Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Zdroj obrázku: http://www.pocernice.cz/urad-odbor/odbor-zivotniho-prostredi-a-dopravy/

Oprava Českobrodské

Po několika odkladech hlavní město konečně začíná s dlouho slibovanou rekonstrukcí ulice Českobrodská. Oprava frekventované spojnice Hrdlořez a Běchovic bude rozdělena do tří etap, začátek prací je naplánován na 11. března, konec na 23. dubna 2017. „Rekonstrukci teď už nic nebrání, takže pevně věřím, že ve slibovaném termínu skutečně odstartuje,“ říká místostarostka Ing. Ilona Picková, do jejíž gesce doprava v městské části spadá.

Českobrodská je vyhlášená mnoha výmoly, které řidičům dlouhodobě ztrpčují cestu. Opravou projde úsek mezi křižovatkou s ulicí Broumarská a křížením s ulicí Lomnická. „Hlavní město, respektive Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která Českobrodskou spravuje, opraví nejen silnici jako takovou, ale právě i křižovatku s Broumarskou,“ říká místostarostka Picková.

Během prvních dvou etap – tedy do 9. dubna – chtějí mít silničáři zrekonstruovaný povrch od Lomnické zhruba po konec areálu Coca-Coly, ve třetí etapě přijde na řadu zbývající úsek k Broumarské a i samotná křižovatka. Protože Českobrodská bude v rekonstruovaném úseku a v jeho okolí uzavřena pro osobní a z větší části i pro hromadnou dopravu, řidiče čeká omezení v podobě objízdných tras. Ty povedou primárně přes ulici Průmyslová a přes Štěrboholskou spojku.

Níže přikládáme mapy s podrobnými informacemi k objížďkám i další doplňující schémata.

Další informace k dopravním opatřením naleznete zde. Podrobnosti týkající se MHD (včetně mapek) budou dle sdělení společnosti ROPID ve středu (8. 3. 2017) a ve čtvrtek (9. 3. 2017)  umístěny i na označníky autobusových zastávek dotčených rekonstrukcí.

 

Mapové podklady podle etap:


DISKUZE K ČLÁNKU

7 komentářů k “Oprava Českobrodské”


 1. helenabrozovska napsal:

  Dobrý den, bydlíme v Novozámecké ulici v Hostavicich a doufám, že bude po dobu uzavírky zabezpečeno to, že naší ulicí a ulicí Pilskou nebudou všichni objíždět uzavírku včetně nákladních aut. I v současné době tu projíždí neúměrné množství velkých nákladních vozů na to, že je zde rezidenční oblast. Děkuji. Brožovská

 2. hujer napsal:

  To taky doufám,neboť bydlím ve Froncově a i vsoučasné době je tady provoz na vyšší úrovni.Navíc tu zásadně 90 % řidičů a co víc hlavně řidiček dražších aut při odvozu dětí ráno do škol nedodržují omezenou
  rychlost na 30 km/h.Jezdí tu prostě jako čuňata,zóna nezóna,což je většinou patrné i pouhým okem bez
  radaru.Vyjet z objektu je potom docela problématické.Děkuji Mayer.

 3. botka napsal:

  Ačkoli jste slibovali, že Hodějovská nebude jako objízdná trasa, už teď je obtížné se dostat domu autem (bydlím Hodějovská 2), a to je sobota odpoledne 🙁 Jsem zvědav jestli se v pondělí vůbec dostanu ze dvorka na silnici 🙁 Botka

 4. […] Podrobné informace k rekonstrukci ulice Českobrodská naleznete zde. […]

 5. behounkova napsal:

  Dobrý den, jak máme vozit ráno děti do školy do Hloubětína, když se tam nemáme z Hostavic, kde bydlíme, jak dostat? Je to kvůli novému uzavření ulic Froncova a Hodějovská ze směru z Hostavic. Bohužel to nemůžeme řešit cestou autobusem, protože BUS 110 jede jen před půl osmou a celé to nyní objíždí, což znamená, že naše děti nestihnou být do 7:50 hod. ve škole v Hloubětíně.
  Je akceptovatelné, aby zde po dobu rekonstrukce Českobrodské ulice stáli ráno policisté a koordinovali dopravdu? Jde nám o dobu mezi 7-8 ráno, kdy vezeme děti do školy.
  Předem Vám velice děkuji za kladné vyřízení mé žádosti.

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...