  • Má jakýkoliv jiný problém související s bydlením.

Kontaktní místo pro bydlení:

• Zjišťuje informace potřebné k bližší analýze bytové situace domácnosti a řešení bytové nouze.
  • Poskytuje základní poradenství a pomoc v zorientování se v systému bytové a sociální podpory.
  • Zprostředkovává kontakty na návazné služby (sociální, dluhové, právní poradenství aj.).
  • Poskytuje konzultace k vyplnění žádosti o pronájem bytu městské části a Magistrátu Hlavního města Prahy.

KMB: Konzultace, řešení bytové problematiky, spoluúčast při zařizování žádosti, nabídka účinných řešení:

1. Akutní bytová nouze (absence standardního bydlení, hrozící vystěhování),
  2. Dlouhodobé problémy s aspektem bydlení (špatné vztahy v rodině, nekvalitní bydlení),
  3. Nejistá situace, tlak na vypovězení smlouvy, hrozba zvýšením nájmu,
  4. Finanční problémy ztěžující udržení bydlení.

KONTAKT:

Mgr. Xénia Gubeková