Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Otevírání parku Pilská

Nový park v Hostavicích

Praha 14 se může chlubit zbrusu novým místem pro odpočinek i aktivní trávení volného času – parkem v ulici Pilská v Hostavicích. V sobotu 10. října 2015 bylo toto zrevitalizované území slavnostně zpřístupněno veřejnosti, dorazila na něj více než stovka lidí.

„Mám velikou radost z toho, že se městské části podařilo park dokončit. Je skutečně krásný. V souvislosti s otevřením byl připraven zajímavý program – procházka parkem s Ing. arch. Davidem Damaškou a veřejná diskuze o využití budoucí kavárny, která bude podle mého předpokladu v parku vybudována příští rok a která by měla sloužit i jako místní komunitní centrum,“ říká starosta Prahy 14 Bc. Radek Vondra.

S obnovou poškozených a nevhodně využívaných tamních zelených ploch městská část začala letos v květnu. „Nyní můžeme říci, že máme moderní relaxační a rekreační zónu vhodnou pro setkávání občanů všech generací,“ dodává starosta Vondra.

Co park po revitalizaci nabízí? Kompletní cestní síť, cyklostojany, víceúčelové sportoviště, dětské hřiště, ale i řadu venkovních posilovacích prvků. „Samozřejmostí jsou také odpadkové koše, lavičky, nové oplocení, osvětlení a provedení sadových a vegetačních úprav. Park má rovněž dva nové vstupy z ulice Dřínovská,“ doplňuje k tomu místostarostka Prahy 14 Ing. Ilona Picková, v jejíž gesci je mimo jiné i zeleň v městské části.

Celkové náklady na revitalizaci v rámci první etapy činí 20 milionů korun. Z toho 15,2 milionů pokrývá dotace z evropských fondů, kterou městská část Praha 14 získala v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj (www.oppk.cz).

 

 

Napsat komentář