Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Změna v objížďkách

Pozor změna! Hlavní město Praha (Technická správa komunikací hl. m Prahy) bude od pondělí 10. dubna 2017 rekonstruovat ulici Českobrodská v úseku od areálu Coca-Coly po křižovatku s Broumarskou. Oprava (frézování) se bude týkat přímo i samotné křižovatky, která bude pro automobilový provoz (vyjma MHD, jejíž současný provoz zůstane zachován) uzavřena. Posun v rekonstrukci znamená i změnu objízdných tras. Změnu platnou od pondělí 10. března 2017 naleznete níže. Od pondělí 10. dubna 6 hodin ráno bude zároveň otevřen již opravený úsek od Lomnické po odbočku do Coca-Coly (POZOR – POUZE VE SMĚRU OD DOLNÍCH POČERNIC).

Objízdné trasy platné od 10. dubna 2017

Trasa z Hostavic a Jahodnice přes Dolní Počernice do:

Kyjí

V Dolních Počernicích zahnout na semaforu do ulice Národních hrdinů, pokračovat rovně ulicí Ústřední, ve Štěrboholech odbočit doprava do ulice Nedokončená a dále pokračovat přes ul. Objízdná do Průmyslové, v Průmyslové využít sjezd na Kyje, dále pokračovat do Rožmberské a do Broumarské.

Hloubětína

V Dolních Počernicích zahnout na semaforu do ulice Národních hrdinů, pokračovat rovně ulicí Ústřední, ve Štěrboholech odbočit doprava do ulice Nedokončená a dále pokračovat přes ul. Objízdná do Průmyslové, z ní odbočit do Poděbradské, případně Kolbenovy.

Trasa z Hostavic a Jahodnice přes Dolní Počernice do Hloubětína, centra města, Hostivaře, případně na Jižní spojku:

V Dolních Počernicích v ul. Národních hrdinů zahnout doprava na nájezd na Štěrboholskou spojku.

Trasa z Hostavic a Jahodnice přes Dolní Počernice na Černý Most a Horní Počernice:

Po Českobrodské jet směrem na Běchovice, před Běchovicemi zahnout doprava na Pražský okruh.

MAPA OBJÍZDNÝCH TRAS

 


DISKUZE K ČLÁNKU

60 komentářů k “Změna v objížďkách”


 1. hbhb napsal:

  Tak doufam ze se pan starosta nebo pani Pickova zajeli dnes podivat na dopravu z Hostavic pres objizdnou trasu…..hlavne ze lidi z Hodejovske maji klid…

 2. hbhb napsal:

  Opravdu nechate kvuli par lidem v hodejovske terorizovat stovky lidi bydlicich v dp, hostavicich a jahodnici a z nasich dani placeneho policajta obracet lidi vezouci deti do skol misto aby delal neco uzitecneho?

 3. vchrobok napsal:

  můžete laskavě zprůjezdnit hodějovskou aspoň ráno! situace dnes opravdu šílená, věřím, že se tu strhne lavina příspěvků, jen co se lidé vyhrabou z ucpané nedokončené, objízdné, průmyslové apod. (což bude za několik hodin, dle dnešního stavu)! tohle je do nebe volající, opravdu!! prosím nějakou kompetentní osobu, aby se vyjádřila, jak hodlá řešit to, co dnes ráno nastalo!!!!
  to není o tom, že to nejde, je rozdíl nejdeXnechciXneumím!!!! ted ještzě schází, aby se zavřela rožmberská, která dnes taky zažila krásné chvíle – tak čekám, že se občané rožmberské dohodnou, aby jejich ulice byla zavřena a my do školek budeme děti vozit asi helikoptérou mětské části, nebo už nevím! podotýkám, že bych ráda jezdila i mhd klidně, kdyby nebyl zrušen přímý autobus na metro!!! 224 zrušena bez náhrady – to taky vymýšlel kdo??

 4. aaaa napsal:

  Dnes cesta z Dolních Počernic na Rajskou zahradu 1 hodina a 5 minut. To jste vyhlásili válku řidičům? Nebo jste tam již všichni ztratili poslední zbytky rozumu? Naprosto souhlasím s hbhb. Nemůžete aspoň tu jednosměrku v Hodějovské obrátit, aby se vyřešila ranní špička?

