Život na Praze 14

TZ 7/2022 Finále Setkání kultur 2022: koncerty i cestopisná beseda

14.9.2022
TZ 7/2022 Finále Setkání kultur 2022: koncerty i cestopisná beseda

Praha, 13. září 2022 – Podzimní část festivalu Setkání kultur tradičně odstartuje v Kyjích. Připravený je večer plný temperamentní hudby a přednáška s besedou v oblíbené černomostecké kavárně Maňána.

„Festival Setkání kultur už patří mezi naše stálice. V Praze 14 žije velké množství cizinců. Nyní, v souvislosti s válkou na Ukrajině, se jejich počet ještě podstatně zvýšil. O to spíš považuji aktivity zaměřené na podporu dobrých vztahů mezi majoritní společností a menšinami za velmi důležité. Budu rád, když si s námi finále letošního festivalu návštěvníci skutečně užijí a třeba naleznou i nová přátelství,“ uvedl radní Prahy 14 Martin Kouklík, který má od ledna letošního roku v gesci sociální oblast a zdravotnictví.

 Letošní ročník Setkání kultur je již třináctý. I tentokrát jej městská část připravila za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy. Cílem akce je nejen posilovat vzájemný respekt mezi většinovou a menšinovou společností, ale také přibližovat zvyklosti a kulturu jiných národů. „Podzimnímu finále, na které aktuálně zveme, předcházela řada aktivit pořádaných před letními prázdninami. Lidé mohli využít nabídku Městské knihovny v Praze, pobočka Rajská zahrada a zapůjčit si díla řady světových autorů, volnočasové centrum Hloubětínská 55 (H55) nabídlo Bulharský víkend a Komunitní centrum Kardašovská cestopisnou besedu s ochutnávkou,“ vyjmenoval radní Kouklík.

V nadcházejících dnech se v rámci Setkání kultur uskuteční ještě Hudební komponovaný večer. Tentokrát se bude konat v Kulturním domě v Kyjích (Šimanovská 47), a to 17. 9. 2022 od 18 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapely SHUM DAVAR, jejíž písně spojují prvky balkánské, slovenské, arménské, gruzínské a běloruské hudby. Dále večer okoření čardáše a španělské rytmy oblíbené romské kapely Bengas a produkce vynikajících hudebníků Milana Kroky, Tibora Židy a Radka Siváka. Programem návštěvníky provede moderátor Richard Samko.

Kampaň Setkání kultur ukončí přednáška s besedou na téma Řecko a jeho filozofové, která se uskuteční 20. 10. 2022 od 18:30 hodin v Kavárně Maňána na Černém Mostě.

 

Informace k přiložené fotografii:

  • na snímku: VOJTA LAVIČKA & GIPSY BALKAN BAND;
  • autorka fotografie: Světlana Lopato 

 

 Pro více informací:
Veronika Berná
úsek komunikace
Odbor strategického řízení a komunikace
ÚMČ Praha 14
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz

 

Předešlé aktuality

Praha čelí epidemii žloutenky. Víte, jak se chránit?

Hlavní město Praha reaguje na výrazný nárůst případů virové hepatitidy A. Od začátku roku bylo v metropoli zaznamenáno přes 700 případů tohoto onemocnění, zatímco v předchozím roce jich bylo pouze 47. V reakci na tuto situaci město ve spolupráci s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy spustilo informační kampaň zaměřenou na prevenci a ochranu veřejného zdraví. Součástí opatření je šíření informací, jejichž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o možnostech ochrany před nákazou a podpořit odpovědné hygienické návyky. Dopravní podnik hl. m. Prahy zároveň zvýšil koncentraci a četnost dezinfekce vozidel MHD a připravuje mimořádné úklidy nejvytíženějších stanic metra. Centrum sociálních služeb se

Zveřejněno: 15.10.2025
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Vítání nových občánků v Galerii 14

V pondělí 13. října 2025 se v prostorách Galerie 14 uskutečnilo slavnostní vítání nových občánků městské části Praha 14. Tato milá událost, plná radosti a emocí, byla tradičně věnována nejmenším obyvatelům a jejich rodinám. Slavnostní atmosféru podtrhla přítomnost radní pro kulturu a sport MUDr. Kateřiny Pavlíčkové, která se ujala role hostitelky a osobně přivítala každé miminko i jeho rodiče. Ve svém projevu vyjádřila podporu rodinám a popřála dětem šťastný a bezpečný start do života. Děkujeme všem zúčastněným za krásné dopoledne plné úsměvů a přejeme rodinám mnoho radosti a lásky.   Zveřejněno: 13. října 2025

Zveřejněno: 13.10.2025
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Koncert komorní hudby – Praga Camerata Quintet

Srdečně vás zveme na koncert komorní hudby renomovaného souboru Praga Camerata Quintet, který se uskuteční ve středu 22. října od 18.30 hodin v Galerii 14. Na programu zazní díla významných českých i světových skladatelů, mimo jiné Antonína Dvořáka, Josefa Myslivečka a dalších. Praga Camerata Quintet tvoří: Lucie Sedláková Hůlová – 1. housle Eva Nykrýnová – 2. housle Jan Nykrýn – viola Martin Sedlák – violoncello Jakub Waldmann – kontrabas Soubor je složen z předních hráčů komorního orchestru Praga Camerata, kteří mají bohaté zkušenosti z domácí i zahraniční hudební scény. Jejich společné muzicírování je proslulé precizností, citem pro detail a radostí

Zveřejněno: 9.10.2025
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Dýňobraní ve volnočasovém centru H55

Přijďte si v neděli 19. října užít kouzelnou podzimní atmosféru do volnočasového centra H55! Čeká vás odpoledne plné zábavy, chutí i tvořivosti: Na co se můžete těšit?• kurz vyřezávání ovoce a zeleniny s profesionálem Luďkem Procházkou (pro dospělé)• kreativní dílničky pro děti• opékání buřtů a dýňové dobroty• společné rozsvícení všech dýní, které promění zahradu v kouzelnou galerii světel. Soutěž o nejkrásnější vyřezanou dýni!Přineste si svou dýni z domova a odevzdejte ji na zahradě H55 mezi 11:00 – 14:00.(Dýně si můžete zakoupit přímo na H55 do vyprodání zásob.) Registrace na workshop vyřezávání (100 Kč): od 15 hodin od 16 hodin od

Zveřejněno: 9.10.2025
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Rozhýbejme Prahu 14: Sportovní tréninky pro děti přímo na sídlišti

Praha 14 přináší dětem pohyb a zábavu přímo do jejich okolí. Projekt Trenéři v terénu je určený pro děti od 6 do 15 let a nabízí pravidelné tréninky zcela zdarma. Hlavním cílem je motivovat děti k pohybu, rozvíjet jejich dovednosti a pomoci jim objevovat radost ze sportu. Zapojením do projektu radnice reaguje na rostoucí počet dětí s nadváhou a na potřebu pomoci těm, které si svůj oblíbený sport zatím nenašly. Tréninky budou probíhat přímo na sídlištích – na moderních víceúčelových hřištích. Během lekcí si děti vyzkouší rozběhové hry, dynamický strečink a vždy jeden hlavní sport z široké nabídky disciplín: basketbal,

Zveřejněno: 8.10.2025
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality