Život na Praze 14

KULTURA

PEStival 2014

PEStival podruhé!

Při své loňské premiéře přilákal stovky návštěvníků, stejné ambice má i letos. Akce PEStival aneb „Kdo si hraje, nekouše! “, pořádaný městskou částí Praha 14, nabídne netradiční přehlídku psích sportů, soutěží či ukázek agility, při níž si přijdou na své nejen psi, ale i jejich majitelé.

„Účelem PEStivalu je především zábava. Působit má však i výchovně. Například připomenout, že za své čtyřnohé svěřence mají lidé zodpovědnost, která zahrnuje řádnou péči o psa samotného i úklid po něm,“ říká starosta Prahy 14 Radek Vondra, jenž nad celou akcí převzal záštitu.

PEStival je minimálně v Praze svého druhu unikátní akcí. Navazuje na výchovně zábavné lekce Psí školky, které se konaly letos v květnu. Je otevřený všem psům bez rozdílu rasy či původu. Nebude se na něm soutěžit v tradičních disciplínách, „voříšci“ jsou vítáni stejně jako čistokrevní psi.  Akce vypukne 20. září na travnaté ploše mezi stanicí metra Černý Most a přilehlým obchodním centrem. Začne ve 13 a skončí v 18 hodin. Veškerý program si příchozí užijí zdarma.

Návštěvníkům budou na místě k dispozici dvě arény. V první uvidí například výcvik asistenčních psů, ukázky odchytu, dog frisbee, základní ovladatelnosti a obrany. Chybět nebude ani canisterapie a přehlídka agility.  „Odpoledne vyhlásíme vítěze několika soutěží. Třeba fotosoutěže Pes Prahy 14. Bude se také losovat Účastník PEStivalu 2014,“ nastiňuje program starosta Radek Vondra.

V odpoledních hodinách přijde řeč i na psí útulky. Radnice Prahy 14 před několika týdny vyhlásila dobrovolnou sbírku psího materiálu – jako jsou třeba granule, vodítka či pelíšky -, jejíž výtěžek bude na PEStivalu zástupcům útulků předán.

Ve druhé aréně dostanou návštěvníci možnost zúčastnit se soutěže s názvem Psí stezka, kde si majitelé budou moci vyzkoušet, jak jsou schopni se svým psem spolupracovat. Psí stezka je pro všechny bez rozdílu věku, rasy i původu a porota ohodnotí a vybere tři nejsehranější dvojice. Následně budou v aréně k dispozici překážky a kynologové pro volné zkoušení a možné rady.

V rámci doprovodného programu se  návštěvníci budou moci občerstvit, poradit se s veterináři, kynology či dalšími odborníky, případně si  na umisťovací výstavě  vybrat opuštěného psa ze záchranných stanic, kterého si pak rovnou odvedou domů.

Závěrem upozornění: všichni účastníci PEStivalu jsou povinni řídit se platnou legislativou pro chov psů v Česku (povinné očkování proti vzteklině). Na akci je zakázáno volné pobíhání psů, každý účastník si za svého čtyřnohého svěřence zodpovídá.

Program PEStivalu

Pozvánka na PEStival 2014

Napsat komentář