Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Péče o zeleň

K péči o veřejný prostor včetně péče o zeleň městská část přistupuje zodpovědně a v souladu s doporučeními odborníků. Trávu MČ nechává sekat dle aktuálních klimatických podmínek. Nemalé finanční prostředky MČ investuje také do zálivky zeleně. K údržbě travnatých ploch jsou užívány dva druhy sekaček – klasické a strunové. Většinou se seká klasickými, strunové MČ používá pouze v místech, kde užití klasické sekačky neumožňuje terén a šířkové poměry travnatých ploch.

V současné době jsou trávníky ve správě městské části po první seči – zahájena byla později než v loňském roce. Sekání lze, resp. je žádoucí s ohledem na klimatické podmínky omezit, nicméně není možné jej vynechat úplně, případně počet sečí snížit výrazně. Ve vysoké trávě se dobře daří klíšťatům a rád se v ní vysemeňuje plevel, který vytlačuje trávu a díky hlubším kořenům prospívá i v sušším období. O počtu sečí městská část rozhoduje na základě pravidelných kontrolních dnů. V letošním roce budou omezeny seče na méně exponovaných plochách jako jsou například „rokle“ v Centrálním parku a části pozemku u křižovatky ulic Broumarská a Sklenská.

O zeleň na území Prahy 14 se stará nejen MČ Praha 14, ale také další instituce / subjekty viz níže. Sekání a další údržbu zajišťují vždy na těch plochách, které mají ve správě.

Kdo zajišťuje péči o zeleň v Praze 14 vyjma městské části?

  • Magistrát hl. m. Prahy (resp. společnosti CENTRA a URBIA): park U Čeňku, vnitrobloky Kostrubova, Hlaďova, Šeďova, Marešova a Maňákova, Bobkova, Mansfeldova, Kučerova, Bryksova;
  • Technická správa komunikací hl. m. Prahy – zelené pásy mezi silnicí a chodníkem podél páteřních komunikací (např. podél ulic Poděbradská, Slévačská, Broumarská, Českobrodská a dalších).

Zveřejněno: 12. 5. 2020


DISKUZE K ČLÁNKU

2 Komentářů k “Péče o zeleň”


  1. zaknah napsal:

    Tady v Pospíchalově ulici v blízkosti velkého trojkomína v trávnících krásně kvetly tulipány. Nevím, kdo je tam sázel, ale bylo jich poměrně dost. To ale jen do té doby, než přijeli sekáči a vzali to plošně, tulipány prostě posekali také.

  2. karel55 napsal:

    Tak koukám, že na Černém Mostě je pouhých 9 ulic, kde je postaráno o zeleň. To je odpověď aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

Napsat komentář