Život na Praze 14

SPORT

Večerní svěrácká 10

Večerní svěrácká 10

První ročník Večerní svěrácké 10 přilákal v sobotu 6. června na Černém Mostě na start 146 běžců. Tropické teploty zmírnil podvečerní start a zázemí v partnerské Plechárně, která běžcům poskytla chladné útočiště. Vedro ale dokázalo závodníkům jinak příjemnou trať pořádně opepřit.

V hlavním závodě na deset kilometrů zvítězil Víťa Pavlišta z Pomalých kluků, který neměl soupeře. „Trať byla dost náročná, ale líbila se mi. Druhé kolo už jsem trochu vypustil, bolela mě noha a také vedro si vzalo své,“ řekl Pavlišta.  Letošní mistr republiky na maraton a půlmaraton doběhl v čase 34:43. Druhý skončil za 36:17 Petr Lohr závodící za Praha(Hypgarden), bronzovou příčku obsadil Jan Kopecký z Hvězdy SKP Pardubice časem 38:01. „S klukama ze Svěráku se znám z Liberce, navíc můj brácha David je něco jako přidružený člen, takže jsem přijel rád,“ okomentoval svou účast Pavlišta.

Mezi ženami zvítězila na hlavní trati Nataša Hnátková závodící za Libiš (46:40), na druhou příčku vystoupala Lenka Haramulová z Prahy 5 (47:16), třetí skončila Lucie Samlerová z AC Slovan Liberec v čase 48:58.

Zatímco v hlavním závodě se na start postavilo přes sto běžců, na poloviční trati vyběhlo 41 závodníků. Nejrychlejším mužem byl Jan Valášek ze Spartaku Praha 4 (17:59), druhý doběhl Tomáš Mach z týmu Ztělesněné zlo (18:43), na třetí příčce skončil italský běžec Davide Cretaro z DHL ITS Running Club (20:16).

Mezi ženami proběhla pětku nejrychleji Hana Kotlářová (24:42) z Liberce, druhá a třetí skončily běžkyně PSK Olympu Praha Rebeka Krčálová (26:15) a Žaneta Kohoutová (27:12).

Housle, pivo a svěráky

SK Svěrák pojal svůj první závod po svém – vedle samotného běhu se soustředil na doprovodný program a detaily. „Vlastní závod plánujeme už dva roky, pečlivě jsme zvažovali lokalitu i samotnou koncepci závodu. Věříme, že naše desítka, která je krosová a zároveň pár metrů od metra, si najde i v příštích ročnících alespoň tolik běžců jako letos,“ říká jeden z organizátorů Ondřej Píša.

Běžcům na trati v kritickém stoupání hrála naživo houslistka – členka oddílu. Každý předem přihlášený závodník získal kromě originální tašky s logem závodu také Večerní svěráckou 10° – pivo uvařené varnsdorfským pivovarem Kocour. V prostoru Plechárny se pak mohli běžci občerstvit palačinkami z Creperie na cestě a dopřát si točené pivo. Atmosféru afterparty dokreslila hudební produkce Jiřího Špičáka z Radia Wave. Absolutní vítěz zvedl nad hlavu unikátní trofej – zlatý svěrák z dílny Miroslava Sedláčka. Vítězové všech kategorií pak odcházeli obdarováni malými dřevěnými svěráčky od Radka Hodbodě.

——————–

Poděkování partnerům
Volnočasové centrum Plechárna
generální partner Decathlon Černý Most
partneři: ROYAL BAY, Knižní klub, Atex, Kocour pivovar Varnsdorf, ASEKOL, RUN magazín, Radio Wave

 ——————–

O SK Svěrák – Pražský běžecký klub vznikl v roce 2013. Aktuálně má 15 členů v takřka vyrovnaném poměru žen a mužů.  SK Svěrák trénuje Na Děkance. Hojně závodí jak v Česku, tak v zahraničí, zvláště „pouťáky“ v Praze a okolí patří mezi nejvyhledávanější klubové závody. V roce 2015 uspořádal oddíl první ročník Večerní svěrácké 10. Více o oddílu zde: www.sverak.sk

Zde naleznete fotogalerii ze závodu (autor Jiří Šeda).

Zde jsou ke stažení kompletní výsledky.

 

 

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...