 5. priba napsal:

  Musím se přidat ke kritice. Rekonstrukce Českobrodské trvá neúměrně dlouho. Vyfrézovat a vyasfaltovat 800m komunikace nemůže trvat měsíc. Na stavbě se většinou nic neděje. Navíc jste uzavřeli Hodějovskou, která byla jedinou objízdnou trasou pro obyvatele Jahodnice. Místo cesty na 10 minut 2 kilometry jste nahnali lidi do 8 kilometrové objízdní trasy, která okamžitě zkolabovala. Ranní rozvoz dětí do školy se protáhl na více jak 3/4 hodiny v kolonách. Toto je absolutní diletanství obou dopravy a selhání vedení. Místo toho, aby jste podnikli nějaké koky k zprůjezdnění objízdní trasy (stačilo by v úzkém hrdle Hodějovské zakázat stání po dobu oprav), tak jste ji uzavřeli. Personál školy ráno ještě půl hodiny po začátku výuky postával u hlavních dveří, aby vpustili do školy pozdě příchozí, kterých bylo hodně. Snažíte se sabotovat dopravu a výuku ve školách? Doufám, že za toto ponese někdo odpovědnost, ikdyž o tom dost pochybuju, protože neschopní úředníci se navzájem kryjí.

  • larax napsal:

   Dobrý den, není lepší ty 2 km jít pěšky? Svižnou chůzí je to 20 min.

   • vchrobok napsal:

    no s dvěma dětma, z nichž mladší jde do jeslí a sotva jde, opravdu ne…kočárek ve školce nechat nemůžu /prý nařízení mětské části – kvůli možnému úrazu/ – ono je to všechno se vším, když se zruší kvůli opravě i autobus na metro, tak je to pak těžké

   • priba napsal:

    Skutečně nebylo. Jednoho musím dostat do školy. Pak pokračuji do školky s druhým, pak vysazuji na metru třetí a pokračuju do práce. Nemůžu si dovolit přijet každý den do práce o hodinu později a pak zas odpoledne jít o další hodinu z práce dřív, abych je stihl zas vyzvednout. Každý den 2 hodiny nepracovat si může dovolit leda tak neschopný státní úředník. My ostatní musíme taky pracovat, aby měli úředníci na platy.

    • larax napsal:

     V případě malých dětí to samozřejmě chápu, ale když vidím, kdo sedí v těch autech, tak myslím, že jste s dětmi (resp. s více lidmi vůbec) čestná výjimka. V tom je ten problém, kdyby jel autem jen ten, kdo to opravu potřebuje, tak by se dalo v klidu jezdit Hodějovskou. Ale nikdo nechce slevit ze svého pohodlí. Pro ty kritizované úředníky je to pak neřešitelné. Opravit se to musí a přemostit to nejde. Taky mě ta uzavírka komplikuje život (bydlím na Jahodnici), ale jsem rád, že se do místní infrastruktury investuje. Kdyby na to magistrát kašlal, tak se také nezavděčí. Musíme to těch 14 dní ještě vydržet.

  • aaaa napsal:

   V tomto případě se musím úředníků zastat. To není jejich rozhodnutí. Odpovědná osoba se jmenuje Ilona Picková, zástupkyně starosty za Stranu zelených.

 6. lenkados napsal:

  Můžete , prosím , otevřít Hodějovickou alespoň během poslední etapy? Uzavřením křižovatky se situace stala neúnosnou, tady rozhodně nejde o minuty, jak píšete, nejen, že se cesta neúměrně prodloužila , ale objízdné trasy jsou ucpané.

  Odjezd školní autobusu z Hostavic přes Vaše sliby stále nebyl posunut, opakuji, že příjezd v 7:45, v reálu spíše 7:47 do Hloubětína je pozdě. Dětem zbývá do ZŠ Hloubětínská absolvovat ještě kus cesty s aktovkami na zádech.

  A musí být křižovatka Broumarská uzavřená po celou dobu třetí etapy, nelze ji zrekonstuovat přednostně?

  Prosím přijďte alespoň nyní na 14 dní se vstřícným řešením k obyvatelům Hostavic, kde jste školu nesmyslně zrušili a zprovozněte Hodějovickou v obou směrech.

  • larax napsal:

   Ty značky v Hodějovské jsou tam spíš na ozdobu. V neděli večer jsem tam potkal pět aut v protisměru. Na bezpečí to moc nepřidá, spíš naopak. Ideální by bylo směr měnit světelnou signalizací. Ráno do centra, odpoledne z centra, ale to by asi bylo dost komplikované. Nikoli technicky, ale lidi by v tom měli zmatek.

   • priba napsal:

    Proč by to bylo nebezpečné? Dosud tam auta obousměrně jezdila a žádný problém to nebyl. Semafory jsou pro úředníka neřešitelný problém. Dopravu mohou řídit strážníci MP. Stejně jich tam každí ráno několik postává a hlídají. Stačilo by ráno na jednu hodinu směr Hodějovské otočit a umožnit lidem dostat děti do školy.

    • vchrobok napsal:

     přesně tak, od 7 do 9 hod otevřete hodějovskou ve směru do kyjí a je to. zákaz vjezdu si tam klidně nechte, pouze policie by na tuto dobu pro místní přivřela oko…to snad takový problém není! opravdu mi přijde, že si na městské části hrajou nějakou hru s názvem jak co nejlépe zabarikádovat hostavice!
     další možnost – úsek ke coca-cole je už opraven – nechte z boku průjezdný jeden úzký pruh do broumarské, a hostavičtí/jahodničtí mohou ráno v pohodě projet…stejně neopravujete celou křižovatku najednou!

