Život na Praze 14

DĚTI A MLÁDEŽ

Nová kuchyň v MŠ Lehovec

Nová kuchyň v MŠ Lehovec

Naše mateřská škola prochází v posledních letech postupnou rekonstrukcí, však si to po tolika letech provozu opravdu zalouží. Po zateplení, díky kterému získala školička nový růžovobílý vzhled a celkové elektrorekonstrukci došlo v letošním roce také na kuchyň.

Rekonstrukce začala počátkem listopadu. A protože nešlo jenom o výměnu starého kuchyňského vybavení za nové, ale také o náročné stavební práce, ozývaly se ze školky kromě hlasů dětských i hlasité stavební stroje. Výměnou postupně prošly silnoproudé i slaboproudé rozvody, odpadní trubky, podlahy (včetně vykopání starých betonů a pokládky nových dlažeb a obkladů) a také vzduchotechnika. Je jasné, že se tak rozsáhlá přestavba při plném provozu neobešla bez drobných problémů.

S tím nám pomohl kolektiv MŠ Hostavice, který přijal naše paní kuchařky mezi sebe a poskytl jim tak azyl pro přípravu obědů. Se ztíženými pracovními podmínkami se musel vypořádat celý kolektiv MŠ. Příprava svačin ve stísněných prostorech, přejezdy kuchařek mezi školkami, častější vytírání celé budovy včetně utírání prachu dle potřeby tak, aby děti byly stále v čistém prostředí, a mnoho dalších prací spojených s rekonstrukcí je jen ukázka toho, že to bylo období opravdu náročné. Další starosti nám přidělaly nefunkční zvonky na celé budově, které se při rekonstrukci
nedopatřením poškodily. Naštěstí jsme (také díky skvělé spolupráci s rodiči) i tuto nepředvídatelnou situaci zdárně vyřešili. A to, že jsme vše zvládli i bez dvou dlouhodobě nemocných pracovnic provozu, svědčí o týmové sounáležitosti a odhodlání udělat pro školku vše, co je v našich silách. Také učitelky s dětmi, hlavně z přízemních tříd, se musely obrnit notnou dávkou trpělivosti. Zejména v předvánoční slavnostní atmosféře, nám sbíječky s tóny vánočních koled moc neladily.

Přes Vánoce jsme si však všichni odpočinuli a od ledna už netrpělivě okukovali nové prostory a vybavení kuchyně. Kromě krásného a zcela nového prostředí máme v kuchyni také mnohem více odkládacího prostoru, jako jsou skříňky a police na koření či kout na termoporty. Z vybavení je to například: nový konvektomat, digitální pánev, několik nerezových lednic, chladící box, myčka černého nádobí a velká digestoř. Radost nám udělaly také nové servírovací vozíky. Tímto bychom rádi za celou školu poděkovali všem rodičům za podporu a trpělivost, kterou určitá nekomfortnost
jistě vyžadovala. Další díky patří MŠ Hostavice za ochotu a skvělou spolupráci. A v neposlední řadě děkujeme zřizovateli, který našel v rozpočtu cestu k naší nové supermoderní kuchyni. Už teď se těšíme, až ochutnáme první jídlo z naší krásné nové kuchyně. Vždyť kde se dobře vaří, tam se dobře daří. A naše paní kuchařky umí vařit moc dobře!

A na co se může naše Školička těšit v rámci plánovaných rekonstrukcí dále? Všichni pevně věříme, že to bude právě zahrada, která se dočká v blízké budoucnosti celkové proměny.

Za MŠ Lehovec Lucie Hanušová

 

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...