Život na Praze 14

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Zažít alej jinak

Jaro začíná v říjnu

Co je to za podivnost, řekl by si člověk neznalý zahradního tajemství. A přesto je to tak. Pokud chceme na jaře obdivovat krásně rozkvetlé jarní cibuloviny – tulipány, narcisy či hyacinty, je třeba je zasadit právě v podzimních měsících.

Tento den D v Hostavické aleji nastal právě 16. října 2019. Počítaje první sousedské sázení v menším počtu iniciátorů, v osobách Petry Junkové a Kamily Šlechtové, které se rozhodly v loni přizvat své širší okolí, šlo již o třetí sázecí akci. Ano, Hostavické cibulkování je už dobře zajetou tradicí pro ty, kteří chtějí ZAŽÍT ALEJ JINAK. Tentokrát se po páté hodině sešlo na patnáct dobrovolníků, kteří přinesli cibulky z vlastních zdrojů nebo je pořídili „za své“. Byla také připravena káva, čaj a domácí sladké pečení. Než jsme se všichni sešli, seznámili jsme se právě u dobré kávy. Pak, vyzbrojeni rýči, lopatkami a cibulkami, vyrazili do aleje. Letos jsme to vzali z opačného konce tak, abychom se květy mohli na jaře těšit záhy po vystoupení z vlaku.

Každý rok je jiný. Letos se sešla převážně dámská parta, zato však všech věkových kategorií – malé slečny, maminky i babičky. Kluci zahradníci byli jen dva, zato velmi znalí rostlinného světa, i práce s nářadím. Sázelo se zvesela, byl čas také „podebatit“ a poznat vzdálenější sousedy. Práce šla rychle od ruky a brzy nebylo co sázet. Do setmění jsme byli hotovi.

Autor: Ing. Kateřina Štrossová, Hostavice, Praha 14

Napsat komentář



Loading Facebook Comments ...