    • larax napsal:

     Nebezpečné je, když jedete v nepřehledné jednosměrce a proti vám vyjede auto v protisměru. Když tam jednosměrka není, tak auto v protisměru očekáváte a jedete opatrněji. Takže dle mého názoru zjednosměrnění Hodějovské na bezpečí nepřidalo, když není dodržováno. Spíš naopak. Asi by nejjednodušší bylo postavit ve špičce do esíčka strážníka a nechat jí obousměrnou a cedulí „jen pro dopravní obsluhu“ alespoň trochu regulovat tranzit (taky by to ale většina řidičů nerespektovala)

     • priba napsal:

      Ten úsek, který je teď jednosměrný je naprosto přehledný a protijedoucí auto je vidět už z dálky 😉 Jednosmerka není až nahoru k tomu esíčku, ale jen k tomu mostku přes potok.

 7. behounkova napsal:

  Dobrý den, přidávám se k diskuzi. Bydlím v Hostavicích a dnes ráno jsem zažila šílenou cestu od nás na Černý Most, kde jsme v 8 hod. měli být s dítětem na logopedii. Z Hostavic jsem vyjela v 7:25 a na Černý Most přes Nedokončenou ulici, kde to tímto směrem prostě stálo, a pak jsem chytla další kolonu v Broumarské ulici. Cesta mi trvala přes 40 minut! Jižní spojka také stala, takže tuto alternativu jsem opravdu nezvolila.
  Můžete, prosím, oboustranně zprůjezdnit hodějovskou aspoň ráno! Je to jediná rozumná cesta z Hostavic tímto směrem. Situace dnes byla děsivá!!!! Přidávám se k návrhům výše, prosím, přijďte alespoň nyní na 14 dní se vstřícným řešením k obyvatelům Hostavic, kde jste školu nesmyslně zrušili a zprovozněte Hodějovickou v obou směrech. Děkuji.

  • larax napsal:

   Na Černý Most doporučuji jet druhou stranou, tj. na Běchovice a u Hyundaje najet na okruh a kolem IKEA na Čerňák.

   • vchrobok napsal:

    bohužel kolem ikea se k sídlišti černý most (a tedy školkám/školám) nedostanete – musí se pak projet resp. dvakrát podjet chlumecká ulice (jednou směrem ke scontu a podruhé znovu zpět za makrem pod chlumeckou) – kolem ikei a obchodního centra černý most totiž nelze na sídliště zajet. dostanete se tak do další zácpy s lidmi, kteří do prahy přijíždějí po d11, a těch taky málo není..tato cesta zkoušena minulý týden.

    další eventualita je přes horní počernice, kde opět problém dostat se z horních počernic na chlumeckou ulici /u benziny jsou dlouhé zácpy/ – a na sídliště je opět nutno chlumeckou ulici podjíždět a kličkovat.

 8. behounkova napsal:

  Dobrý den, Vaše rada jet přes jižní spojku v ranní špičče opravdu není řešením. Pokud jste tam dnes jela (a de facto kdykoliv ráno), a jak jsem již psala, stála v obou směrech kvůli dopravní nehodě. Naše část je prostě odříznuta a já tímto městskou část žádám o zprovoznění Hodějovické v obou směrech. Nejlépe od zítřejšího dne. Je to mnohem bezpečnější než jet objížďkami. Předem velice děkuji.

 9. Městská část Praha 14 napsal:

  Dobrý den, rádi bychom zde napsali něco, co by všechny potěšilo a všem se zároveň zavděčilo, ale bohužel, nemůžeme. Uvědomujeme si, že dopravní situace je pro řidiče obtížná (ostatně, obsence odpovídajících objízdných tras byla jedním z důvodů, proč hlavní město rekonstrukci Českobrodské tak dlouho odkládalo), ale jsme na hranicích možného. Na základě informací od Ing. Ilony Pickové Hodějovskou za současné situace nelze zobousměrnit ani směr jednosměrky otočit. Už z toho důvodu, že by v této ulici došlo k úplně stejnému dopravnímu kolapsu, jako bylo dnes ráno okolo. Prosíme o trpělivost. Práce probíhají i o víkendu, TSK hl. m. Prahy se je snaží maximálně urychlit. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

  • priba napsal:

