Život na Praze 14

Zapojte se do kampaně Giving Tuesday a přispějte do sbírky

18.11.2024
Zapojte se do kampaně Giving Tuesday a přispějte do sbírky

Městská část Praha 14 ve spolupráci s významnými místními partnery celoročně organizuje řadu edukačních akcí, které spojuje jedno hlavní téma: udržitelný rozvoj. Předvánoční čas bývá obdobím dobrých skutků a splněných přání, proto se letos poprvé chceme zapojit i do kampaně Giving Tuesday formou veřejné sbírky teplého prádla a vánočního cukroví pro lidi bez domova. Distribuci sebraných věcí potřebným zajistí Terénní program Křižovatka, registrované sociální služby Neposeda, z.ú.

Giving Tuesday, tedy Světový den štědrosti a dobrých skutků, se slaví od roku 2012, vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupní horečce Black Friday. V tento den se stovky milionů lidí napříč kontinenty spojí, aby inspirovaly ke štědrosti a konaly dobro. Udělejte společně s námi nejen na Giving Tuesday něco dobrého. Každý dobrý skutek a projev štědrosti se počítá.

Konkrétní možnosti, jak se zapojit s Prahou 14:

VEŘEJNÁ SBÍRKA TEPLÉHO PRÁDLA A VÁNOČNÍHO CUKROVÍ PRO LIDI BEZ DOMOVA JAKO SOUČÁST KAMPANĚ GIVING TUESDAY S PRAHOU 14 PROBĚHNE 3. 12. 2024: 

Hodilo by se:

  • nepoužité spodní prádlo, ponožky, punčochy
  • šály, čepice, rukavice, nákrčníky
  • drobnosti proti zimě (termoska, termohrnek, ohříváček do bot…)
  • cukroví, konzervy, trvanlivé potraviny (v originálním balení, s neprošlým datem spotřeby)

Sběrná místa:

  • DDM Praha 9
    Pobočka Kardašovská (Kardašovská 626/5), Praha 14 – Hloubětín
    Vstupní vestibul
    Od 14 do 17 hodin
  • DDM Praha 9
    Pobočka Černý most (Generála Janouška 1060/2), Praha 14 – Černý Most
    Vstupní vestibul
    Od 8 do 17:30 hodin
  • Volnočasové centrum H55 
    Kavárna (Hloubětínská 1138/5), Praha 14 – Hloubětín
    Od 13 do 18 hodin

Pomoci můžete i sdílením této události přátelům a známým nebo se nechte inspirovat na webových stránkách kampaně a zapojte se s vlastním nápademGiving Tuesday propojuje a inspiruje lidi všech národností, náboženství a komunit k dobrým skutkům.

Děkujeme.

 

Předešlé aktuality

Praha 14 získala ocenění za rekonstrukci domova seniorů

Městská část Praha 14 uspěla v letošním ročníku soutěže Stavba roku hlavního města Prahy 2025. Za rekonstrukci domova seniorů v ulici Bojčenkova obdržela cenu za architektonické a dispoziční řešení stavby s mimořádným sociálním významem pro Prahu. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pondělí 22. června 2026 během galavečera ve Fantově sále historické budovy Hlavního nádraží v Praze. Ocenění převzala místostarostka MČ Praha 14 paní Mária Ševčíková. Rekonstrukce domova seniorů představuje příklad kvalitní obnovy veřejné stavby, která výrazně zlepšuje podmínky pro život starších obyvatel. V architektuře obecně znamená rekonstrukce nejen obnovu stavebního objektu, ale také jeho přizpůsobení současným potřebám a standardům. Právě

Zveřejněno: 24.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Seminář pro podnikatele: Moderní přístup k řízení firmy

