Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

TZ 1/2019 Jaká bude budoucnost Centrálního parku na Černém Mostě? Začala soutěž o nejlepší návrh

Praha, 31. ledna 2019 – Městská část Praha 14 vyhlásila architektonickou soutěž o návrh na revitalizaci tzv. Centrálního parku nedaleko stanice metra Rajská zahrada. Jedná se o rozsáhlou zelenou plochu uprostřed sídliště Černý Most, která má velký potenciál a která je už dnes využívána pro pořádání kulturních či sportovních akcí pro veřejnost.

 „Centrální park si vyloženě říká o to, stát se skutečným zeleným centrem této části Černého Mostu. Kromě nového, vkusného mobiliáře a osvětlení počítáme také s regenerací zeleně nebo i s rozmístěním případných výtvarných děl. Cílem projektu je nabídnout lidem příjemné místo pro odpočinek i relaxaci. Chceme, aby tu byly klidové zóny, piknikové plochy, kvalitní dětská hřiště a samozřejmě i již zmíněné reprezentativní místo pro pořádání veřejných akcí,“ říká starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra, do jehož gesce spadá územní rozvoj.

Pokud vše půjde podle plánu, o vítězném návrhu bude rozhodnuto v průběhu dubna. Pak se začne se samotnou projektovou přípravou. „Rádi bychom, aby revitalizace započala nejpozději ve druhém pololetí roku 2020. Samotnou realizaci předpokládáme zhruba do konce roku 2021,“ doplňuje starosta Vondra.

V představě, jak by Centrální park měl v budoucnu vypadat, městské části pomohl i sociálně antropologický průzkum, do kterého tazatelé zapojili zástupce různých potenciálních uživatelských skupin parku. Jejich potřeby, návrhy na zlepšování i doporučení jsou součástí zadání architektonické soutěže. „Vítězné návrhy budeme i přesto prezentovat v širokém fóru. Před samotnou realizací počítáme s diskusí s odborníky i s obyvateli,“ vysvětluje starosta.

Náklady na soutěž městská část předpokládá ve výši 2,5 milionu korun, investiční náklady na samotnou realizaci pak 25 milionů korun.

Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz


DISKUZE K ČLÁNKU

První komentář k “TZ 1/2019 Jaká bude budoucnost Centrálního parku na Černém Mostě? Začala soutěž o nejlepší návrh”


  1. reznic napsal:

    Centrální Park i v dnešní době je v docela dobrem stavu, pokud se obnoví starší lavičky tak nebude skoro co vytknout. Jako trvaly obyvatel městské části bych spíše uvítal vybudovaní venkovních posiloven a/nebo dětských hřišť v horní častí sídliště, kde je jich zjevný nedostatek. Jde např. o zanedbané velké trávniky před baráky na Doležalové 14 a 17.

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...