   Situace není obtížná. To je eufemismus. Doprava dnes absolutně zkolabovala a to vinou neschopnosti vedení Prahy 14.
   Tvrzení, že Hodějovskou nelze zprůjezdnit, protože by došlo ke stejnému kolapsu je nesmysl. A to že tam ta ulice je a naprosto nevyužitá a prázdná, protože se tudy nesmí jezdit je dobé k čemu? Je jasné, že by se tudy také popojíždělo, ale kolony v obou ulicích by byli menší, než když se jezdí jen jednou a druhá je prázdná. A je rozdíl, když jedete 2km a kousíček si postojíte, než když to objíždíte 8km a skončíte postupně ve třech zácpách.
   Tady došlo k celé řadě chyb na radnici a neschopní úředníci jsou schovaní pod anonymním účtem.
   Už jen samotná doba rekonstrukce kousíčku silnice, kde nedochází k žádným pracím pod vozovkou a postřehl jsem jen frézování a pokládku asfaltu, je absolutně neúměrná. Toto se běžně dělá za pár dní a ne 6 týdnů. Samotná křižovatka mohla být hotová za víkend. Toto celé působí dojmem umělého natahování prací a rozpočtu a korupcí a na magistrátu. Do toho absolutní neschopnost osazenstva magistrátu nejenom zřídit objízdnou trasu, ale naopak jejím uzavřením. Nemusím snad vysvětlovat, že takto neschopný management nehodlám podporovat ve volbách.

  • vchrobok napsal:

   Ráda bych se dotázala přímo pí. Pickové, proč nelze otočit zjednosměrnění Hodějovské….očividně Praha 14 jedná proti vůli občanů, nacházejících se v dané lokalitě, a argumentuje stále stejnými, nesmyslnými i protiřečícími si argumenty – viz např. argument, že zjednosměrnění Hodějovské v opačném směru brání současná objízdná trasa, kdy by se muselo čekat před odbočením doleva – no toto při uzavření celé křižovatky rozhodně není problém. Občané Rožmberské musí být nadšeni řešením městské části.

  • aaaa napsal:

   Jen tak na okraj: Udělat zástupkyni Strany zelených odpovědnou za dopravu je asi takové, jako udělat kozla zahradníkem. Bohužel, načervenalí ekoteroristé znají jediné univerzální řešení: omezit motoristy a zakázat jim všechno možné.

  • jahodnicee napsal:

   PROSÍM VÁS, KDY A KDE SE O VÍKENDU PRACUJE? CHODÍM SE DÍVAT A O VÍKENDU JSEM TEDY NA PRACOVNÍKA NA SILNICI JEŠTĚ NENARAZILA. DĚLÁTE SI Z NÁS OPRAVDU LEGRACI??? PROCHÁZÍME SE S DĚTMA STŘEDEM SILNICE A OPRAVDU TAM NIKDO NENÍ (KROM CYKLISTŮ A SEM TAM CHODCE)

 10. priba napsal:

  Toto je důsledek zvrhlé mantry dopravních expertů, že pokud někde kolabuje dopravní situace, tak je třeba řidičům cestu znepříjemnit tak, aby si to rozmysleli a radši vůbec nejeli. Nepochybuji, že vaše tvrdohlavé odmítání zprůjezdnění Hodějovské je úmyslná zvůle.

 11. kpicq napsal:

  Dobrý den,

  Jako jeden z argumentů směru jednosměrky v Hodějovské (byl uveden v diskuzi https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/zjednosmerneni-hodejovske/) následující – Oddělení komunikace napsal: 22.3.2017 (9:48) Dobrý den,
  doplňujeme vyjádření k tomu, proč je směr úpravy (zjednosměrnění) vedený tak, jak je. Řidiči v současnosti na objízdné trase odbočují z ulice Národních hrdinů do Nedokončené vpravo – mají přednost. V okamžiku, kdy by objízdná trasa byla vedena obráceně, řidiči by museli při odbočení doleva přednost dávat. Znamenalo by to že, že se cestování oproti stávajícímu stavu ještě prodlouží.

  Nyní, dle aktuálních objízdných tras, tedy není dost dobře možné se z Hostavic dostat do kyji přes Nedokončenou, resp. z Nedokončené ulice projet křižovatkou, musí se přes Rožmberskou, viz vyjádření na FB P. Hukal (https://www.facebook.com/ceskobrodskapraha14/posts/1864352543831507?comment_id=1864796937120401&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R0%22%7D) takže již nejde o 10 min objížďku, ale mnohem delší.

  Logika směru jednosměrky Hodějovické je teda s ohledem na nové objížďky silně nalomena. Výsledkem této logiky by teda nyní mělo být obrácení jednosměrky v Hodějovské, resp. k němu mělo dojít automaticky dnešního dne s účinností nových objížděk.

