Život na Praze 14

TZ 2/2020 Praha 14 má novou stezku pro pěší i cyklisty. Spojuje Černý Most a Kyje

11.6.2020

Praha, 10. června 2020 – Obyvatelé a návštěvníci městské části Praha 14 mohou při svých procházkách začít využívat novou stezku spojující černomostecký Rajský vrch a rekreační oblast v okolí Kyjského rybníka. Stezka měří asi 430 metrů, je určena pěším, případně cyklistům, kteří se nebojí jízdy do kopce,říká místostarosta Prahy 14 Ing. Petr Hukal, který má v Praze 14 na starosti oblast dopravy.

Nová trasa začíná u křižovatky ulic Vajgarská a Broumarská a končí v ulici Dobrovolného. „Nejen, že si díky ní obyvatelé Černého Mostu mohou zkrátit cestu do Kyjí a naopak, představuje také další alternativu, jak se příjemně projít lesem při cestě na rozhlednu Doubravka. Stezka je koncipována tak, aby plnila jak rekreační, tak dopravní funkci,“ vysvětluje místostarosta Hukal.

I s technologickými přestávkami trvala výstavba stezky půl roku. Na pokrytí nákladů na její vybudování (7,1 milionu korun) městská část získala dotaci od hlavního města Prahy.

„Hlavní město dlouhodobě podporuje projekty zaměřené na rozvoj cyklistické a pěší dopravy. Je to trend, který má pozitivní dopady na zdraví lidí i tvář města jako takovou. Do budování stezek pro bezmotorovou dopravu město v posledních letech investovalo stovky milionů korun,“ říká náměstek primátora Ing. Petr Hlubuček, do jehož gesce spadá mimo jiné i optimalizace městské infrastruktury s ohledem na zlepšení životního prostředí.

O aktivním rozvoji cyklostezek a dalších obdobných tras svědčí celá řada aktivit. Například loni v listopadu bylo otevřeno nové spojení mezi hloubětínskou Bažantnicí, kbelským letištěm a Satalicemi, respektive další stezka postupně vznikající Severovýchodní cyklomagistrály. Co se Prahy 14 týká, aktuálně se připravuje například i projektová dokumentace pro budoucí stezku podél ulice Českobrodská. Ta propojí městskou část s centrem Prahy.

Pro více informací:
Ing. Petr Hukal
místostarosta
Tel.: 724 464 403
E-mail: Petr.Hukal@praha14.cz

Předešlé aktuality

Praha 14 získala ocenění za rekonstrukci domova seniorů

Městská část Praha 14 uspěla v letošním ročníku soutěže Stavba roku hlavního města Prahy 2025. Za rekonstrukci domova seniorů v ulici Bojčenkova obdržela cenu za architektonické a dispoziční řešení stavby s mimořádným sociálním významem pro Prahu. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pondělí 22. června 2026 během galavečera ve Fantově sále historické budovy Hlavního nádraží v Praze. Ocenění převzala místostarostka MČ Praha 14 paní Mária Ševčíková. Rekonstrukce domova seniorů představuje příklad kvalitní obnovy veřejné stavby, která výrazně zlepšuje podmínky pro život starších obyvatel. V architektuře obecně znamená rekonstrukce nejen obnovu stavebního objektu, ale také jeho přizpůsobení současným potřebám a standardům. Právě

Zveřejněno: 24.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Seminář pro podnikatele: Moderní přístup k řízení firmy

Dne 15. června 2026 se v komunitním centru H55 na Praze 14 uskutečnil odborný seminář „Moderní přístup k řízení firmy“, který městská část uspořádala ve spolupráci s CzechInvestem a partnery Deloitte a Změna k lepšímu. Akce byla součástí naplňování dlouhodobé koncepce Podpora podnikání a proběhla v rámci ESG Roadshow. Seminář zaznamenal velký zájem – sál byl zcela zaplněn podnikateli z Prahy 14 i okolí. Program se zaměřil na legislativu ESG, nefinanční reporting a praktické zavádění ESG principů do firem. Nechyběly ani příklady dobré praxe, například zkušenosti společnosti Coca-Cola HBC či řešení z oblasti cirkulární ekonomiky. Součástí semináře byla i diskuze, která

Zveřejněno: 23.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Centrální evidence psů startuje. Co musí udělat majitelé psů?

Úřad městské části Praha 14 si dovoluje informovat majitele psů, že se od 1. července 2026 v České republice spouští Centrální evidence psů (CEP) – jediný oficiální registr psů zřízený veterinárním zákonem. Nově už nebude stačit samotné očipování psa. Zákonnou povinnost majitel splní teprve registrací v systému CEP. Údaje do systému zapisuje veterinární lékař, a to pouze na žádost chovatele. Starší psy je třeba zaevidovat nejpozději při nejbližším přeočkování proti vzteklině, štěňata musí být do systému zavedena ještě před předáním novému chovateli. CEP by měla kromě shromažďování základních údajů o psech a jejich chovatelích také pomoci při dohledání ztracených psů. Bližší informace

Zveřejněno: 22.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Rekonstrukce Kbelské odstartuje 2. července

Pětačtyřicet dní. Tak dlouho bude trvat letní fáze rekonstrukce ulice Kbelská – jedné z nejfrekventovanějších dopravních tepen v metropoli, která představuje spojnici mezi dálnicí D8 a dálnicemi D10 a D11. Řidiče z Prahy 14 v souvislosti s touto akcí nepotrápí ani tak objížďky, jako spíš předpokládané dlouhé kolony na okolních, i jindy značně vytížených, komunikacích. Zejména v prvních a v závěrečných dnech rekonstrukce je pak třeba počítat se stovkami velkých nákladních vozidel, která budou přes čtrnáctku převážet tuny zeminy a stavebního materiálu. Investorem rekonstrukce je její správce – Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) – která letos naváže na

Zveřejněno: 21.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Vodácký kurz septimy B

Na konci května naše třída 7.B vyměnila školní lavice za kánoe a vydala se na několikadenní plavbu po Vltavě z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Cílem bylo splout řeku, užít si pár dní v přírodě a pokud možno se neutopit hned první den. První kilometry ukázaly, že mezi námi jsou jak zkušení vodáci, tak lidé, kteří byli na vodě poprvé. Některé posádky projížděly jezy s klidem, zatímco jiné si řekly, že Vltavu poznají, z čistě vědeckých důvodů, opravdu zblízka, a pravidelně prozkoumávali dno řeky. Po doplutí do kempů obvykle následoval druhý sportovní program dne. Hrálo se frisbee, spikeball i

Zveřejněno: 19.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Děti z MŠ Obláček navštívily knihovnu

Děti ze třídy Pravěk z MŠ Obláček navštívily místní knihovnu, kde pro ně byl připraven zajímavý program na téma „Jak vznikla kniha“. Během setkání si vyslechly poutavý příběh „Kniha – kdysi jsem byla strom“, díky kterému se dozvěděly, jaká cesta vede od stromu až ke knize. Poté si děti vyzkoušely práci malých spisovatelů a ilustrátorů. Z papíru si vytvořily vlastní malou knížku a do ní nakreslily svůj vymyšlený příběh. Každá knížka byla jedinečná a plná dětské fantazie. Na závěr měly děti možnost prohlédnout si knihy v knihovně, listovat v nich a objevovat jejich kouzelný svět. Návštěva knihovny byla pro všechny příjemným a inspirativním

Zveřejněno: 19.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality