Život na Praze 14

SPORT

TZ 25 – Hřiště "Jahoda" otevřeno!

Za účasti zástupců Úřadu Mč Praha 14 a neziskové organizace Jahoda došlo ve středu 17. července v 16 hodin k tolik očekávanému přestřižení pásky a zahájení provozu dětského hřiště ve Vybíralově ulici. To bylo vybudováno během jednoho měsíce, v hodnotě cca 1,5 milionu korun. Městské části Praha 14 tak přibylo již dvacáté třetí dětské hřiště (je zde navíc ještě 7 multifunkčních a 5 ryze sportovních ploch).
V úvodu za zdárný průběh výstavby poděkoval místostarosta Aleš Kuda své kolegyni – Markétě Adámkové (z Úřadu Mč Praha 14, ODOP). Krásné počasí a touha vyzkoušet vše, co hřiště nabízí, přilákalo téměř stovku dětí a zhruba třicítku rodičů. Děti na slavnosti popíjely šampaňské s jahodami, hledaly trilobity, strkaly se u lanovky, stavěly první bábovičky, překonávaly provazovou prolézačku, sjížděly klouzačku, obsluhovaly kladkostroj, šeptaly do zvukovodu, soutěžily… a viditelně se jim domů moc nechtělo.
Úřad Mč Praha 14 spolu s neziskovou organizací JAHODA, která sídlí v sousedství hřiště, doufají, že toto volnočasové zařízení bude dětem dlouho přinášet radost!

Kontakt:
Marcela Uhlíková, tisková mluvčí, Mč Praha 14, uhlikova@p14.mepnet.cz, 605 222 238, 225 295 225

Napsat komentář