  Dále jak jsem již několikrát psala, chápu potřebu opravy Českobrodské, chápu rovněž, že není 100% v gesci MČ, ale není skutečně akceptovatelné, aby se několika metrový úsek (mělo by to být cca 800 m) opravoval déle než měsíc a to s tím, že je celá oblast neprůjezdná. V zahraničí nebo při opravě dálnic je zvykem zavřít vždy pouze jednu stranu silnice tak, aby silnice, i když omezeně, zůstala průjezdná. Věřím teda, že až se na silnicích MČ14 budou do budoucna plánovat další opravy, které jsou samozřejmě žádané a vítané, bude vedení a kompetentní osoby za MČ pamatovat na nešťastně zorganizovanou opravu Českobrodské a intenzivně působit tak, aby při budoucích opravách nebyla celá silnice neprůjezdně uzavřena.

  Předem děkuji za potvrzení, kdy bude Hodějovská opět otevřena.

 12. lenkados napsal:

  Takto to vypadalo na výjezdu z Hostavic dnes ve 13:30 , ani si nechci představovat, jak to tam bude vypadat ráno, možná až bude kolona stát až do Pilské , tak experti usoudí, že by možná Hodějovickou šlo na 14 dní zprůjezdnit, jako tomu bylo odjakživa..
  Minimálně semafory by snad seřídit šlo, ne?

 13. lenkados napsal:

  výjezd z Hostavic, zde teprve vznikají „krizové situace“, když na semaforu svítí stále červená a řidiči začínají kolonu předjíždět a otáčet se

 14. lenkados napsal:

  výjezd z Hostavic, zde teprve vznikají „krizové situace“, když na semaforu svítí stále červená a řidiči začínají kolonu předjíždět a otáčet se..

 15. behounkova napsal:

  Situace je opravdu vyhrocená. Nejen semafory při výjezdu z Hostavic, ale hlavně NE-logika směru jednosměrky Hodějovické vzhledem k nové objízdné trase od 10.4. je silně nalomena. ŽÁDÁM o zoubosměrnění Hodějovicé ulice s platností od 11. 4. 2017. Nebo alespoň o informaci, jak tuto situaci bude Praha 14 řešit. Děkuji.

 16. Městská část Praha 14 napsal:

  Dobrý den, zítra (v úterý ráno) bude Rada městské části na svém mimořádném jednání projednávat možná dopravní opatření. O výsledcích Vás budeme obratem informovat. Stav semaforu (stále svítící červená) nyní prověřuje Odbor dopravy a životního prostředí. Prosíme o trpělivost. Dáme vědět hned, jak budeme znát bližší informace. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

  • priba napsal:

   Ano. Neschopné vedení, které opravuje 800m silnice měsíc a půl má na všechno času dost a zasedne až zítra, aby podiskutovalo o překvapivé situaci, že doprava může zkolabovat, když uzavřou hlavní silnici i objízdnou trasu. Pokud někdo z nich náhodou dojíždí ze stejného směru, tak ho jistě hlídka městapa, která zevluje v počtu několika jedinců u té nesmyslné jednosměrky v Hodějovské každé ráno jistě pustí. Ostatní plebs, který vydělává na vaše mzdy si postojí 3/4 hodiny v kolonách. Děkujeme. Vaši NEvoliči.

   • Městská část Praha 14 napsal:

    Dobrý den, Českobrodskou neopravuje městské část Praha 14, ale hlavní město Praha (respektive Technická správa komunikací hl. m. Prahy). O tom, že se budou od pondělka měnit objízdné trasy, se MČ dozvěděla v pátek odpoledne (po té, co sama oslovila investora s dotazem, zda jsou k rekonstrukci Českobrodské dostupné nové aktuální informace. Investor Prahu 14 sám aktivně neinformoval).

    Délka rekonstrukce je plánovaná s ohledem na závažnost stavu vozovky. Podrobnosti (respektive vyjádření TSK hl. m. Prahy) jsme zveřejňovali i ve Čtrnáctce. Odkaz na článek v dubnovém vydání (číslo vyšlo na začátku dubna) zde: https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/wp-content/uploads/sites/4/2017/03/%C4%8Ceskobordsk%C3%A1-v-dubnov%C3%A9-%C4%8Ctrn%C3%A1ctce.pdf

    Po zítřejším mimořádném jednání Rady městské části Vás budeme informovat. Zkuste to, prosím, vydržet. Rekonstrukce Českobrodské byla nevyhutelná a i když to teď tak asi vnímá málokdo, nakonec za nový opravený povrch této důležité komunikace budeme rádi všichni (nebo skoro všichni). Děkujeme za Vaše pochopení a trpělivost. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

 17. priba napsal:

  Takto to dopadá, když se místo zkvalitňování infrastruktury zelení ekofašisté zaměřují jen na její omezování, kterému říkají „zklidňování“. Místo toho, aby se budovali nové propoje – například z Jahodnice z okolí ulic Stružná-Lomnická na ulici Nedokončená, což by umožnilo vyjet z oblasti také jinudy, než jedinou silnicí, tak silnice rušíte. Není tajemství, že Hodějovskou chcete do budoucna „zklidnit“ trvale.