Dne 15. června 2026 se v komunitním centru H55 na Praze 14 uskutečnil odborný seminář „Moderní přístup k řízení firmy“, který městská část uspořádala ve spolupráci s CzechInvestem a partnery Deloitte a Změna k lepšímu. Akce byla součástí naplňování dlouhodobé koncepce Podpora podnikání a proběhla v rámci ESG Roadshow. Seminář zaznamenal velký zájem – sál byl zcela zaplněn podnikateli z Prahy 14 i okolí. Program se zaměřil na legislativu ESG, nefinanční reporting a praktické zavádění ESG principů do firem. Nechyběly ani příklady dobré praxe, například zkušenosti společnosti Coca-Cola HBC či řešení z oblasti cirkulární ekonomiky. Součástí semináře byla i diskuze, která

Zveřejněno: 23.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Centrální evidence psů startuje. Co musí udělat majitelé psů?

Úřad městské části Praha 14 si dovoluje informovat majitele psů, že se od 1. července 2026 v České republice spouští Centrální evidence psů (CEP) – jediný oficiální registr psů zřízený veterinárním zákonem. Nově už nebude stačit samotné očipování psa. Zákonnou povinnost majitel splní teprve registrací v systému CEP. Údaje do systému zapisuje veterinární lékař, a to pouze na žádost chovatele. Starší psy je třeba zaevidovat nejpozději při nejbližším přeočkování proti vzteklině, štěňata musí být do systému zavedena ještě před předáním novému chovateli. CEP by měla kromě shromažďování základních údajů o psech a jejich chovatelích také pomoci při dohledání ztracených psů. Bližší informace

Zveřejněno: 22.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Rekonstrukce Kbelské odstartuje 2. července

Pětačtyřicet dní. Tak dlouho bude trvat letní fáze rekonstrukce ulice Kbelská – jedné z nejfrekventovanějších dopravních tepen v metropoli, která představuje spojnici mezi dálnicí D8 a dálnicemi D10 a D11. Řidiče z Prahy 14 v souvislosti s touto akcí nepotrápí ani tak objížďky, jako spíš předpokládané dlouhé kolony na okolních, i jindy značně vytížených, komunikacích. Zejména v prvních a v závěrečných dnech rekonstrukce je pak třeba počítat se stovkami velkých nákladních vozidel, která budou přes čtrnáctku převážet tuny zeminy a stavebního materiálu. Investorem rekonstrukce je její správce – Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) – která letos naváže na

Zveřejněno: 21.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Vodácký kurz septimy B

Na konci května naše třída 7.B vyměnila školní lavice za kánoe a vydala se na několikadenní plavbu po Vltavě z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Cílem bylo splout řeku, užít si pár dní v přírodě a pokud možno se neutopit hned první den. První kilometry ukázaly, že mezi námi jsou jak zkušení vodáci, tak lidé, kteří byli na vodě poprvé. Některé posádky projížděly jezy s klidem, zatímco jiné si řekly, že Vltavu poznají, z čistě vědeckých důvodů, opravdu zblízka, a pravidelně prozkoumávali dno řeky. Po doplutí do kempů obvykle následoval druhý sportovní program dne. Hrálo se frisbee, spikeball i

Zveřejněno: 19.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek

Děti z MŠ Obláček navštívily knihovnu

Děti ze třídy Pravěk z MŠ Obláček navštívily místní knihovnu, kde pro ně byl připraven zajímavý program na téma „Jak vznikla kniha“. Během setkání si vyslechly poutavý příběh „Kniha – kdysi jsem byla strom“, díky kterému se dozvěděly, jaká cesta vede od stromu až ke knize. Poté si děti vyzkoušely práci malých spisovatelů a ilustrátorů. Z papíru si vytvořily vlastní malou knížku a do ní nakreslily svůj vymyšlený příběh. Každá knížka byla jedinečná a plná dětské fantazie. Na závěr měly děti možnost prohlédnout si knihy v knihovně, listovat v nich a objevovat jejich kouzelný svět. Návštěva knihovny byla pro všechny příjemným a inspirativním

Zveřejněno: 19.6.2026
Pokračovat na článekPokračovat na článek
Další aktualityDalší aktuality