Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Spectrum postupuje

Softballistky Spectrum Praha budou v příštím roce nastupovat v Extralize juniorek, tedy v nejvyšší tuzemské soutěži. Cesta za postupem pro juniorky začala v sobotu ráno prvním zápasem proti týmu Kotlářky, která vyhrála základní část 2. ligy. Vstup do finálového turnaje nebyl šťastný a první zápas skončil těsnou porážkou 3:4. První prohra znamenala pro tým trenéra Dudy nutnost vítězství ve všech dalších utkání.

Hráčky si tento cíl vzaly za svůj a druhé utkání proti Radotínu končí jednoznačně 17:0. Třetím soupeřem byl SaBaT, který i přes dvě porážky v předchozích utkáních ukázal svou kvalitu a ujal se vedení 5:0. Spectračky však dokázaly utkání otočit a s výsledkem 17:7 zůstaly v boji o finálový zápas.

V cestě do finále stál v neděli již jen tým Joudrs, který také živil naději na finále s bilancí dvou výher a jedné porážky. Vstup do zápasu se Spectru podařil a výsledková tabule ukazovala stav 4:0 po 1. směně. Brzké vedení dodalo hráčkám klid a zápas dovedly do vítězného konce 12:4.

Dlouholetí soupeři a možnost vrátit porážku ze základní části, to bylo finále. Začátek zápasu přináší bod pro Spectrum, ale tým Kotlářky ve 3. směně otáčí po sérii povedených odpalů i chyb obrany Spectra. Situace je špatná stav 1:5 nevěstí nic dobrého. Tým kolem nadhazovačky Vostárkové však neskládá zbraně, soupeře dotahuje a jde do jednobodového vedení. Kotlářka odpovídá stejnou kartou a opět se ujímá vedení. V tuto chvíli je publikum ve varu a každý odpal nebo povedený zákrok odměňuje mohutným potleskem. Atmosféra pomáhá domácím hráčkám k rychlé odpovědi a i dalšímu otočení skóre v jejich prospěch. Zápas míří do finále a výhodu posledního útoku a možnosti zvrátit nepříznivý stav 12:9 má tým Kotlářky. Nervozita stoupá, povedený odpal a Spectrum vede již jen 12:10. Soupeř se nevzdává, obsazuje první a druhou metu s jedním autem, vyrovnání je na dosah. Přichází tvrdý odpal přímo do rukavice Aničky Donátové, která pohotově zahrává i druhy aut a oslavy mohou začít.

Spectrum můžete sledovat na Facebooku a Instagramu.

 

 

 

 

 

Zveřejněno: 23. září 2020