 18. Městská část Praha 14 napsal:

  Na základě podnětů od Vás jsme urgovali opravu semaforů. V tuto chvíli je na cestě (nebo již na místě) opravář. Do doby, než dá semafor do pořádku, bude situaci na místě řídit policie. Děkujeme. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

 19. lenkados napsal:

  Nechapu, proc se mestska cast svymi vyjadrenimi stavi do pozice „ja nic, ja muzikant“. Ziniciovali jste zjednosmerneni Hodejovicke, tak stejne tak ji laskave opet zprujezdnete obema smery. Tady nejde o to to vydrzet, ona jaksi kdyz všechny objizdne trasy stoji a neni kudy a jak vcas dovezt deti do skol, tak clovek pri nejlepsi vuli prestava chapat..

  • Městská část Praha 14 napsal:

   K zjednosměrnění Hodějovské došlo dle dřívějších vyjádření pí Ing. Pickové na základě podnětů občanů a kvůli tomu, že v souvislosti s opravou Českobrodské vznikaly v tomto místě nebezpečné situace. Ale to už v diskuzích zaznělo mnohokrát. Každopádně, jak jsme uvedli výše, zítra se dopravní situací bude zabývat Rada městské části a my pak hned dáme vědět, na jakých opatřeních se usnesla. Děkujeme. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

   • priba napsal:

    Za vůli a podněty občanů lze schovat cokoliv. Stejně jako všude neustále čteme, jak obyvatelé doslova škemrají zastupitele o zavedení parkovacích zon atd. Samozřejmě je to lež. Kolik takových podnětů a žádostí o uzavření Hodějovské jste dostali? Vždyť tam bydlí u silnice v té zatáčce maximálně pár desítek lidí. Mohli vám přijít tak maximálně jednotky emailů a na základě toho jste odstřihli od města tisíce obyvatel Hostavic a Jahodnice. Porovnáváte absolutně neporovnatelné a je to jen alibismus jak si obhájit špatné rozhodnutí. Stačilo nahoře v esíčku a kousek pod ním v tom úzkém místě zakázat stání, zakázat tam vjezd nad 3.5 tuny, pokud tam není a bylo by hotovo. Pokud už trváte na jednosměrce, tak jste ji bez pochyb udělali na špatnou stranu. Výmluva o dávání přednosti je nesmysl. Stejně to tam každé ráno stálo už dříve a průjezd křižovatkou tam spíše než na pravidlech přednosti funguje na dohodě řidičů a ti dva strážníci co tam každé ráno stojí tam na to vždy jen koukali.
    V podstatě od vás nic nechceme. Jen nám dejte už pokoj, přestaňte šikanovat řidiče, odvezte si své nesmyslné značky a ty strážníky si odvezte také – nohou někde zírat na přechod, jako ostatní. Situaci jste jen zhoršili a ničemu jste nepomohli. My už si poradíme sami, stačí, když nám nebudete házet klacky pod nohy.

 20. japa napsal:

  Přidávám i své rozhořčení a okamžitě žádám obousměrný provoz Hodějovské. Minulý čtvrtek dopoledne 1. výjezd z Hostavic přes Štěrboholy – zubař na Lehovci, v 14.00 2. výjezd – vyzvednutí dcery z družiny na Chvaletické, pak večer 3. výjezd přes Štěrboholy směr Chvaletická třídní schůzky – šílené!!! Hodějovská mezitím prázdná…
  A k dnešku škoda slov, to nejde ani popsat – vrchol vrcholovatý! Přes Průmyslovou strach a hrůza a jen tak si to z kratochvíle pár krát za den střihnout kolem CČM, to snad nemyslíte vážně!!! Minulý týden ve středu stál kolem 14. hodiny městský policajt 2 m od značky zákazu v Hodějovské, seděl na motorce, klidně a dlouze telefonoval (moje provokativní přítomnost ho nerušila), auta vesele jezdila oběma směry. Zastavila jsem a ptala se, jestli je tam značka jenom pro forma, nebo je vjezd „na pokutu“, a co tam vlastně dělá (když nic nedělá), a co dělají jeho kolegové na pumpě u Billy v Počernicích (prý drží hlídku a kontrolují, aby do zákazu nešli kamiony)… Bez komentáře.

 21. hbhb napsal:

  Predpokladam ze pani Pickova nebo nekdo z jejich blizkych bydli v Hodejovske jinak si to neumim vysvetlit. Jeste ze mame pravidelne volby….zajimalo by me jestli by mela ona nebo starosta prijit za nami do Hostavic osobne…

 22. hbhb napsal:

  A souhlasim s predchozim komentarem ze udelat nekoho ze strany fanatickych zelenych zodpovednym za dopravu je vysmech. Ja myslim ze pokud je az tak potreba chranit klid obyvatel v hodejovske tak by snad bylo radsi lepsi pri prujezdu opacnym smerem poradne zatroubit aby clovek upozornil pripadne auto jedouci v protismeru na nebezpeci…omlouvam se, ale racionalnimi argumenty jsem to uz zkousel nekolik tydnu.

