Život na Praze 14

DĚTI A MLÁDEŽ

Se Sluníčkem ke zdraví

Jak fungují plíce, srdce, krvinky a vůbec všechno v našem těle, se děti dozvěděly při interaktivním pořadu „Tajemství našeho těla“, který proběhl v lednu a únoru v naší školce. Děti předvedly, že už toho spoustu znají, ale názorná ukázka nafukujících se plic nebo červené krvinky, která roznáší jídlo po těle, jim to přeci jen více přiblížila.

Zdravotní prevence a osvěta je pevnou součástí našeho výchovně vzdělávacího programu. V průběhu roku se děti učí, jak správně pečovat o své zoubky, jak chránit své zdraví a také jak se chovat v nebezpečných situacích. Se zajímavými programy k nám jezdí záchranáři, policisté i hasiči a děti se vždy dozvědí spoustu  důležitých informací.

Program Zdravá Pětka o zdravém stravování zase děti motivuje ke každodenní konzumaci ovoce a zeleniny a zásady správné výživy si připomínáme ve třídě při mnoha příležitostech. Naše paní kuchařky také vědí, co je pro děti zdravé a umí uvařit velké dobroty. Dětem moc chutná kuskus, bulgur, pomazánka z červené řepy, mrkvičková polévka a další zeleninová i netradiční jídla.

Samozřejmostí je ve školce každý den cvičení a pobyt venku, a tak doufáme, že přispíváme k vytváření zdravých životních návyků dětí.

MŠ Sluníčko

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...