Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Slavnostní otevření Bikeparku Jahodnice

TZ 9/2021 Praha 14 slavnostně otevírá jahodnický bikepark. Připraven je bohatý doprovodný program včetně exhibice profesionálních jezdců

Praha, 31. srpna 2021 – Přestože bikepark na Jahodnici mohou zájemci využívat už od července, oficiálního otevření se nové, 35 tisíc metrů čtverečních velké sportoviště, dočká až nyní – v sobotu 4. září 2021. Na tento den městská část Praha 14 připravila slavnostní akci s bohatým doprovodným programem, na níž si přijdou na své zkušení i začínající jezdci.

 „Uvítáme všechny návštěvníky včetně těch, kterým se ani nechce na kolo, pouze se chtějí podívat, zažít něco zajímavého a příjemně strávit víkendové odpoledne. Bikepark nabízí i jiné možnosti trávení volného času než jízdu přes překážky. Jsou tu například další hřiště – dětské a workoutové – či mlatové cesty určené k procházkám,“ uvedla místostarostka Prahy 14 Mgr. Irena Kolmanová, která má na starosti investice městské části.

Akce se bude konat od 15 do 19 hodin. Uskuteční se přímo v areálu bikeparku (plocha za TJ Kyje, hlavní vchod z ulice Nedokončená). Exhibiční jízdu předvede známý český profirider Michal Maroši se svými svěřenci, který se osobně na návrhu a realizaci nového jahodnického sportoviště podílel. Těšit se zájemci mohou i na ukázky nejrůznějších dechberoucích cviků na workoutovém hřišti. Koho baví graffiti, ocení zónu s provizorní sprejerskou stěnou.

Při přípravě programu městská část myslela i na nejmenší návštěvníky. Ti se kromě ježdění po překážkách mohou těšit například na loutkové představení Zvířátka a loupežníci v podání Divadla Kubko nebo na oblíbené malování na obličej.

„Vedle zábavy a nabídky chutného občerstvení jsme připravili také poradenský stan pro ty, kdo uvažují o nákupu kola vhodného mimo jiné do bikeparku. Odborníci zde budou mít k dispozici testovací kola k zapůjčení zdarma, ukázky ochranných pomůcek a předvedou také, jak probíhá základní servis kola,“ vyjmenovala místostarostka Kolmanová.

Park nabízí zejména hliněné a jílové překážky pro pumptrack s jízdním povrchem z mletého vápence, a to v různých úrovních složitosti. Dalšími součástmi revitalizace plochy byla úprava
či výsadba zeleně, vybudování zázemí pro občerstvení a sociální zařízení a realizace dvou platforem s vyhlídkami na dráhu či již zmiňovaných hřišť a mlatových cest. Samozřejmostí je také doplňkový mobiliář, jako jsou lavičky či odpadkové koše. Vstup do areálu je zdarma.

Podobna parku vychází z návrhu autorského týmu:
Ing. arch. Jan Šembera, Ing. arch. Kryštof Peřestý, Ing. Jan Pustějovský, Ph.D., Ing. arch. Jaroslav Vorlíček

Návrh vegetačních úprav:
Ing. Zuzana Bečvářová, Ing. Zuzana Čižmárová

Do návrhu jahodnického bikeparku jsme vstoupili s tématem propojení sportovní a rekreační funkce, kdy plochy pro rozvoj dovedností na kole bikerů prolínáme s cyklotrasou, vycházkovým okruhem, dětským hřištěm a vyhlídkami. Cílem je navrátit území nikoho místním a využít možnosti, které se kvůli hustému propletení inženýrskými sítěmi zdály nemožné,“ stojí ve zprávě autorského týmu.

Pro více informací:
Veronika Berná
Oddělení strategického plánování a komunikace
Tel.:  225 295 603, mobil: 605 222 238
E-mail: Veronika.Berna@praha14.cz

Zveřejněno: 31. 8. 2021