Život na Praze 14

DĚTI A MLÁDEŽ

Paculka dýňovala

Skončily prázdniny.  Je konec léta. Kde je sluníčko a babí léto? Nejspíš na nás letos zapomněly. My ovšem naši tradici dodrželi. S létem jsme se řádně a hezky rozloučili ve čtvrtek 21. září.  Na naší zahradě v MŠ, jako každý rok proběhlo „Dýňování“.

Rodiče přinesli dýně a s dětmi vytvořili nejrůznější a velmi originální motivy. Bylo vidět velkou kreativitu a nadšení. Množství vydlabaných dýní vyzdobilo naši zahradu. „ Dýňování“je akce oblíbená mezi rodiči, dětmi a samozřejmě i pedagogy. Pro nás pedagogy je největší odměnou pozitivní zpětná vazba ze strany dětí i rodičů.

V uplynulých letech k nám počasí bylo velmi vstřícné. Ovšem letos jsme museli všichni do dlouhých rukávů a sluneční brýle jsme opravdu nepotřebovali. Naštěstí nebylo třeba oblékat pláštěnky. Září letos skutečně nebylo moc slunečné. Loučení s létem se ovšem vydařilo. Účast předčila naše očekávání. Paní kuchařky opět nezklamaly a připravily chutné občerstvení. Samozřejmě jak jinak než motivované dýněmi. Děti tak měly sladkou svačinu a za vydlabanou dýni získaly medaili a drobnou sladkost.

Rozcházeli jsme se domů, až když se začalo stmívat. Všichni odcházeli s pozitivní náladou a s novými prožitky a vlastně nikomu moc nevadilo, že sluníčko se nám ani na chvíli neukázalo.

MŠ Paculova

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...