 23. obcanprahy141 napsal:

  Dnesni rano byla zas dost silena cesta do skoly do Hloubetina-40min.popojizdeni zacalo v Dol.Pocernicich a az k Prumyslove-ta stala,pak posouvani v Kyjich.
  Otevrete prosim vas Hodejovskou aspon rano na vyjezd ven ke kostelu!

 24. Městská část Praha 14 napsal:

  Dobrý den, Rada městské části dnes na svém mimořádném jednání řešila dopravní situaci související s rekonstrukcí ulice Českobrodská. Rozhodla, že v případě pokračování prací a uzavření křižovatky Broumarská x Českobrodská bude od 18. 4. 2017 zajištěna změna dopravního režimu v ul. Hodějovská tak, aby byl umožněn regulovaný průjezd oběma směry. Další aktuální informace souvisí s podněty občanů na úpravu stávající autobusové zastávky na Jahodnici. Na místě bude ještě dnes upravena zeleň (prořezáno křoví), počítá se také s úpravou povrchu zastávky a se zajištěním jejího každodenního úklidu. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

  • karel napsal:

   Takže pokud tomu dobře rozumím, tak 11.4. rozhodla Rada, že ještě nechá obyvatele své čtvrti JEDEN TÝDEN pěkně masit v těchto zoufakých podmínkách a pak se – třeba – s tím něco udělá. Hlavně, že prořeže keříčky a zamete zastávku. Kocourkov. Na první schůzce na Jahodnici pan strosta pěl chválu na Městapo, jací jsou to úžasní a dokonalí chlapci a jak je hluboce obdivuje. Proč už ode dneška od rána nestojí po jedné ozbrojené opici na každém konci Hodějovské a nezajišťují kyvadlový provoz? Asi by málo vydělali na pokutách.

   • aaaa napsal:

    A nebylo by logičtější odstranit ty značky hned? Když se tam instalovaly, tak to šlo prakticky ze dne na den. Na co jako chcete čekat? To je řešení typu „slibem nezarmoutíš“. Sorry, ale teď už v tom jedete všichni, nejen ti zelení šílenci. Pokud vím, na radě se hlasuje. TOPko a ODSko, styďte se..

    • karel napsal:

     To by, samozřejmě, bylo. Ale respektujme, že objednat odstranění značek od TSK chvíli trvá. Zato ty městské vopice tam mohly stát už hodinu po rozhodnutí Rady (pokud by padlo) – a obecní strážník má pravomoc na místě udělovat výjimku z místní dopravní úpravy. Aspoň by ten šmejd dělal něco užitečného, místo buzerování za zákaz vjezdu na zapomenuté značce v polích (což jsme zažili na Jahodnici a nechutnost té příhody, kdy Městapo pokutovalo za zapomenutou značku na staveništi, hraničí až s Kafkovskou absurditou. Ale jsou to príma féroví chlapi a buďme vděční, že je máme… )

 25. Městská část Praha 14 napsal:

  Dobrý den, zveřejňujeme aktualizaci k rekonstrukci Českobrodské. Křižovatka Broumarská x Českobrodská bude podle aktuálních informací zjištěných (u realizátora) místostarostkou Ing. Ilonou Pickovou otevřena již ve čtvrtek 13. dubna večer (čas bude upřesněn). Fungovat bude ve stejném režimu jako před uzavřením – tzn., že nepůjde odbočit na Dolní Počernice. Křižovatka bude otevřena do pátku 21. dubna 2017. O nadcházejícím víkendu (22. a 23. dubna 2017) bude z důvodu další fáze rekonstrukce opět uzavřena – ovšem pouze na víkend, v pondělí již bude zase průjezdná. V době zprůjezdnění křižovatky výše uvedeným způsobem budou platit původní objízdné trasy (respektive trasy platné před uzavřením křižovatky). Žádáme obyvatele, aby průběžně sledovali aktualizace. V případě, že bychom od realizátora dostali informace, že se práce protahují a není možné křižovatku ve čtvrtek zprůjezdnit, budeme vás obratem informovat. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

 26. vchrobok napsal:

  To znamena, ze kdyz bude otevrena krizovatka (kam se stejne dostaneme pouze z nedokoncene a nikoliv od alberta z hostavic/jahodnice, pokud tomu spravne rozumim), tak hodejovska bude stale zavrena? Do kdy? Kdy bude otevrena hodejovska?!

