RŮZNÉ

Soutěž „Pojmenuj rozhlednu“ má vítěze

Soutěž „Pojmenuj rozhlednu“, v níž lidé hlasovali mezi návrhy na pojmenování artefaktu u Kyjského rybníka, má svého vítěze. Přesněji vítězku. S počtem třiceti hlasů vyhrála autorka návrhu „Proutnice“ – Kateřina Machovičová.

Artefakt, postavený z náletových dřevin, přibližuje podobu jednou tak vysoké rozhledny, jež by v budoucnu měla vyrůst v prostoru nového volnočasového areálu Na Čihadlech nad Rokytkou. Autorem návrhu artefaktu i finální rozhledny je držitel Mezinárodní ceny za udržitelnou architekturu Martin Rajniš a jeho Huť architektury.

Soutěž na pojmenování artefaktu MČ Praha 14 vyhlásila v létě. Do konce srpna lidé zasílali soutěžní návrhy (sešlo se jich 21), pak následovalo samotné hlasování v anketě zveřejněné na facebooku MČ Praha 14 a na webových stránkách městské části. Celkem se zapojilo 101 respondentů.

Kateřina Machovičová za vítězství v soutěži z rukou starosty Bc. Radka Vondry kromě certifikátu převzala mimo jiné knihu „333 výletů po rozhlednách Čech, Moravy a Slezska“.

Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili.

Zde výsledky hlasování:

• Proutnice 30 hlasů