Život na Praze 14

TZ 26 – Bazénem zní sbíječky

19.7.2013
TZ 26 – Bazénem zní sbíječky

Již více než tři desetiletí slouží plavcům z Prahy 14 Plavecký areál Hloubětín. 15. července 2013 došlo k jeho uzavření, a to z důvodu plánované rekonstrukce vstupní galerie, přes kterou areálem procházejí návštěvníci nejen vnitřního, ale i venkovního bazénu. Opravy byly naplánovány již o rok dříve, ale Magistrátu hl. m. Prahy (majitel zařízení) se nepodařilo včas uzavřít výběrové řízení na dodavatele opravy. Provozovatel – firma MONTSERVIS PRAHA, a.s. – se zavázal, že se pokusí lhůtu na výměnu zrezivělé konstrukce a dlažby zkrátit na minimum.

„Plavecký areál v Hloubětíně je tradičně v létě uzavřen,“ i toto konstatování bylo možné zaznamenat na adresu sportovního zařízení, které každoročně navštíví 350 tisíc plavců a milovníků vody. Vedle dětí z mateřských a základních škol, které v Hloubětíně absolvují plavecký výcvik, jsou to třeba akvabely, účastníci potápěčské školy a plaveckých kurzů. Sportovní areál – to nejsou jen bazény – stal se základnou též pro hráče tenisu, basketbalu, volejbalu, chodí sem lidé do tělocvičny a dokonce se zde schází plastikoví modeláři.
V těchto dnech dělníci zahájili práce s odstraňováním staré dlažby a odbouráním galerie, aby zjistili skutečný rozsah koroze. Z dosud zjištěných skutečností byla totiž obava, že pokud by k výměně části nosného zařízení nedošlo, mohl by se prostor, ve kterém jsou umístěny toalety, sprchy i šatny, stát svým uživatelům životu nebezpečným. Podle Jana Tošnera z provozovatelské firmy byl pro realizaci stavebních úprav vybrán prázdninový termín z důvodu nižší návštěvnosti – lidé jsou na dovolené, užívají si vody jinde. „Pokud bychom zvolili termín během školního roku, věřím, že naštvaných lidí by bylo mnohem víc. Vždyť především díky zájmu škol je kapacita bazénu téměř zcela vyčerpána,“ reaguje na výtky k času opravy Tošner. Kdo by přeci jen toužil po „domácím“ zařízení, toho by mohla uspokojit nabídka Aquacentra Šutka na Praze 8, kterou provozuje stejná společnost: „Jsme dohodnuti, že během oprav v Hloubětíně bude vstupné za celodenní a půldenní stejné jako na Hloubětíně,“ doplňuje Tošner. (Celodenní pro dospělé činí 200,- a pro děti do 15 let 100,- Kč).
Bazén v Hloubětíně prošel rozsáhlými opravami naposledy v roce 2003. Tehdy za zhruba 16 milionů korun byl kromě kompletní rekonstrukce elektrické instalace, opraven celý vnější plášť bazénu, byly vyměněny dveře, zmodernizován byl prostor občerstvení, v pánských i dámských sprchách se objevily parní komory. V následujících letech šlo vždy pouze o „kosmetické“ zákroky.
Třicetiletý bazén v Hloubětíně, hlavně pak jeho návštěvníci, si jistě každé vylepšení či opravu zaslouží. Zhruba v polovině srpna, kdy se dveře areálu zase otevřou, se můžeme přesvědčit na vlastní oči. „Pokud to bude jen trochu bezpečné a možné, rádi bychom plavce k vnějšímu bazénu pustili i když ještě nebudeme s rekonstrukcí zcela hotovi,“ poodhaluje možnost provizorního řešení Tošner. Konec rekonstrukce je zatím naplánován na 15. srpna 2013.

Kontakt:
Marcela Uhlíková, tisková mluvčí, Mč Praha 14, uhlikova@p14.mepnet.cz, 605 222 238, 225 295 225

Předešlé aktuality

Veřejné projednání – Revitalizace parku Bílý kůň

Přijďte ve středu 28. února 2024 do Kyjosku na Hutích (Splavná 652) vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích. Věnovat se vám budou politici, odborníci a zástupci radnice Prahy 14. Začínáme tradičně v 17.30 hodin. Těšíme se na vás. Zveřejněno: 20. února 2024

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Antifetfest 2024. Natáčejte a hlaste se!

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je tu! Dnes již tradiční přehlídka žákovských a studentských filmů se zaměřuje na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy. A právě teď je ten správný čas se do ní přihlásit. Školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby mohou do soutěže vyslat jednotlivce nebo skupiny maximálně 5 tvůrců. Soutěží se ve dvou kategoriích: žáci druhého stupně základních škol či studenti nižších ročníků víceletých gymnázií a studenti středních škol nebo odborných učilišť. Do filmového klání lze poslat maximálně desetiminutový snímek tematicky odpovídající zaměření festivalu. Harmonogram soutěže: 29. 3. 2024 –  termín

Zveřejněno: 20.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Chlumeckou ulici čekají v březnu hned dvě omezení

První omezení související se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech. Následovat bude omezení související s opravou povrchu ulice, konkrétně v úseku mezi Pražským okruhem a odbočkou na Ocelkovu ulici ve směru do centra. Oprava bude probíhat ve dvou etapách a opravovat se bude komplexně celý povrch vozovky ve směru do centra. První etapa, která proběhne v termínu od 4. do 16. března 2024 bude zahrnovat výměnu povrchu v pravém jízdním pruhu a zároveň bude zcela uzavřen sjezd (Exit 59)

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Komorní soubor Duo Teres vystoupí v Galerii 14

Ve středu 21. února vystoupí v Galerii 14 od 18. 30 hodin komorní soubor Duo Teres. Zazní skladby N. Paganiniho, A. Piazooolly, O. Koukala a dalších. Duo Teres (Lucia Fulka Kopsová- housle a Tomáš Honěk - kytara) je komorní soubor mimořádného nástrojového spojení, který se od začátku svojí existence zabývá převážně hudbou původně napsanou pro housle a kytaru. Postupem času se zájem dua přesunul spíše na hudbu 20. a 21. století a na konci roku 2010 vyšlo první album, které velice kladně ocenila hudební kritika. Objevily se na něm skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře, ale i Niccola Paganiniho.

Zveřejněno: 19.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Noční závozy v prodejnách Albert

Prodejny potravin Albert ohlásily, že jsou z důvodu plánované protestní akce zemědělců nuceny upravit závozové plány a zvýšit frekvenci nočních závozů. První vlna závozu bude probíhat v noci z neděle 18. 2 na pondělí 19. 2. Vzhledem k umístění prodejen Albert je možné, že nočními závozy dojde k dočasnému narušení komfortu obyvatel, a to vlivem zvýšené hlučnosti při manipulaci se zbožím (např. cinkot skleněných lahví). Společnost ubezpečuje, že při nočních závozech bude postupovat s nejvyšší opatrností, aby minimalizovala případné negativní dopady na noční klid.    

Zveřejněno: 16.2.2024
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality