Život na Praze 14

DĚTI A MLÁDEŽ

Loučení se školkou

Zvířátka se chtěla učit číst a psát, tím pádem se zcela lidem vyrovnat. Tak jsou ode dneška školou povinná, vždyť všechno jednou končí a nové začíná.

Rozloučení s předškoláky odcházejícími z MŠ bylo v rámci celoročního projektu  ,,Máme rádi zvířata“ jak jinak než o zvířátkách. A ne jen tak ledajakých, ale přímo cirkusových.

Na středu 13. 6. jsme se ve školce všichni moc těšili a na tento den  se také zodpovědně připravovali.  Paní učitelky vymýšlely scénář vystoupení a kreslily kulisy, my děti jsme pilně a s nadšením trénovaly a rodiče připravovali svým zvířátkům padnoucí obleky. Když nastal den D, trošku jsme se zalekli dopoledního neutuchajícího deště, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a cirkusová zvířátka společně s klauny mohla vyběhnout na scénu. Podívaná to byla opravdu náramná. Viděli jsme kousky doposud nevídané. Zvířátka zpívala, recitovala, cvičila a předváděla akrobatické kousky s obručemi, míči i tyčemi. Principál cirkusu pak všechna zvířátka pasoval na školáky a naposledy jsme si společně i s rodiči zatančili. A jaké to bylo překvapení, když nám na závěr vylétly nad hlavu konfety a objevil se krásný dort – mňam, ten byl dobrý. Rodiče utřeli slzičky dojetí a plni zážitků odcházeli domů. Ne tak ale my předškoláci! My jsme zůstali ve školce na zvířecí noc.

Trošku jsme si všichni odpočinuli při pohádce Madagaskar, navečeřeli se a poté na nás čekalo další překvapení. Sám král zvířat nám zanechal dopis a my zjistili, že se musíme vydat po jeho stopách hledat poklad. Tak rychle obléknout a jde se ven. U každé stopy jsme museli splnit nějaký úkol ze světa zvířat. A když jsme došli ke Kyjskému rybníku, našli jsme část pokladu – ukryté baterky. Ty se nám náramně hodily, protože se už začalo stmívat a na zahradě jsme si tak mohli posvítit na další ukryté překvapení. Pak už jsme zbití jak psi, moudří jak sovy a mazaní jak lišky hupsli do pelíšků, zavřeli oči a dobrou noc. Ráno jsme si s k snídali pochutnali na výborném perníku, který nám připravily paní kuchařky a začali jsme vše vyprávět našim mladším kamarádům. A že těch zážitků bylo……

Kluci a holčičky z lehovecké školičky

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...