 27. Oddělení komunikace napsal:

  Dobrý den,
  křižovatka Broumarská x Českobrodská je již průjezdná, kromě směru na Dolní Počernice.
  Lucie Hlavačková, ÚMČ

 28. vchrobok napsal:

  Dobrý den, jaká je situace s Hodějovskou? křižovatka ze směru dolní počernice stále stojí, není průjezdná, hodějovská stále neprůjezdná, navíc značení na hodějovské se snad 3 krát denně mění!včera byla v poledne průjezdná, žádná značka o jednosměrce nebyla ani ze strany od kyjí /kde byl přikázaný směr/, ani ze strany od hostavic, večer se tam značení zas objevilo. Otevření Hodějovské ulice bylo slibováno 18.4. Opravdu nelze dodržet sliby? Nemáme opravdu čas několikrát denně kontrolovat, zda se náhodou značení zas nezměnilo, otevřete tedy prosím Hodějovskou jednou provždy ať je klid. Děkuji!

  • Městská část Praha 14 napsal:

   Dobrý den, jak jsme uvedli v komentáři z 12. dubna, ulice Hodějovská bude průjezdná obousměrně po skončení rekonstrukce a plném otevření ulice Českobrodská (tzn. – pokud vše půjde, jak má, značení v Hodějovské bude do původního stavu vráceno 24. dubna). K Vámi uváděnému datu 18. 4. – toto datum bylo pro úpravu režimu v Hodějovské stanoveno pro případ, že ještě po Velikonocích nebude průjezdná křižovatka s Broumarskou. Tu se však realizátorovi naštěstí zprovoznit podařilo. Současné stále se měnící značení v Hodějovské nás samozřejmě mrzí, ale městská část to nedělá ze své vůle. Pouze vždy zažádá, aby byly doplněny značky, které z ulice různě mizí (jsou kýmsi odnášeny). Děkujeme za pochopení. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

 29. Městská část Praha 14 napsal:

  Dobrý den, podle informací Ing. Ilony Pickové pokračuje rekonstrukce Českobrodské podle plánu avizovaného 11. dubna. V sobotu 22. dubna bude křižovatka Českobrodská x Broumarská opět ZCELA UZAVŘENA. Během víkendu budou dokončeny zbývající opravy a od pondělního rána, respektive nedělní noci (z 23. na 24. dubna) se již Českobrodská kompletně otevře (s novým povrchem). Zároveň bude od pondělního rána obnoven původní provoz (zrušena jednosměrka) v Hodějovské. Děkujeme obyvatelům za jejich trpělivost v průběhu rekonstrukce. Veronika Berná, ÚMČ Praha 14

 30. obcanhostavic napsal:

  Dobrý den.S otevřením Českobrodské mám návrh pro odbor dopravy zda by pro výjezd z Hostavic směr centrum nebylo dobré instalovat na křižovatku zelenou šipku do prava nastálo.Ulehčilo by to plynulosti provozu pod viaduktem.Toto řešení se v okolních státech používá běžně.Určitě by to pomohlo i Hodějovské protože řidiči Hostavic by využívali výjezd naČeskobrodskou více když nemusí stát na světlech.Děkuji za zamyšlení.S pozdravem

 31. priba napsal:

  Je pozoruhodné, že šikana Prahy 14 vůči svým občanům/řidičům nepolevuje. Dokonce i v odpoledních hodinách, když je ulice Hodějovská naprosto prázdná zde číhají dvě zaměstnankyně městapa ve služěbním voze, zda náhodou někdo nesmyslnou jednosměrku nezkusí projet. Nevím čemu projetí naprosto prázdné ulice v odpoledních hodinách vadí, ale zřejmě „rozkaz zněl jasně, muž s koženou brašnou nesmí za žádnou cenu projet a nebyl čas řešit kdo je kdo“. Že ten služební vůz a plat dvou cvičených opic městapa něco stojí asi naše zastupitele netrápí, protože neplatí oni, ale my.
  Dnes byla šikana vyšperkována k dokonalosti. Hlídka městapa byla odvolána a na konci té jednosměrky čekal malý televizní štáb ve složení muž s kamerou, který kamerou neustále natáčel příjezd jednosměrkou a čekal + pán s mikrofonem. Číhali na „pyráty“, aby je mohli natočit a podrobit výslechu do nějaké PR reportáže Prahy 14. MP byla odvolána zcela účelově, aby mohli hříšníci dojet až ke štábu a být natočeni.
  Co na tom, že ta zákazová značka na začátku jednosměrky byla zrovna dnes povalená, tedy neplatná. Možná to byl i účel celé té maškarády. To že tyto civilní osoby nemají pravomoc zastavovat automobily asi taky nikomu ze zastupitelstva starosti nedělalo. Velmi mě mrzelo, že jsem jel v druhém směru. Osobně bych asi po zastavení na tento štáb zavolal policii na lince 158, protože jediný kdo se tam v daném okamžiku dopouštěl porušení zákona byl právě tento štáb.

Napsat komentářLoading Facebook Comments ...