Život na Praze 14

DĚTI A MLÁDEŽ

Ve školce se slavilo

Ve středu 24.  říjen v MŠ Lehovec proběhla zábavně naučná hra věnovaná 100. výročí vzniku republiky. A bylo to opravdu výjimečné. Plnili jsme úkoly a dostávali za ně papírové klíče. Sedm splněných úkolů, sedm klíčů. Číslo sedm zde není náhodou, neboť tolik klíčů je potřeba k otevření korunní komory, kde je uložen náš národní poklad – korunovační klenoty. A opravdu, kdo splnil všechny úkoly, mohl si prohlédnout korunovační klenoty, které střežil samotný sv. Václav. Většina disciplín byla doplněna zajímavými informacemi z naší historie, a tak jsme si nejen hráli, ale spolu s rodiči a staršími sourozenci jsme se dozvěděli i mnoho zajímavého.

Připomněli jsme si prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, poznávali naší vlajku, dopídili jsme se, kde můžeme vidět dvouocasého lva a jak vlastně k druhému ocasu přišel, poznali jsme lípu, náš národní strom, a už víme, co je to fidlovačka. Statečně jsme se poprali s odemykáním sedmi klíčů, které byly naším posledním úkolem. Ale odměna stála za to. Mohli jsme si vyrobit svou královskou korunu a za drobný peníz si koupili perníčky v podobě klíče nebo našeho ducha školky Lehováčka a muffiny s malou českou vlaječkou.

Tato hra věnovaná naší republice je pouhým začátkem dalších neméně zajímavých akcí. V rámci projektu „Máme rádi naši zemi“ se budeme seznamovat s naší zemí a jejími krásami. V šatně každé třídy visí námi vyzdobená mapa České republiky, do které si zaznamenáváme místa, která navštěvujeme se školkou, rodiči, prarodiči nebo známými. V každé mapě je již nyní vyznačen Pražský hrad, na který se byli podívat naši předškoláci. Tyto mapy a výtvarná díla vztahující se k naší republice a Praze 14 budou v květnu příštího roku vystavena v atriu naší mateřské školy. Na jaře pak proběhne hra pro rodiče a děti zaměřená na poznávání nejbližšího okolí – tedy Prahy 14. Věříme, že hra bude mít stejný úspěch, jako ta, která proběhla v minulých dnech.

Kluci a holčičky z lehovecké Školičky

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...