TZ 2/2022 Praha 14 má novou aplikaci Moje 14. Skrývá v sobě všechny „tváře“ městské části

5.4.2022

Praha, 5. 4. 2022 – Praha 14 má mnoho podob. Snoubí v sobě velká sídliště, historické obce, rozvojová území, komunitní ostrůvky i přírodní a kulturní zajímavosti. Toto a mnoho dalšího, včetně pravidelné porce různorodých informací, v sobě spojuje také nová aplikace Moje 14. Společně s jejím spuštěním v dubnu odstartovala i příhodně nazvaná kampaň Všechny tváře Čtrnáctky.

„Moje 14 je projekt ušitý na míru přímo pro naší městskou část – vznikal s námi a pro nás, místní obyvatele. Každý si v aplikaci najde to své,“ řekl místostarosta Prahy 14 Jaromír Krátký, který má IT technologie ve své gesci.

Aplikace je dostupná zdarma přes tradiční obchody s aplikacemi Google Play (Android) a App Store (iPhone). Díky ní lidé bez zdlouhavého vyhledávání dostanou informace o dění v městské části, příspěvkových či neziskových organizací, o dopravních omezeních, mimořádných událostech, čištění komunikací nebo třeba o termínech a poloze kontejnerů na velkoobjemový odpad.

Maminky mohou zabrousit na mapu dětských hřišť nebo se podívat, kdo kde organizuje vhodné volnočasové aktivity, příznivci kultury prozkoumají tipy na koncerty, lidé, kterým se nic hledat nechce, ale uvítají automatický přísun praktických informací, ocení možnost nastavení notifikací – například pro mimořádné události v dopravě. Aplikace toho umí hodně – a čím více jí budete využívat, tím lépe se přizpůsobí vašim individuálním potřebám,“ vyjmenoval místostarosta Krátký.

Výhodou Mojí 14 je její propojení s informacemi z jiných pražských organizací, resp. čerpání z různých otevřených dat, která aplikace mění v informace a v pro uživatele potřebné znalosti. Její nedílnou součástí je také možnost hlášení podnětů ke zlepšení, například k odstranění nepořádku či opravě poškozeného městského mobiliáře. O vyřešení požadavku uživatel následně dostává zpětnou vazbu.

Moje 14 plně nahrazuje městskou částí dříve využívanou aplikaci Mobilní Rozhlas. Na participaci v projektu spolu s předními IT dodavateli získala Praha 14 finance z evropského Operačního programu Praha – pól růstu. Aplikace Moje 14 již byla oceněna odborníky. Získala prestižní ocenění v podobě 1. místa v kategorii měst v soutěži „Egovernment The Best 2021“.

Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.: 225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz

Předešlé aktuality

Corrency: pomoc pro rodiče i poskytovatele volnočasových kroužků

Začátek registrace do druhé vlny systému Corrency (projektu zaměřeného na podporu lokální ekonomiky) se blíží. Městská část Praha 14 tentokrát jeho prostřednictvím přispěje na opakující se volnočasové aktivity dětí, respektive podpoří firmy, živnostníky i další organizace, které na území městské části tyto služby poskytují. Náklady nejen na kroužky a další volnočasové aktivity stále rostou. Jedním z cílů radnice je pomoci rodičům zvládnout tuto finanční zátěž a motivovat k zapojení rodiny, které by si jinak financování těchto aktivit nemohly dovolit. Od 1. srpna 2024 se na webových stránkách praha14.corrency.cz otevře bezplatný registrační systém pro zájemce z řad občanů městské části (rodičů) i poskytovatelů kroužků. Prvních

Zveřejněno: 26.7.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Pojďte s námi na grilovačku. Součástí bude i beseda o bydlení

Magistrát hl. m. Prahy pořádá v sobotu 10. srpna 2024 akci Pojďte s námi na grilovačku. Uskuteční se ve volnočasovém centru H55 (Hloubětínská 1138/5) od 14 do 17 hodin. Těšit se můžete na grilované maso a jiné dobroty, chybět nebude živá hudba. Děti potěší oblíbené malování na obličej a skákací hrad. Součástí komunitního setkání bude také beseda o bydlení se zástupci magistrátu a městských částí Praha 14 a Praha 9. Jejím cílem je blíže veřejnosti představit kontaktní místo pro bydlení, které magistrát otevřel na radnici Prahy 14.

Zveřejněno: 26.7.2024

Během srpna bude TSK opravovat vozovku v Poděbradské

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v sobotu 10. srpna 2024 opravu části komunikace Poděbradská, a to vozovku ve směru do centra v úseku od ulice Na Obrátce k tramvajové zastávce "Nademlejnská". Bude provedena výměna povrchu vozovky na 320 m dlouhém úseku. Odfrézována bude vozovka v tloušťky do 10 cm s následnou náhradou z živičného povrchu, dále dojde k opravě uličních vpustí a napojení odvodnění a obrub, a rovněž dojde i k lokální sanaci vybraných míst a na závěr bude realizováno nové vodorovné dopravní značení. Rekonstrukce proběhne ve dvou etapách: 1. etapa: 10. 8. – 21. 8. 2024: bude uzavřen pravý jízdní pruh

Zveřejněno: 18.7.2024