Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

TZ 4/2020 Řidiči nákladních aut na Českobrodské masivně porušují zákaz vjezdu

Praha, 30. června 2020 – Městská část Praha 14 dlouhodobě bojuje s nelegálním průjezdem nákladních automobilů přes oblast okolo průmyslového areálu Pragolaktos a Jahodnice. Radnice si nechala zpracovat analýzu počtu projíždějících automobilů v tomto místě pomocí automatického sčítače. A výsledky jsou alarmující.

„V místech, kde je zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 tuny, bylo za 12 hodin zaznamenáno 415 nezákonných průjezdů nákladních automobilů. Z toho 58 vozidel svou jízdu začínalo či končilo v průmyslové zóně a 357 vozidel projelo křižovatkou po Českobrodské ulici. Jinými slovy, drtivou většinu nelegálně projíždějících aut představuje tranzit. Řidiči tudy jet nemusí, pouze si tak zkracují cestu nebo objíždí kolony na Jižní spojce,“ říká místostarosta Prahy 14 Petr Hukal, který má na starosti dopravu v městské části.

Na Českobrodské za podjezdem pod železniční tratí byl při nedávné výstavbě semaforu zřízen odstavný pruh. Stalo se tak proto, aby policie měla kde zastavovat a kontrolovat projíždějící nákladní auta – do té doby zde hlídková ani kontrolní činnost nebyla možná.

„Jsme rádi, že policisté zde už kontroly můžou provádět a provádí. Nicméně, jak se ukazuje, nestačí to – je stále velké množství řidičů nákladních vozidel, které od cesty přes Jahodnici a Dolní Počernice namátková represe neodrazuje. Proto požádáme náměstka primátora Adama Scheinherra, aby zde zajistil instalaci automatického systému monitorujícího nelegální průjezdy vozidel nad 3,5 tuny. Fakt, že pokutě už nebude možné uniknout, by mohl být dostatečnou motivací pro dodržování pravidel. Věřím, že nám v tom hlavní město pomůže. Lidé žijící v okolí Českobrodské si zaslouží klid a ohleduplnost, stejně jako kdokoliv jiný,“ dodává místostarosta čtrnáctky Petr Hukal.

Pro více informací:
Ing. Petr Hukal
místostarosta
Tel.:  724 464 403
E-mail: Petr.Hukal@praha14.cz

Zveřejněno: 30. 6. 2020

Napsat komentář