Život na Praze 14

DĚTI A MLÁDEŽ

Předškolní workshop

Potřebujete informace o všech oblastech školní zralosti a její důležitosti pro úspěšný vstup do základní školy? Pozvěte si do vaší mateřské školy Mgr. Hanu Otevřelovou. Nebudete litovat. Kdo je paní Mgr. Hana Otevřelová? Jen něco málo z jejího životopisu. Je speciální pedagog a rodinný terapeut s dlouholetou praxí. Napsala a vytvořila mnoho pedagogického materiálu, kterým se inspiruje i naše MŠ. Její knížka „ Školní zralost a připravenost“je velmi praktická a bude určitě velkým pomocníkem pro toho, kdo má první třídu před sebou. Doporučujeme se podívat i na její webové stránky, kde je opravdu množství informací a materiálu k danému tématu. http://www.hanaotevrelova.cz

U nás v MŠ proběhl pod jejím vedením workshop ve středu 4. října od pěti hodin. Přišli rodiče nejen budoucích prvňáčků, ale i mladších dětí. Přišli i pedagogové z okolních školek. Všichni jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli úkoly na zrakové a sluchové vnímání, předmatematické představy, prostorovou orientaci a grafomotoriku. Není nic lepšího než praktické vyzkoušení a vlastní prožitek. Nikdo z nás určitě nelitoval času stráveného společně s lektorkou. Došlo i na dotazy. Atmosféra byla tak přátelská a uvolněná, že domů se nikomu ani po dvou a půl hodinách nechtělo.

Možná jsme předpokládali větší zájem ze strany rodičů, obzvláště těch, kteří mají se svým předškolním dítětem nějaký problém. Potřebují zjistit, zda jejich dítě odpovídá školní zralosti a připravenosti. Na setkání s paní Otevřelovou bychom rozhodně doporučili každého, kdo neví, co jeho dítě čeká při zahájení školní docházky. Na dnešním Workshopu jsme si zkusili vše my „dospěláci“.  Příští workshop bude nejenom pro rodiče, ale i pro jejich děti.

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...